Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Három gyerekhez mekkora lakás...

Három gyerekhez mekkora lakás "kell"? Mekkoraban lehet normálisan elférni? Óvodásnál nagyobb korosztály érdekel.

Figyelt kérdés
Mostanában mindenhol 200 nm-es házakat építenek, két-három gyerekhez. Tényleg kell ekkora? Vagy felesleges?

2018. máj. 16. 07:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

Minden gyereknek egy külön szoba, nektek egy háló, plusz egy közös nappali kellene.

A gyerekek szobája sem lehet "félszoba", mert egy tizenévesnek azért van helyigénye is, minimum 3x4 m-es alapterülettel. (És most akkorát célszerü beterveezni, mert 5-10 év múlva nem tudod a lakást átépíteni nagyobbra)

A hálószoba mérete töletek függ, de az sem jó, ha nem lehet nyitott ajtó mellett bemenni, a nappalinak viszont feltétlen nagyobbnak kell lennie, hogy ha netán mindenki ott van, akkor is legyen elég hely, ne kelljen egymás nyakán szorongani.

Egy nagyobb konyha célszerü, ha ott esztek, ha nem, akkor kis konyha is elég, de kell hozzá egy étkezö, ahol legalább 5 felnött kényelmesen elfér, de nem árt belekalkulálni, hoyg a gyereknek is lesz olyan párja, aki idövel többször eszik veletek, azaz még plusz 3 helyet érdemes betervezni.

Elönyös, ha van két külön fürdöszoba, vagy legalább is egy plusz zuhanyzóhelyiség és egy plusz WC. (A WC-t eleve nem célszerü a fürdöbe tenni.)

2018. máj. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Rokonomék békásmegyeri panelban laknak 5-en. Át kellett alakítaniuk a lakást mert kellett egy szoba a 20 évesnek, meg elkülöníthető helyiség a két kisebbnek, az egyik most lett középiskolás a másik általánosba jár.

Eddig a két kisebb közös szobában volt de ez ugye a koruk miatt már nem megoldható. HOgy a 2 szülőnek hol maradt hely a lakásban, azt most így hirtelen nem tudom, de nem jó 5 embernek az 1 + 2 félszoba, az biztos.

2018. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Mi most várjuk a második babát, több gyereket nem tervezünk, épp házat szeretnénk venni. Olyanokat nézünk, amikben 3 háló+nappali van. Egyelőre elég lenne kisebb is, mert a 3 éves lányunk velünk szeret aludni, és a kicsit se akarjuk majd külön rakni, amíg nem igényli, de nem akarunk pár évente költözni, szóval olyat nézünk, ami jó lesz a nagyobb gyerekekkel is. Olyan 90-100 négyzetmétert érzünk ideálisnak, nagy nappalival, hálókra nekünk elég a 10-12 négyzetméter. 3 gyerekkel nyilván kicsit nagyobb kell, 110-120 négyzetméter körül szerintem jó lehet. De egyéni helyigénytől is függ, mi kifejezetten nem szeretjük a túl nagy helyiségeket, egyedül a nappali fontos, hogy tágas legyen.
2018. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
81%

Az első válaszoló remekül összefoglalta. Ha 200 nm nem is feltétlenül "kell", de minimum 100 igen. De ha belegondoltok, 4*12 nm, plusz legalább 40 nm konyhanappali étkező, két fürdő az 100 nál kisebb helyen nem nagyon fér el.

Persze lehet vállalni 3 gyereket 1,5 szobába is.

2018. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
65%
Nekünk 50nm nappali, 4 db 3x4-es szoba, fürdő és konyha van. 3 gyerekkel ez így tökéletes. 😊
2018. máj. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Az azért félő, hogy ha felnőnek a gyerekek, akkor ott marad a szülőpár egy óriási házban. Persze el lehet adni, de talán nehezebben már az ember idősebb korában. És hogy vajon megéri-e, ha mondjuk nagyobb hitel kell ahhoz, hogy beleferjen a nagy nappali, meg a külön szoba minden gyereknek. Nyilván nem lehet másfél szobában 3 gyereket nevelni.
2018. máj. 16. 09:19
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Nézd az teljesen természetes, hogy 2 és 5 ember helyigénye nem ugyanaz. Igen, ha megnőnek elköltöznek akkor el kell adni, vagy odaadni valamelyik gyereknek vagy ezer és egyféle megoldás létezik. De az is opció, hogy "lezárjátok" a felső szintet és ti ellesztek az alsón. Én nem abból indulok ki, h 18 évesen már mind elköltözik, azt meg pláne nem szeretném, h bármelyik gyerek is úgy érezze, hogy a helyhiány, az intim szféra hiánya miatt "menekülni" kell otthonról.

