Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 7 éves lánynak társasjáték?

7 éves lánynak társasjáték?

Figyelt kérdés

Elhatároztam, hogy nyárra meglepem a lányom egy társassal,gondoltam itt lesz a szünet, az esős időket meg estéket kijátszik ilyesmivel, mert én is szeretek nagyon társasozni.


Őszintén szólva körülnéztem pár játékboltban és a normálisabb játékok - amiből nem sokat találtam- mind 10-15 ezertől kezdődnek. Ez nagyon megdöbbetnett.

6-10 ezerért meg olyanok vannak, amiket 3x kijátszik és többet nem köti le vagy szerintem nem sok értelme van, mert otthon egy kis kézügyességgel is könnyen megcsinálható.

Van esetleg valakinek olyan ötlete vagy bevált játéka (akár nem kifejezetten klasszikus társas is, mint pl az én gyerekkoromban volt a Hugó Hami) amit a gyereke/lánya nagyon szeretett és nem 15 ezertől kezdődött? (a lányom 7 éves - az még jobb lenne, ha esetleg a 3 évest is be tudnánk vonni.)

Írjatok légyszi tippeket!

Köszi!



2018. máj. 25. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"otthon egy kis kézügyességgel is könnyen megcsinálható."

-valóban így van... de úgysem fogod soha megcsinálni ;)


7 éves fiam van. Szeretjük a Click-Clack-ot (Freddy vadmalac és a mókusok), a Labirintust (Nekünk mesterek labirintusa van, de a sima furfangos labirintus szabályai szerint játszunk), Monopoly-t, Tudnak-e repülni a malacok?-at (ez nagyon jó, tanulós). Ezeken felül kártyajátékok vannak, pl UNO, SOLO, Aranyásók (igaz, ehhez minimum 3 ember kell), és persze néhány klasszikus: kígyók és létrák (ez 3D-s kivitel, így sokkal élvezetesebb, szereti a gyerek, tescós, talán 3000 ft volt), jenga, és sakk.

ezek mindegyike rendszeresen előkerül.

és van még a gyerek korának megfelelő agymenők kártyánk is.

2018. máj. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk van egy társasjáték válogatás a klasszikusokból, mint pl. Ki nevet a végén?, Lóverseny, Malom, stb. Kb. 10 tábla van a dobozban, de egy-egy táblát lehet többféle képpen játszani. Az én kisfiam 6 éves lesz, és nagyon szereti ezeket a játékokat. Azt sajnos nem tudom, hogy mennyibe kerül, mert karácsonyra kaptuk, de 10-15 ezret simán rááldoznék, mert ezek tényleg jó játékok, annó én is ezekkel játszottam gyermekkoromban.
2018. máj. 25. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nagyon szeretjük a memóriakártyákat is, ez pár 100as tétel, és sokáig el lehet vele szórakozni. (2-es voltam)
2018. máj. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

még eszembe jutott, a halli galli illetve a zingó is. ezek pl jók a 3évesnek is (a jenga és a kígyók és létrák is. de talán a vadmalacosba is be tud szállni)

scrabble is van, azzal most ismerkedünk.


nincs, de szeretnék, mert nagyon jónak tartom:

dobble

(amit még szeretnék, az viszont már a "drága" kategória -catan, carcassone, végtelen folyó, pandemic, stb)

2018. máj. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Megnéztem, azokat, amiket írtatok :) Volt ami tetszett is, ( Tudnak e repülni..., Lóverseny, Halli galli első körben) így azokat megpróbálom beszerezni :)
2018. máj. 25. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:

A neten szoktam rendelni, sokkal olcsóbban jövök ki.

Nálunk ami megy: Gazdálkodj okosan, Monopoly Empire, Monopoly Junior, memória kártyajátékok.

Van sok kirakó is otthon, azt is szereti és mindig együtt rakjuk ki a nagyobbakat.

2018. máj. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Swish, Dobble, Firkaland, Kingdomino, A kis herceg, Panic Lab és BrainBox (nálunk ezek a kedvencek). Mondjuk egyik sem három évesnek van kitalálva, de a 7 éves tuti élvezné bármelyiket:)
2018. máj. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kártyajátékok, kb. 2000 ft, ezek nem memorik és nagyon jók: bohnanza, hanabi, keltis, dobble.
2018. máj. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Dobble a nagy kedvenc itthon és a yeti a spaghettiben :)

Nézz szét a tescoban mert a klasszikus játékok nagyon jó árban vannak.

Uno Solo is jók ezek mindig nagy kedvencek

Lego társas játékokat is szeretjük

Esetleg Brainbox de ez csak a nagyobbnak jó de van kicsiknek való is

2018. máj. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A dobble nálunk is nagy kedvenc,illetve az Agymenők!

Vagy a Brainbox!

Ezek szerintem normális áron is vannak,nem unalmasak!

2018. máj. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!