Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbben miért adnak 2...

A legtöbben miért adnak 2 keresztnevet a gyereküknek? Úgyis csak az egyiket használják.

Figyelt kérdés
2018. máj. 20. 10:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem többen adnak egyet. Óvónő vagyok, látok sok gyerkőcöt. 😊
2018. máj. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Mert az tetszik nekik.

Kapaszkodj meg, ahol en elek, abban az orszagban 3-4 nevet adnak. Amerikaban detto.

2018. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk a férjemnek kettő van. És amikor kicsit nagyobb lett (középsuli előtt), ő kérte, hogy a másodikat használják. Ezért adtunk kettőt, legyen választási lehetősége a gyereknek (szerencsére szereti a Kingát, nem váltott) 😀
2018. máj. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Én azért adtam kettőt, mert

1. gyakori a vezetéknév

2. Ami tetszett név az is gyakori. Így azt kapta másodiknak ( így jobban hangzott).

Az oviban így is van, Hanna, Hancsa, Hancsika, Hani... És még egy Hanna, akit a 2. néven szólítanak.

2018. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
3-ból egy gyerekemnek van két keresztneve.:-) A férjem vallásos, az elsőként választott névhez nem kapcsolódik védőszent, ezért kapott a gyerek másodikat is. A keresztnév ugyanis a hivő katolikusok számára mélyebb jelentéssel bír.
2018. máj. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%
Párom családjában hagyomány a két keresztnév, mindenkinek kettő van, szerette volna a kisfiúnknál is. Nekem nem volt fontos, de mivel így is tetszik ezért lett kettő.
2018. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem sokan azért is, mert mondjuk elnevezik egy számukra fontos személy után (szülő, nagyszülő), mivel érzelmileg sokat jelent számukra a név, de lehet, hogy találtak olyan nevet, ami egyébként jobban tetszik nekik.


Vagy ha valaki mondjuk szeretné Annának elnevezni a lányát, de a családban már van három Anna, akkor ad neki másik nevet is. Vagy pont ugye az Annánál van az is, hogy gyakori név, oviban, suliban biztos lesz még egy kislány, akit így hívnak, ha van második neve, lehet úgy szólítani.

2018. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
88%
Én sem láttam soha értelmét, és most mégis két keresztneve lesz a lányomnak. A páromnak nagyon tetszik az én nevem, én meg kb 10 éves korom óta tudom, hogy hogy fogjak hivni a lányomat, ha lesz egyszer. Mindketten engedtünk, így az első keresztneve lesz az én általam megálmodott név, második pedig az enyém. Szerencsére tényleg nagyon szépen hangzik együtt, a vezetéknévvel is. :)
2018. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
68%
Mi a nagyfiúnknak azért adtunk kettőt mert a második neve az elhunyt bátyám kedvenc neve. A második fiúnk az apja nevét második névnek. A lányunk azért kapott második nevet mert a kedvenc keresztnév túl rövid volt. A legkisebb is hasonló okból kapott kettőt
2018. máj. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%

A fiunknak végül 1 lett mert a férjem nem akarta a nevét 2. névnek, de náluk hagyomány, hogy az elsőszülött fiú az apja nevét kapja. 1. névként én sem szerettem volna, de 2. névként igen. Csak a férjem nem így gondolta. Szóval a fiamnak ezért lett volna 2 keresztneve.

Egyébként nekem is 2 van de egy átok aláírni vele mindenhol.

2018. máj. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!