Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy itteni kérdés alapján...

Egy itteni kérdés alapján vetődött fel bennem ez a kérdés, ti mit tennétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés

ha van 3 teljesen egészséges gyereked, és már így is nehezek az anyagi körülmények, de azért van egy kis pénz kuporgatva a gyerekek jövőjére, és születik egy beteg gyerek aki miatt még ennél is lejjebb süllyedne a család, ti feláldoznátok a 3 egészséges gyereketek jólétét, jövőjét, tandíját, akármint azért az egy selejtért? Vagy inkább beadnátok valahova ahol gondját viselik, és nem a családnak teher.


Csak abból indulok ki, hogy láttam egy kérdést és ott a kommentekben volt egy hasonló válasz. ott kifejezetten azt fájlalta az egyik testvér, hogy adósággal kezdte az életét mert elment minden tandíjra félretett pénzük az öccsére (külföld)



2018. máj. 3. 15:53
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Az a "selejt", ahogy te fogalmaztál egy ember, akinek szüksége van segítségre, és ha az éppenséggel a gyermekem lenne, semennyivel nem szeretném kevésbé, mint az egészséges testvéreit. Nem, nem adnám sehova, senkinek, nem lenne teher, mert az én gyermekem ő is. Az a testvér meg, akit te említettél szégyellje magát, hogy így gondolkozik az öccse kezeléséről.
2018. máj. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kulfoldi oktatasos kerdesben volt, de szerintem mar toroltek mert elegge alparian fogalmaztak a kommentekben. A lenyeg az vegulis, hogy te tonkre tenned e a gyereked eletet egy masik gyereked miatt.

Egyebkent ez a lany mar kozepsulis volt amikor ez tortent vele.

2018. máj. 3. 16:04
 3/19 babyboom567 ***** válasza:
88%

Ha lenne 3 egészséges gyerekem,és már szűkösen lennénk anyagilag,akkor mindent elkövetnék,hogy ne legyen negyedik gyerek.Ha mégis besikerül,elgondolkoznék az abortuszon.

Különben a többi gyerekednek hogy magyaráznád a beteg gyerek elhelyezését? a tesód selejt ezért meg ezért?És ha balesetetek lenne és az addig egészséges gyerekedből lenne selejt?őt is elpaterolod?

Én extrán védekeznék,hogy ne legyen negyedik gyerek(egészséges sem).

2018. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
24%
Te is egy ilyen selejt vagy pont.
2018. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

" hogy te tonkre tenned e a gyereked eletet egy masik gyereked miatt"


Nem tenné tönkre az egészségese gyereket az, hogy az anyja nem kukázza a beteget. Sőt! Sokat tanulna belőle. Lehet hogy kevesebb vaj lesz a kenyéren, egyszerűbb mobil a tenyéren, de

NEM tenné tönkre a testvért.

Emberségben növekedne az egész család.

2018. máj. 3. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
65%

Kezdjük azzal, hogy ha már lenne három gyerekem akkor igyekeznék nem összehozni egy negyediket. Egészségeset sem. De ha mégis lennék ilyen szerencsétlen akkor az egészséges esetében is felmerülne az abortusz de esetleg ahol 3 jóllakik ott 4 is jól fog elven megtartanám.

Ha beteg lenne akkor akkor sem tartanám meg ha elsőnek, másodiknak vagy bárhanyadiknak születne. Én nem óhajtom alárendelni az életem egy fogyatékkal élőnek, a gyerekemnek sem szeretnék ilyen nyomorult életet és azt sem szeretném hogy ha valami történik velem akkor a testvérei vagy a család nyakába legyen varrva és bárki szenvedjen azért mert én úgy döntöttem élnie kell egy olyan élőlénynek aki soha nem lesz önálló. Sokszor még egy kutya elhelyezése is gondot okoz ilyen esetekben nem hogy egy speciális igényű, nagy anyagi vonzattal járó emberé.

2018. máj. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Azert itt nem az etelrol van szo hanem olyan draga kezelesekrol es ugye az anya is kiesne a munkabol hogy amellett mar tandijra nem futna a 3 gyereknek (vagyis abbol menne el a kezeles) es ezert volt a lany pipa azt melle teszek hogy a kisbaba egyebkent sosem tudna teljes eletet elni meg a kezelesekkel sem
2018. máj. 3. 16:33
 8/19 anonim ***** válasza:
44%

Értelek én, de ha egyszer ez a tragédia lett, nem megoldás a kuka. Az anya élete rámegy, ez így van. De anya marad, nem kukázó -ezt az anyák érzeni szokták, hogy ezt kell tenniük.


A testvér meg nem tudom, hogy morálisan hogy tudná rendezni magában, hogy a tandíját egy ember kukázása árán szerezte meg.

"A lány pipa" - alja egy pipalány ez, nem ember.

2018. máj. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
64%

Mi 2en voltunk tesók mikor megszületett a beteg öcsénk.

Ne haragudj de az aki azt mondja egy beteg gyerekre/emberre hogy selejt azzal találkoznék személyesen!

Na szóval megvolt mindenünk. Saját ház,kocsi nyaralgatások.

Aztán 4 hónaposan kiderült hogy örökre másra vagyis ránk lesz utalva.

3 hónapos baba szintjén megrekedt.

Anyukámék eladták a házukat.

Mamámhoz költöztünk.

Apa dolgozott anya otthon az öcsémmel vagy kórházban.

Mama segített velünk.suli,kaja stb.

Ennek 18 éve már.

Anyukám a mai napig 24órába ápolja!

De egyetlen egyszer sem fordult meg a fejemben hogy az öcsém miatt kimaradt valami az életünkből.

Vagy hogy miatta nem tudtak a szüleim mondjuk házat venni nekem.

Aki így gondolkozik az emberiség szégyene!

Az állatokbam több szeretet van mint az ilyenekben!

2018. máj. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom. En azert mind ket reszt aterzem a szulot is meg a gyereket is. Mind kettonek egy eleg nagy tores
2018. máj. 3. 16:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!