Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok gyereket, ha nagy...

Vállalnátok gyereket, ha nagy eséllyel csípőficamos lenne?

Figyelt kérdés

Testvérek, unokatestvérek és jómagam, anyukám, nagyim mind ficammal születtünk és sajnos nem minden esetben jött helyre kengyellel. 2 családtagomat is műtétek sorozata árán hozták helyre, de nem lett tökéletes a járásuk így sem.

Tudván, hogy elég nagy eséllyel öröklődik, vállalnátok gyereket?


2018. máj. 23. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
igen
2018. máj. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%

Te bánod, hogy megszülettél? Anyukád bánja, hogy megszült?


Nálunk apai ágon volt több, és elvileg anyai ágon számít (ortopédus szerint), így nem aggódtam annyira, hogy befolyásoljon. Nem tudom, hogy hogy döntök, ha engem érintett volna személyesen.

2018. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
36%
Nem vállalnék.
2018. máj. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Viccelsz?! Ez nem egy élettel összeegyeztethetetlen, szégyenli való dolog! Attól még igenis lehet szép, okos gyermek belőle, a társadalom teljes értékű tagja, a gyermeked, aki feltétel nélkül szeret, és elfogad téged olyannak, amilyen vagy!


Első kézből tudom neked mondani -mivel gyógytornász vagyok gyermekortopédiai osztályon- hogy ma már sokkal fejlettebb ennek a problémának a kezelése (is), mint 20- 40 évvel ezelőtt; anyukádnál vagy nálad... Ma már ezek a gyermekek teljes, mozgáskorlátozottság nélküli életet élnek.

Idősebb korban felmerülhet a csipőprotézis igénye; de ez jó gyermekkori kezelés mellett minimálisan nagyobb csak, mint bárki másnál -sokkal több nem csípőficammal született kap csípőprotézist, mint aki azzal született, mert bárkinek el tud kopni az évtizedek során; bár tény, hogy egy rosszabb anatómia növeli ennek esélyét.


A kezelés pedig nem csak Pavlik- hámból áll; így a gyógyulás sem csak kizárólag ezen múlik. Legalább ugyanilyen fontos a megfelelő és rendszeres csípőtorna, amit a szülőnek is betanítunk, s amit otthon naponta többször el kell végezni, hogy a kötött -rossz irányba húzó- izmokat kinyújtsuk, a csipő beszükült mozgásirányait helyreállítsuk. Így lesz teljes a gyógyulás, és így nem lesz később sem probléma.


És saját szemszögből is tudok a kérdésedre válaszolni: én is kétoldali csípőficammal születtem. Volt hámom, anyukám tornásztatott, korán orvoshoz vitt, hogy minél hamarabb elkezdhessék a kezelésem; és élsportoló lettem, nagyon jó eredményekkel.

Most a kislányommal vagyok épp várandós. Lehet, hogy örökli majd ő is; ki tudja?! De egyáltalán nem fogom tragédiaként megélni, ha így lesz! Csak korán kell elkezdeni a kezeléseket.


Számomra tehát a kérdésed nem kérdés....

2018. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
59%
Igen, nálunk is ez a helyzet, kisfiam is fejletlen csípővel született, de nálunk mindenkin segített a pavlik hám. Igaz, elég korán felkerült, mert várható volt. Én javaslom, hogy majd ha gyereked szüleik, ne várd meg a harmadik hónapot a vizsgálattal, minél előbb felkerül, annál hamarabb helyrejön.
2018. máj. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!