Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire engeditek, hogy a...

Mennyire engeditek, hogy a gyerek "hangoskodjon"?

Figyelt kérdés
Úgy érzem, hogy a férjem már kicsit túlzásba viszi, és állandóan csitteg fiunkra. Én úgy szoktam, hogy boltban, postán, hivatalban, stb. rögtön rászólok ha hangosabb, ne zavarjon másokat. Az utcán azért kicsit megengedőbb vagyok, ha hangosabban beszél, vagy messzebbről odakiabál, ilyesmi, akkor azért nem szólok rá. Ha játszótéren vagyunk, vagy kirándulunk, akkor pedig megengedem, hogy kicsit kiabáljon, énekeljen vagy szirénázóst játsszon, hasonlók. Jó, ha artikulálatlanul üvölt nyilván ott is rászólok, de ha csak hangosabb, akkor nem. A férjem viszont állandóan rászól. Kezd kicsit kiakasztani ezzel, már össze is vesztünk emiatt, mert mondtam neki, hogy hagyja már azt a gyereket, mert mondjuk rászólt azért, hogy az utcán kb. 10 méterről kiabált neki, mert mi lemaradtunk, vagy rászólt mert rendőrt játszott a játszótéren, és a sziréna hangját utánozva rohangált. Melyikünknek van igaza? Ti hogy szoktátok? Mennyire engeditek hangoskodni a gyereketeket?
2018. máj. 19. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Az én fiam is nagyon ordítós, mióta ovis, gondolom ott.át kell kiabálni a 24 társát.

Én veled vagyok, azért a játszón/parkban had szirénázzon már ;)

2018. máj. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Neked van igazad, minden normalis szulo igy jar el. A ferjeddel kapcsolatban meg arra tippelnek hogy feszult valami miatt, amirol te meg nem tudsz. Munka, csalad, akarmi.
2018. máj. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
45%
Egyenlőre kicsi a lányom, de hagyni fogom neki. Van egy ilyen idegbeteg, pisszegö embertípus, az én férjem is ilyen, rám is folyton rámszol, pedig torokgondom miatt nem is tudok kiabálni. Vannak ilyen emberek és nem nagyon változnak meg.
2018. máj. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom magam megitélni, de tény, hogy nem bírom a hangos gyerekeket.

Mondjuk nekem, tök nyugis, csendes mindkettő, lehet ezért is idegesít aki más.

Mert van egy rakat szülő, aki tojik a zajos gyerekére, mert hát ugye gyerek.

Pedig ez nevelés kérdése.

2018. máj. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Ferjed szerint hol megengedheto, hogyha a gyerek egy jot szeretne kiabalni, akkor kiabalhasson, mi lenne erre a megfelelo helyszin szerinte?
2018. máj. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
A gyerek hangos, ki fogja nőni. Én engedem, legalább gyerekként hagy legyen felszabadult. Szerintem még a felnőtteknek is jót tenne, de ez a mi kultúránkban nem szokás.
2018. máj. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
32%

Engem zavarnak az ok nélkül üvöltő gyerekek. Nyilván nem szólok rájuk mert nem az én dolgom, de mint kiderült az itteni válaszokból az anyjuk se fog soha.

Mindenesetre nem minden gyerek viselkedik másokat zavaró idegesítő módon. Ismerek sok kiegyensúlyozott szeretettel nevelt aranyos kisgyereket, aki normál hangnemben beszélget a szüleivel/játszik.

2018. máj. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
7-es, nálunk az óvodában a pedagógusoknak az a gyanús, ha egy gyerek nem hangoskodik. Az egyik gyerekről éppen tavaly derült ki, hogy vasfelszívódási zavara van, egy másik pedig el van maradva a fejlődésben. A csendes, nyugodt, félénk gyerek egyáltalán nem biztos, hogy szeretetben, elbeszélgetve él a szüleivel. Általában pont az ellenkezője az igaz, a visszafogott gyerek szó szerint vissza van fogva. Én nagyon sokat foglalkozom a gyerekemmel szellemi és fizikai értelemben is, ennek megfelelően eleven, hangos, felszabadult, érdeklődő, beszédes. Amióta a világ a világ, az igazi egészséges gyerek mindig ilyen volt. Innen tudták, hogy egészséges.
2018. máj. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha olyan helyen hangoskodik, ahol sok ember van, és alapból nincs nagy hangzavar, akkor rászólok, de mivel még csak kétéves, nem tudom garantálni, hogy abba is hagyja. Annyit tehetek, hogy szólok neki. De ha mondjuk postán vagyunk, nem fogom azért nem elintézni a dolgomat, mert a gyerek éppen nem tud csendesebben létezni. A rohangálást, egyéb rendbontást meg tudom akadályozni, a hangadását nem.


Zajos helyen nem szólok rá, ha ő is zajong. És játszótéren, kiránduláson sem.


Meg fogja tanulni, hol milyen hangerő a megfelelő, ahogy nagyobb lesz. A bátyja sem óbégat össze-vissza, pedig ő is szeretett hangoskodni kisebb korában. Neki is mindig elmondtam, hogy halkabban legyen, ha úgy ítéltem meg, hogy túl hangos, egy idő után már elég volt mindig csak egyszer szólnom. De játszótéren neki sem szóltam soha, hogy túl hangos.

2018. máj. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi panelházban élünk így otthon nincs kiabálás. A játszóteret is panelházak veszik körül, volt már olyan hogy kiszóltak az ablakból hogy hangosak a gyerekek. Mi minden héten legalább kétszer kisétálunk a város szélére egy mezőre ahol szabadon rohangálhatnak, kiabálhatnak
2018. máj. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!