Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok?...

Melyiket választanátok? Csendes gyerek, aki munkán kívűl nem jár sehova, nem éli az életét, vagy azt aki iszik, bulizik, mindig részeg, nem tudni mibe keveredik.

Figyelt kérdés

2018. máj. 22. 06:01
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Hosszú távon az a jó, ami a gyereknek jó. Ha csendes gyereked van, nem kell állandóan bszogtatni, hogy menjen már bulizni, majd megy ő, ha akar. Valaki nem bulizós és kész. Beéri egy baráttal, nem kell neki a fél város, nem akar a középpontban lenni. Valaki meg szétissza az agyát és a fél város megdja, de 30 évesen lenyugszik és a legjobb feleség lesz belőle.

A gyerekvállalás zságbamacska. Nem tudhatod, milyet kapsz, és mindig azt kell szem előtt tartani, hogy lehet, hogy idegesít egyik vagy másik típus, de ha a gyerek olyan, akkor max csak megpróbálhatod terelgetni.

Ha csendes, akkor megpróbálod kicsit rávenni, hogy elmenjen táborozni nyaranta, megkérdezed, áthívja e a szomszéd gyereket játszani, elhívod az unokatesóit, stb.

Ha meg állandóan bulizni akar, akkor felvilágosítod, hogy nem kell fűvel fával és szabsz egy határt, hogy hányszor mehet el, kivel, mikor, stb.

A tini kor egy nehéz időszak mind gyereknek és mind a szülőnek. Nehéz eldönteni, mi a normális, mennyit engedjünk.

A saját nyugalmát nézve azért szerintem a legtöbbünk a csendeset választaná.

Én az első kategóriába tartoztam, és a mai napig ilyen is vagyok. Próbálom kicsit úgy alakítani, hogy a lányaim a kettő közé essenek majd. A 8 éves lányom már babakorába látszott, hogy társaságibb, mint én. De valószínű a 3.5 éves húga hasonló lesz.

2018. máj. 22. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Még jó hogy nem kell választani. Ugyanis nem választás kérdése.
2018. máj. 22. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

A gyereket nem választod, hanem neveled. Nem zsákbamacska, csak rajtad múlik, milyen ember lesz belőle.

De ha jól sejtem, a kérdés nem erről szólt.

A fent leírtak gyakorlatilag semmit nem mondnaak el az emberről. Lehet valaki csendes és visszahúzódó ugyanakkor szerethető, odaadó, jószívű, vagy épp ellenkezőleg, egy mérgezően negatív antiszociális ember, aki önmagán kívül az egész világot lenézi. Mondanám, hogy a másik esetben is lehetnek jó tulajdonságai, de tőlem az atyaúristen is lehetne, alkoholistával sose kezdenék.

2018. máj. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Egyiket sem mert egyik sem jó. Ez a két véglet. A ploblémás ivós értelemszerűen nem jó. De még kinőheti. Az a baj ha nem növi ki soha. Na neki nem lesz semmije soha. De az sem jó ha valaki nem jár sehová. És a nagy csendesség sem. Az ilyenek nem mernek visszaszólni és belülről eszik magukat. Tudnak meglepetést okozni ha betelik a pohár. Néha kell a kimapcsolódás. Régen a férjem nem járt sehova. Kérvény kellett egy mozihoz is. Ez sem éppen álom. Szerencsére változot..
2018. máj. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%
Nem túl elmés kérdés, úgyhogy biztos neked sem örülnek otthon nagyon ha ilyen szinten vagy.
2018. máj. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak ez a két véglet van, azért ennél bonyolultabb lények vagyunk.
2018. máj. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

válogatok a vásárban... aszongya-hogy... na és mennyi az ára


A csendes gyerek is éli az életét - fárasztó téveszme, hogy az élet élése egyenlő lenne a' kiéléssel'. Az annak a megromlott állapota. Él, csendesen, tanul, dolgozik, olvas, gondolkodik, előbb-utóbb azért lesz barátja, társa is.

2018. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Arany közép?
2018. máj. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelműen az elsőt.
2018. máj. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!