Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkahely váltás és a babaproj...

Munkahely váltás és a babaprojekt elnapolása vagy inkább még egy kis türelem? Ti hogy döntenétek?

Figyelt kérdés

Alapvetően nem rossz a munkahelyem, de már sok éve itt dolgozom, és kezd nagyon elegem lenni belőle, rosszabb napjaimon egyenesen utálom, és utálok mindent és mindenkit itt. Pedig régen szerettem. És most sem a hellyel van a gond, inkább csak velem.

Sokszor megfordult már a fejemben a váltás, de most kezdtünk bele a babaprojektbe, ami miatt még türelmetlenebbül viselem a munkahelyet, mert gyes után nem tervezek ide visszajönni.

Eddig 3 sikertelen próbálkozás van a hátunk mögött. Most már azért nem akarok másik helyre menni, mert reménykedek, hogy összejön végre a dolog. Azt meg nem kockáztathatom meg, hogy elküldjenek egy új helyről próbaidő alatt, mert terhes vagyok, mert csed és gyed nélkül meg menne a dolog.

Viszont ha most felvesznek valahova, akkor 6 hónapra föl kellene függeszteni a babaprojektet, amit viszont így, 30 fölött alapból 3 sikertelen hónappal nem feltétlenül tartok jó ötletnek :(

Ti hogy döntenétek?


2018. máj. 22. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Te magad válaszoltad meg:

Azt meg nem kockáztathatom meg, hogy elküldjenek egy új helyről próbaidő alatt, mert terhes vagyok".


Akkor ne menj új helyre.

2018. máj. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én nem váltanék, hanem bevenném a tojok rá kapszulát. 3 hónap semmi, hidd el és ha egészségesek vagytok, bármikor összejöhet. Addig kell kibírni, utána ugysem mész már vissza.

Ellenben ha váltasz, rövid idôn belül terhes leszel, ott sem szívesen veszbek majd vissza, szóval ugyanott vagy, csak közben eltelt fél év. És ki tudja, milyen lenne az új környezet, nem biztos hogy jobb.


Ha nem vet szét a stressz annyira, hogy ez rossz hatással legyen a hétköznapjaidra, és maradnék.

2018. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%

Mintha rendszeresen ismétlődnének a régi kérdések. Már nem először van ilyen érzésem.


..........


Szóval 3 hónapja próbálkoztok? Kérlek szépen, az SEMMI! Kalkulálj minimum egy évvel. Ha addig nem bírod ki ezen a munkahelyen, akkor válts most, és utána egy évig ne próbálkozzatok.

"És most sem a hellyel van a gond, inkább csak velem." - Mondjuk, akkor minek akarsz állást változtatni? Önmagad elől nem tudsz elszaladni! És lehet, hogy ha 3 évre kiesnél ebből a munkából, akkor utána ismét tudnád örömmel végezni.

Egy kicsit több türelmet mind a baba-projekthez, mind a munkahely elviseléséhez! Mert egyébként türelemre a már megszületett babádnál is szükség lesz ám! ;-)

2018. máj. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanebben a szituban voltam én is!

Tavaly ősszel nagyon erősen fontolgattam a munkahelyváltást, borzasztóan elegem volt már belőle, már el is kezdtem beadni pályázatokat, pedig emellett a babán is gondolkodtunk már.

Végül maradtam a munkahelyemen, mert sikerült azonnal a baba, ahogy rászántuk magunkat.

Azóta elviselhetőbb, mert tudom, hogy már nem sokáig kell kibírni! :) Veszem ki a szabikat fokozatosan, és táppénre megyek majd a 28.-30 hét körül.

2018. máj. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
41%

Szia! Én még rosszabb helyzetben vagyok. A férjemmel egy másik városba költöztünk, nekem még nincs munkám. Közben már 1 év próbálkozás van a hátunk mögött. Bármi is lesz, nem fosztom meg magam egyetlen esélytől sem, hogy összejöhet a baba.


Szerintem ha nem érzed jól magad a munkahelyeden akkor válts, ugyanis ez is közrejatszhat abban, hogy nem jön össze a babó.

2018. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%
Mi jövő hónapban kezdünk próbálkozni,ha nem így lenne,biztos váltanék,mert nagyon nem szeretem ezt a helyet.Nekünk az első gyerek elsőre összejött,így én nem szeretnék egy évvel számolni.Szóval én azért nem váltok,mert reményeim szerint hamar összejön,ha esetleg mégsem (nekem fél évet mondott a dokim ha annyi idő alatt nem jön,akkor menjek és megnézzük mi az oka) akkor meggondolnám a váltást...de ki tudja...reméljük nem kell ilyenen gondolkodnom.
2018. máj. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!