Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kombinált...

Mi a véleményetek a kombinált tesztről?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsra lenne szükségem. A párommal babát várunk, 8 hetesek vagyunk és a napokban voltunk vizsgálaton ahol szóbajött a következő vizsgálat, amikor is kombinált teszt csinálására van lehetőségünk. Nem tudom ez mennyire kell, vagy hasznos, nem hasznos. Rengeteg pozitív és negatív véleményt olvastam. Ti mit gondoltok? 23 éves vagyok,a családban nem volt semmiféle betegség.
2018. máj. 3. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fontos, hogy valamilyen vizsgálatot végeztess el ezek közül: prenateszt, kombinált teszt, magzatvíz vétel. Ezekről olvasgass a neten vagy kérj tanácsot az orvosodtol, hogy neked melyiket ajánlja.

A legtöbb beteg babát a fiatal egészséges nők szülik, mett nincsenek rendesen kivizsgálva.

2018. máj. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az hogy a családban még nem fordult elő betegség nem jelent semmit. Kiszámíthatatlan mikor történik egy mutáció, ami valamilyen fejlődési rendellenességet okoz. Csináltassátok meg szerintem.
2018. máj. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok vele, ha anyagilag nem gond, akkor miért ne? Még ha valaki beteg babát is vállalna be is jobb megcsináltatni, mert arra is jobb felkészülni lélekben. Nem olyan drága aránylag, ennek a többszöröse megy el terhesgondozásra és szülésre (persze ha magánorvosod van) meg a babadolgokra. Egyébként az orvosomnál 20 ezer volt a genetikai UH ha nem kértem volna kombinált tesztet, 35 ezer a kombinált teszt, úgyhogy ha úgy vesszük, csak 15 ezerbe került a döntésem. (Genetikus)
2018. máj. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

25 eves vagyok,a korom nem indokolta de az ultrahangon 2 ertek nem volt jo igy a kombinalt teszten kozepes eredmenyt kaptam. Nem nyugtatott meg,hogy 2 betegsegre 1:50 000 down szindormara pedig 1:990 volt az esely szoval ha ujra a 12 hetes genetikai vizsgalaton lennek biztos kapasbol a Prena tesztet kernem. A kombinalttal nekem az a bajom,hogy nem egy ismerosomnek jott ,,kozepes" es semmi baj nem volt csak pl nalunk is hatar ertek volt az ultrahangon igy alacsony mar nem fog jonni.

A prena teszt sokkal megbizhatobb es a magzat neme is kiderul ha kerik,az amniocentezis pedig egy fokkal jobb nala eredmeny ugyileg plusz ingyenes,viszont 1% vetelesi esely van.

Szemelyes velemenyem ha megengedhetitek magatoknak inkabb fizessetek be egy prena tesztre. Nem olcso,viszont nekem megert ennyit,hogy ebbol a szempontbol ne kelljen aggodnom,mert a ,,kozepes" a kombinalton nem nyugtatott meg. Gratisz pedig,hogy nem kell az ultrahangon talalgatni,hogy hercegno vagy kisherceg.


Jo egeszseget nektek!

2018. máj. 4. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy jártam, mint az utolsó! Megcsináltattuk a kombinált tesztet, ahol közepes rizikó lett az eredmény Dow-kórra (1:833), majd a nőgyógyász javaslatára Szekvenciális szűrést is csináltak, ami ugyanúgy egy vérvétel, annak az eredménye lett 1:263... szóval végül mi is megcsináltattuk a PrenaTest-et, ahol kiderült, hogy egészséges, ráadásul kisfiú. :) Az az első 18 hét borzasztó volt...az eredményekre várni. Szóval, ha megteheted, akkor szerintem is a PrenaTest a legjobb!
2018. máj. 4. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat, Down-kórra.
2018. máj. 4. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Persze hogy èrdemes, a semminèl több, bar csak egy kockazatbecslés.

De tudd hogy pont a fiatal anyáknál fordul elő a legtöbb down-nal született baba mert azt hiszik csak az idősebbeknèl fordulhat elő és nem vègeztetnek ilyen vizsgálatokat.

2018. máj. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ja. csak o ndm 8 hetes xd
2018. máj. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én 25 éves vagyok, gondolkoztam, hogy melyik vizsgálatot csináltassuk meg. Végül a prena mellett döntöttünk. Nem olcsó, de nekünk ennyit megér!
2018. máj. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszát! Kíváncsiságból, mennyi a prena teszt?
2018. máj. 4. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!