Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet egy gyereket...

Hogyan lehet egy gyereket "fiúnak" vagy "lánynak" nevelni? Mi az, amiben különbözik a nevelésük?

Figyelt kérdés

Ha ellene vagy, miért? Ha mellette, miért?

Ha mellette vagy, és a lányod mondjuk kisautókkal akar játszani, nem hagyod neki? Vagy ha a fiad babázni? Hogy néz ez ki?



2018. máj. 2. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Èn annak vagyok ellene, hogyha a szülôk ràerôltetik a sajàt nèzeteiket a gyerekre.

Pl ha egy lànynak nem engedik a kisautòt. Bàr szerintem ez nagyon ritka, szemèlyesen mèg soha nem talàlkoztam ilyen szülôvel, csak olyannal, akik viccelnek, hogy a lànyuk fiùnak kèszült, mert imàd autòzni meg rombolni, ès ez ugye “fiùs” dolog.

De azèrt is tartom butasàgnak ezt, mert a fiúknak nem engedik meg a barbie babàt pl, de pòkember alakù “babàt” vagy figuràt vesznek neki, ami ergó ugyanaz, mert ugyanùgy jàtszik vele, csak nem szôke nènivel jàtszik, hanem egy jelmezes bàcsival.

A lànyok meg ha nem egy üres versenyautót tologatnak, akkor a barbie babàjukat tologatjàk egy rózsaszín limuzinban, tehàt ugyanaz..

Nekem pl attól is felàll a szôr a hàtamon, hogy fiúknak csak fiús színeket vesznek, lànyoknak csak lànyosakat. Ezt kèt ismerôsömnèl is tapasztaltam. Az egyikük tavaly karàcsonyra akart nintendot venni a fiàmak, együtt mentünk el keresni, ès csak piros színû volt, ès azt nem vette meg, mert lànyos szín. (?)

A màsik baràtnômnek szintèn kisfia van, ès volt nekünk egy labdànk, ami nagyon tetszett a fiának. A miènknek az alja piros színû volt, ès próbàlt ugyanolyat keresni, de csak olyat talàlt, aminek az alja ròzsaszín volt, ès inkàbb nem vette meg. 1 èves se volt a kisfiú akkor.

Ugyanez a baràtnôm rendelt àgybemût a kisfiànak, ami sokszînû volt. Volt benne kèk, zöld, piros, narancssàrga, ès csak akkor vette èszre, hogy ròzsaszîn is van benne, amikor megèrkezett. Egybôl nekünk akarta adni, mert nekem kislànyom van... alig làtszódott a rózsaszín, nem az volt a dominàns szín.

2018. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

A fiamnak vettünk babát és plüssöket is.

A lányom is kapott autót és vonatot.

A gyerek maga választ, mivel szeret játszani és nem lesz egyetlen férfi sem kevésbé férfias azért, mert fogott már babát, ahogy a nők sem kevésbé nőiesek, ha szeretik az autókat. Fogalomzavar van a fejekben ezügyben.

2018. máj. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Fiam van. 2 és fél éves. Annyiban merült ki eddig a fiús nevelés, hogy nem választottam neki rózsaszín vagy lila ruhát, kismotort, stb. Ő abszolút fiús érdeklődésű, bár szereti néha szeretgetni a plüss állatait, de kb ennyi. Ha babázni akarna, hagynám neki. Egyszer a bölcsiben pl megmutatott egy babát, és ráültette a bilire, szóval lehet, hogy ott szokott babázni, ezt nem látom problémának.

Szerintem aki olyan beállítottságú, hogy fiúként lányos dolgok érdeklik, vagy fordítva, azon nem lehet tiltással változtatni, max gátlásossá teszed vele a gyereket.

2018. máj. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Nekem matchbox gyűjteményem volt.Valami 300db-os kislányként.Csak azért tudom, mert mikor 6 évesen megszületett az öcsém és már akkora volt szétszedte őket amiért én nagyon haragudtam.Babázni sose babáztam, pedig volt az is.A plüssöket szerettem, meg gyűjtöttem azokat is, sok meg van még mindig és most már a saját gyerekem nyúzza őket.

Nálunk sose volt gond, hogy fiús lány vagyok.Hagyták, hogy olyan legyek amilyen akarok.Öcsémnél ugyanígy volt.

2018. máj. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

En sírtam h babát kaptam karácsonyra. :D Kaptam utána egy pisztolyt is. Normális nő lettem.

Fiam egyelőre nem kapott babát, semmilyen figurásat sem, mert nem érdekli. Plüss az van, mert kapott amúgy is. Ha baba kell neki, majd veszek. Egyelőre motor, autó és bicaj mániás 2,5éves.

Lanyos színben nem kap semmit, de nem esek kétségbe ha valami nem teljesen fiús.

2018. máj. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Hát, én pl. tudatosan arra nevelem a három kisfiamat, hogy legyenek udvariasak a nőkkel. Mindig megvárjuk, hogy a szebbik nem menjen előbb fel a buszra, akkor is, ha a kedves nénik erősködnek, hogy "tessék csak előre menni a gyerekekkel". Az ajtóknál is előre kell engedni a lányokat. Ott várok velük addig, míg ránk kerül a sor, és mindig újra elmondom, hogy "a lányokat, néniket előre engedjük".


Szép ingeket és nyakkendőket veszek nekik, és ünnepekkor mindig dicsérem őket, hogy milyen csinosak bennük. Máskor persze nem kell hordani, de így legalább nem fogják utálni az elegáns öltözetet és a nyakkendőt, mint sok férfi. (legalábbis remélem) Meg egy fiúra úgy általában véve többet rá kell szólni szerintem, hogy ügyeljen a külsőjére, hogy áll rajta a gatya, stb, egy lány meg alapból jobban vigyáz a ruhájára. Szóval erre is figyelni kell fiús anyaként. Úgy értem, lehet játszani, koszolódni, stb. de reggel induljunk már el úgy, hogy rendezettek és jól fésültek vagyunk.


Amúgy azzal játszanak, amivel akarnak. Fiús játékokat szoktak választani, viszont mindenki plüssökkel alszik, sőt, a legkisebb az én gyerekkori babámmal :D

2018. máj. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A fiamnak volt babája. Aludt vele egy ideig. mamánál pedig tologatta a játék babakocsit. Igaz, egy terepjárót szíjazott bele :D És kisautókkal "babázott", etette őket, lefektette, betakarta.

De volt babakonyhája, boltos készlete, pénztárgépe, Sylvanien figurái, én régi babáim is előkerültek többször... és mindezek tök jól megférnek a puskákkal, bionicle robotokkal.

2018. máj. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Tényleg most hogy olvasom, van a fiamnak játék konyhája. El is felejtettem, mert nekem az nem lányos játék. :D Bár anyós ki volt akadva, én meg nem értettem, hogy miért. Pláne, hogy a nemi identitása nem ettől függ, meg nem is érdekel,csak boldog legyen. A játszótéren nagy örömmel tologatta egy kislány babakocsiját, de nem látok bele semmit, egy fűnyírót is tologat ugyanolyan örömmel. Az, hogy szépen öltöztetem, evidens, ne legyen trehány függetlenül a nemétől. Igaz, nem kezdtem még el, hogy nénikkel, lányokkal udvariasak vagyunk. Egyelőre ott tartunk, hogy megtanulja az együtt játszás alapjait. :)
2018. máj. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!