Az pedig szerintem a minimum, h mindenkinek legyen külön szobája, és egy viszonylag nagy tér, ahol együtt tud lenni és enni a család, (máskülönben mi értelme) ne úgy éljenek mint a heringek, ehhez viszont kell a minimum 100 nm.

2018. máj. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez egyéni igények kérdése. Van, akinek nincs igénye külön nappalira. Van, aki szerint tök oké, hogy a gyerekek egy szobában vannak. Van, aki el se tudja képzelni, hogy nincs egy nagy nappalija, és mindenkinek külön szobája.

Nekem egy húgom van, egy kétszobás házban nőttünk fel, értelemszerűen nem volt nappali, anyáméké volt a nagyobb szoba, az volt nappaliként is használatos, mienk a kisebb. A nappali nem hiányzott, de ki nem állhattam egy szobában lenni a húgommal, mert önző volt, és én hiába alkalmazkodtam hozzá, ő hozzám nem. Tök más volt a habitusunk, idegesítettük egymást, továbbá én introvertáltabb voltam, örültem volna, ha néha van pár perc nyugtom, van hova elvonulni, de nem volt. Mindennapos volt a veszekedés, üvöltözés ezek miatt, főleg a kamaszévekben. A saját rossz tapasztalataim miatt nálam a külön szoba mindenkinek alap.

A nappalit azóta igényeljük, mióta megszületett a nagyobbik gyerekünk. Kétszobás lakásba született, eredeti felállásban a nagyszoba volt a mienk, egyben ez a nappali is, a kicsi az övé. Nyilván a mi szobánkat is ellepték a gyerekjátékok egy idő után, azt se tudtam, mit hova pakoljak, ha egy adag dupló elő volt szedve, már alig lehetett lépni (ezért is veszünk most nagyobb házat, még egy gyerekkel pláne nem férnénk el). Annyit változtattunk, hogy mivel úgyis együtt alszunk, a gyerekszobából háló lett, a nagy meg csak nappali, így egy fokkal jobb, de nagyon nem ideális. Szóval miatta kezdtük el érezni, hogy kéne egy tágas nappali, ahol van rendesen hely játszani meg létezni. A gyerek előtt annyira nem volt ez téma, hogy a két szobából csak a nagyot használtuk, a kicsi vendégszoba volt.

2-es

2018. máj. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
42%
Ja igen, a távoli jövőre nézve nekünk az a tervünk, hogy ha kirepültek a gyerekek, eladjuk a nagy házat, veszünk egy kicsit, amiben ketten elférünk, a maradék pénzt meg szétosztjuk a gyerekek közt, hogy ezzel is segítsük őket. De abban igazad van, hogy Magyarországon általános probléma, hogy az idősek fölöslegesen ragaszkodnak a nagy hodályhoz, amiben leélték az életüket, de a nyugdíjból alig tudják fenntartani. Ők ilyenek, a mi generációnk talán már rugalmasabb lesz.
2018. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

A mienk kb 130 nm, kenyelmesen elferunk. 4 szoba van, 3 normal meretu (azok sem hatalmasak, de elfer minden bennuk es van ures ter igy is, nem zsufolt) es van egy kicsi szoba. Egyebkent ez epp a legnagyobb gyereke, galerias agy van benne, elfer es nem akar a nagyobba menni, mert ezt szereti.

2 furdoszoba van, az egyik nagyobb es kadas, a masik kisebb es zuhanyzos, 2 wc van.

A nappali egybenyilik a konyhaval es az eloterrel, viszont zarhato ketoldalrol, igy igeny szerint az a vendegszoba, ha nagy ritkan kell.


Szerintem ennyi haloszobat ettol kisebb alapteruletre nehez berakni. Nalunk sincsenek hatalmas terek, csak azert eleg es tagas hatasu, mert nem zsufoltuk tul direkt. Annyi butor van, amennyi kell, valmint a pdlast aktivan hsznaljuk tarolasra, minden egybol felrakunk, amire nincs azukseg egy ideig.

Garzs is van eleg nagy, ott is sok mindent tartunk, hogy a kertben is legyen ures ter.

Ha nem lenne padlas es garazs, akkor nagyobb alapterulet kellene, mert tobb tarolohely kellene.

2018. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!