Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség vége felé normális...

Terhesség vége felé normális ez a hozzáállás/viselkedés?

Figyelt kérdés
Az elején amikor megtudtam leírhatatlanul örültem neki, de most így utolsó előtti hónapra teljesen megváltozott ez az érzés mintha nem kötődnék hozzá vagy nem is tudom pontosan megfogalmazni a lényeg hogy semmi felelősség érzetem nincs sose tudtam egy állatkáról gondoskodni hosszútávon,ez az egész terhesség egyáltalán nem viselt meg alig híztam,irtó kicsi a hasam,nem fáj a bokám nem hánytam,keveset mocorog, lehet hogy ezért nem érzem ezt az anyai ösztönt? hogy túlságosan megkímélt' mindentől?és mi van ha megszületik és akkor is kételkedem majd?más is érzett már így? ez normális egyáltalán vagy esetleg a hormonok így ütnek ki rajtam?

#baba #félelem #felelősség #terhesség probléma
2018. máj. 24. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is így voltam.

Tökéletesen jól voltam végig, 37. hétig dolgoztam pultosként. Tudtam volna tovább is, de elkezdtem a csedet, mert miért ne. Pihentem kicsit.

Igazából a szülés napjáig el nem tudtam képzelni, hogy anya leszek, főleg, hogy jó anya.

Az első hónapokban amolyan zombiként elláttam csak. Kötődés nem igazán volt, és nagyon megviselt a kialvatlanság. De tettem a kötelességem.

Ma már 5 éves a fiam, imádom, és azt nem tudom, jó anya vagyok-e, de sokszor odajön csak úgy spontán megölelni, és mondja: "Szeretlek anya!". Szóval a kapcsolatunk tökéletes!

ÉS imádok anya lenni!

Ne aggódj, belerázódsz majd!

2018. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nulla tunet volt. Csak a hasam nott, nekem is alig mozgott a baba. En is aggodtam mi lesz ha megszuletik, nekem se jott a kotodes a terhesseg alatt. Aztan megszuletett es az jart a fejembe hogy uhh megtortent. Az volt a szerencse hogy hasonlit az apjara nagyon igy ismeros volt ezaltal. Nagyon edes pici baba volt. Tudtam hogy hozzank tartozik de persze ido mig kialakul az igazi kotodes. Ez egy folyamat:)
2018. máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ha első pillantás után nem önt el a szerelem. :) Idő kell hozzá. Nekem az első 5-6 hét után alakult ki az az igazi mindent elsöprő szeretet.
2018. máj. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem se volt semmi tünetem én a vége felé már azt éreztem hogy de jó lenne már túl lenni rajta akkor éreztem már hogy ez nekem teher de amint meg született ami elég nehéz szülés volt s rám tették bele szerettem már az első napokban éreztem a kötődést azóta se változott talán még jobban imádom mert ö is az apjára hasonlít de nagyon így ő a 2.szerelmem 2hós kislány anyukája. Amint meg születik bele fogsz szeretni😊
2018. máj. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem normális, amit érzel, csak nem illik róla beszélni. :)

A médiában is csak azt látja az ember, hogy pasztellszínű gyerekszobában átszellemült mosollyal simogatja anyuka a hasát, és alig várja, hogy megszülessen az ő gyönyörű gyermeke, akivel csak szivárványos, csillámpónis éveket él majd át.


Nekem hasonlóan problémamentes terhességem volt, szinte az utolsó pillanatig dolgoztam is. Bár visszagondolva akkor voltam életemben a legnyugodtabb, semmiyen rózsaszín cukormázas boldogság nem öntött el, ha a születendő gyerekemre gondoltam. Bevallom, azt is hittem, hogy bennem semmilyen anyai ösztön nincs (mások gyereke mindig is hidegen hagyott, nem kukkantgattam be a babakocsikba az utcán meg ilyenek).

Mikor megszületett, őszintén csodálkoztam azon is, rögtön volt tejem, és gond nélkül szoptattam, illetve volt pár olyan élményem, amiből rájöttem, hogy attól még, mert nem olvadozom más nőkhöz hasonlóan a babák látványától, van bennem ösztön. A legérdekesebb ilyen élmény az volt, hogy a kórházban, ahol mindig sírt egy-két gyerek a csecsemőosztályon, egyik éjjel azt éreztem, az én gyerekem sír, és muszáj megnéznem – és mikor odaértem, kiderült, hogy kiszáradt, épp betették egy inkubátorba. Máig azt gondolom, hogy kizárt, hogy szimplán a fülemmel meg tudtam különböztetni a sírását két nap után a többi gyerek között…


De ugyanígy arra is emlékszem, mikor hazajöttünk a férjemmel, és letettük a babahordozót a kanapéra, majd egymásra néztünk, és minkettőnk arcára az volt írva, hogy „oké, ezzel megvolnánk, de akkor most mi van?” :)


Szóval szerintem az ösztön zsigeri szinten indul be és működik, a kötődés viszont más, annak kialakulásához idő kell.

2018. máj. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonlóan voltam a gyerekekkel. Ikerterhességem volt , a 37.hétig szintén dolgoztam. Lehetett volna tovább is, mert nem volt megerőltető, de így láttam jobbnak. A tünetek nálam sem igazán jelentkeztek, és jó ideig kételkedtem abban, hogy anyának való vagyok e tényleg, pedig mindig is szerettem volna gyerekeket. Lehet az is közrejátszott hogy viszonylag fiatalon szültem. A végefele már inkább teher volt , mint áldás, a szülés is problémamentes volt, majd mikor először értem hozzájuk akkor tudtam hogy szeretem őket, de nem öntött még mindig el az anyai ösztön. Otthon a férjem majd kiugrott a bőréből ő nagyon könnyen belerázódott az apa szerepbe, a mai napig csodálkozom, ahogy meglátta őket szerelem, és le se akarta rakni őket soha :D

Egy jó másfél-két hónap kellett mire belerázódtam , de kialakult a kötelék és napról napra jobban imádom Őket.. kicsit még , nem beszélnek folyékonyan, de topognak rengetegszer, hogy “szeretlek” és jönnek pusziért. Nem tudom most sem, hogy jó anya vagyok e viszont azt tudom hogy nagyon imádom őket.

Kicsit irigykedek is az apjukra mert nagyon apásak .:D

2018. máj. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!