Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi az esélye, hogy herpesz...

Mennyi az esélye, hogy herpesz vírus miatt legyen egy gyereknek agyvelő-agyhártyagyulladása?

Figyelt kérdés
2018. máj. 14. 06:48
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Matematikailag 50%, de gyakorlatilag a nulláozz közelít.
2018. máj. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Csak tegnap elött du. történt némi incidens az anyámmal, azt hittem van egy kis sütni valója, hogy herpesszes szájjal abszolút nem szabad érintkezni egy 14 hetes gyerekkel. De nagyot tévedtem.

2018. máj. 14. 07:44
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért laikus idegenektől vársz erre a kérdésre választ? Ikres csoportban is megkérdezted már, ott is kapták ezerféle választ. Hétfő van, hívd fel a gyerekorvos.
2018. máj. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt herpeszem többször is az első 3 honapban (terhesen is többször), próbáltam minél kevesebbet puszilgatni a fiam, gyakrabban kezet mosni stb. Viszont én voltam vele itthon szoptattam, pekenkaztam szerencsére semmi baja nem lett.


Viszont én az orvost kérdeznem, hogy tuk szükséges e bármit tenni. Ő jobban tudja mire kell figyelni.

2018. máj. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Első hat hétben kapja el, akkor halálos lehet, utána is életveszélyes. De ezt ne itt kérdezgesd, és most az első válaszoló azt írta hogy nem lesz baja, te meg elhiszed is megnyugszol? Mi az első válaszoló végzettsége, valami professzor ?

Sosem értettem az ilyen nőket valaki teljesen ismeretlenül 58 % osan írja , hogy nem lesz baja te meg örülsz neki. Hívd fel az orvost, vagy valaki szakértőt. Gyerekkórházban dolgozom , onnan tudom , hogy igen veszélyes nagyon. De attól függ mit csinált az anyosod, puszilgatta ?

2018. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Neked 64% van, az sem sokkal több... Egyébként ezen az oldalon semmit nem jelent a %, teljesen értelmes válaszokat lepontoznak. Egyébként nem az első voltam, csak véletlenül nekem is 58% van. Abszolút segítőkész mindenmentes (politika, világnézet stb) válaszaimat lepontozzák a nyilvánvalóan nálam sem okosabbak.
2018. máj. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Kérlek! Nem vita indítónak szántam!

Elviszem őket a dokihoz, így a legtisztább. Bár talán ő sem tud biztosat mondani, sőt senki. Ha bekövetkezik a baj, akkor be. Ezt a részét még csak megelőzni sem lehet már anyámnak hála.

Nem is tudom mire lenne szükségem, folyton csak a csalódás a stressz.

Mindenki azt hiszi, hogy az ikres élet ilyen cseszettül nehéz, de nem! Hanem azok az emberek nehéz esetek, akik körül vesznek!

Mert nem tartanak tiszteletben sem engem, sem a gyerekeimet. Én hiába fertőtlenítem, a lakást folyton folyvást, este jutok oda, hogy főzzek, mindent megteszek... mindent. Erre fel jön ez, jön a legnagyobb félelem. És mindenki azzal nyugtat, hogy engedjem el a témát? Nem, nem engedem!!! Egy felelősség teljes szülő ezt teszi! Es nem csak anyámon van a hangsúly, hanem mindenkinek. Egyik sem mossa meg a kezét mielött meg gyürmészeli a gyerekeimet, férjem családjának nem is merek szólni, mert még nekik áll feljebb. Hagyjuk inkább a témát, de ha emiatt bántódása esik a kis fiamnak azt nagyon megfogják bánni! Nagyon!

2018. máj. 14. 13:00
 8/10 A kérdező kommentje:

Olyan csodálatos, okos, erős mindkettő!

Hianyzik az, hogy értelmifogyatékos legyen bármelyik is a sok hülye miatt?

Komolyab megáll az ember esze.

De igen, mindenkit hibáztatok, holott első sorban csak is magamat kellene! Mindenkit kint kellene lakáson kívül marasztalni, ha tehetném nem is engednék egyet sem be! Itt van a rohadt kez fertőtlenítő a pulton, egyik sem lássa meg, de a mosdó sincs messze, ott a szappan meg a rohadt törölköző, ennyire fájna? Hogy lehetnek ilyen trehány emberek, hogy...

És olyan ponton vagyok, hogy több mint 3 hónapja vannak meg a gyerekek, de egy perc nyugtom sem volt még miattuk! Mindig tesznek valamit, ami idegileg ki csinál!!! Ami miatt aggódhatok.

2018. máj. 14. 13:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm többek között azért fogadott babysittert, hogy amikor a rokonok jönnek, ő a babát elvigye sétálni. A baba arcán a puszilgatásuk nyomán ugyanis kis piros kiütések lettek. Így a baba épp nem volt otthon, amikor jöttek volna a rokonok, mármint a férje családja. Náluk nagyon ment a puszilkodás, az ismerősöm olyan tehetetlen volt, mint te. De egyszer ennek is vége lesz, hidd el.
2018. máj. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem!

Közben megjártuk a mi kedves kis dokinkat.

Közölte, hogy 100.000 gyerekből 1-2, aki a vírus által okozott agyvelőgyulladásba bele hal, azok is az immunhiányosak, de nagyon ritka. Nekünk max hólyagok lehetnek, de akkor azonnal vissza és mindenesetre figyeljem

2018. máj. 14. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!