Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy reagáljak a következő...

Hogy reagáljak a következő helyzetben? Már kellemetlenül érintenek a barátnőm megjegyzései a gyerekeinkkel kapcsolatban!

Figyelt kérdés

21 hónapos fiam van, neki 2 éves lánya. Terhesen barátkoztunk össze, azóta együtt szervezzük a gyerkőcös programokat. A fejlődésükben mindig látszott a 3 hónap különbség, de ahogy telt az idő, a fiam egyre jobban lemaradt. Vagy az ő lánya húzott bele?! Nem tudom. Az én gyerekem pl. 18 hónaposan indult el, az övé 1 évesen. Az enyém még szopizik, az övé 3 hónapos koráig cicizett. Az enyém alig mond pár szót, azt is csak én értem, az övé már szinte mondatokban beszél, ismer színeket, számol, mondókákat mond :-S Én mindig dícsértem az övét, tényleg ügyes kislány, de az enyém sem buta!! Tudom, hogy értelmes, okos fiú, csak olyan kényelmes fajta. Csendes, nyugodt, mint az apja.

Mikor az övé elindult, sokszor utánozta az enyémet és négykézláb mászkált, ha együtt játszottak. Barátnőm leszidta, hogy nem szabad, szépen menjen :-S

Mostanában úgy mondja pár dolognak a nevét, ahogy az én fiam :-) Pl. motor -> dada. Barátnőm rászól, hogy fejezze már be ezt a beszédet, ne fejlődjön már vissza!

Kisfiam szeret forogni, rázni a fejét, ha együtt vannak, a kislány is csinálja, közben kacarásznak, erre az anyja rászól, hogy fejezze már be ezt a viselkedést, már nagylány, hogy lehet ilyen butaságokat játszani.

Megtanította a kislánynak, hogy mutassa meg a fiam hogy szokott cicizni, és sírni, mint egy csecsemő :-S És mutatja! Pedig soha nem szopizunk nyilvánosan, ritkán nyűgösködik a fiam a játékok során, nem tudom ezt is miért kellett így betanítani.

Ez pár példa, de minden napra jut egy kis megjegyzés és már besokalltam :-(

Sokszor bánt az, hogy az én gyerekem nincs dicsérgetve, csak cikizik. Nem hiszem, hogy meg tudnám beszélni ezeket az érzéseket vele, mert nem igazi barátnőm, inkább együtt babázunk, de azért jó fej, csak elég nagyképű az egész család!

Szerintetek?


2010. jún. 15. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem váltanod kellene, a különbségek mindig is zavarni fognak. A kisfiadhoz biztos nem adják feleségül a lányukat, akkor meg minek az egész?


Sajnos van egy csúnya mondás, ami igaz:

Guba a gubához.

2010. jún. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Hagyd az egészet! Mi az hogy egy 2 éves nagylány már nem lehet olyanokat játszani? Amúgy örülj neki,hogy szoptatsz még! 3 hónap nem sok idő, akármiért hagyta abba a szoptatást, én pl 24 hónapos koromig szoptam, akkoris azért kellett abbahagynom,mert anyu kórházba került. Szóval ez nem szégyen. Minden gyerek tempója más, egyik tesóm kisfia 2 évesen már szép tisztán beszélt, 9 hónaposan már ment ha fogták a kezét, másik tesóm kisfia 3,5 évesen kezdett el beszélni és 17 hónaposan járni, nincs elmaradva a fiad semmivel! Az ilyen nem barátnő, szerintem mellőzd őt...
2010. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
3 hónap nagy ídő az ilyen piciknél,azalatt rengeteget,tanulnak,fejlődnek stb.Az is köztudott hogy a lányok hamarabb beszélnek(van kivétel).Ne frusztráld magad,ne ess abba a hibába hogy hasonlítgatod őket,minden gyereknek más más ritmusa van.A forgást is minden 2 év körüli gyerek imádja(élvezik a szédülést)tanul belőle felfedezi a saját teste viselkedését stb még sorolhatnám amiket cikiz a "barátnőd".Szerintem ritkisd a találkákat,nem kötelező "vissza fejlődni" a kisfiad miatt.Egy barátnőnek nem szabadna így viselkedni,ha meg már bosszant ERRE NINCS SZÜKSÉGED.Keress más társaságot magadnak.Mivel nem igazi barátnő gondolom megbeszélni nemigen tudod vele ,abból is csak cikizés lenne.
2010. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Baromi jó fej lehet a csaj, ha ilyeneket csinál. Inkább egy beképzelt, buta libának mondanám, nem jó fejnek:S

Mondd meg neki, hogy téged bánt, ha a gyerekeden gúnyolódik, gondoljon bele, neki hogy esne, ha a lányán gúnyolódnál. A fiad nem tudja magát megvédeni, hát védd meg te. Ha nem érti, akkor meg ne járj vele össze. Én már biztosan kiosztottam volna a csajt, szégyellheti magát. A fiad meg nagyon ügyes, szard le, hogy az ő lánya mit mikor csinált, a gyerekek nem egyformán fejlődnek.

2010. jún. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

"A kisfiadhoz biztos nem adják feleségül a lányukat"

Én inkább úgy mondanám, hogy a kisfiam biztos nem venné feleségül a lányukat!! Amúgy nem igazán értem, hogy gubához a gubát. Mit akarsz ezzel mondani?

Tudom, hogy más és más a gyerekek fejlődési tempója, csak nem tudom hogy reagáljak ezekre a megjegyzésekre, mert rosszul esik. Lehet igazatok van és hagynom kéne ezt a "barátságot". Most még kicsi a fiam, de egy idő után már ő is rosszul érezné magát az "ártatlan" beszólások miatt. Nekem kell megvédenem! Igazatok van! Örülök, hogy megerősítettetek abban, hogy nem én reagálom túl a dolgot!

2010. jún. 15. 16:31
 6/13 A kérdező kommentje:
Várok még véleményeket! És az eddigieket meg köszönöm!
2010. jún. 15. 17:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! ne haragudj, de a leírásból nekem nem az jött le, hogy jó fej lenne ez a barátnő, inkább nagyon buta és beképzelt. Nem tudom, hogy hogyan gondolkozik az, aki szerint ciki 1 év fölött szoptatni, aki szerinte visszafejlődés, ha a gyereke a járás megtanulása után is leereszkedik mászásba (az agyat igenis fejleszti!). Tudod, én biztosan nem ragaszkodnék a további találkozásokhoz! Gyorsan megszüntetném az összejárást, se a kisfiadnak, se neked nincs ilyen "barátokra" szükségetek!
2010. jún. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a terhesség, babázás, játszóterezés által szerzett "barátságok" szinte mind ilyenek, illetve így végződnek. Versengés, dicsekvés, leszólás, lenézés. Az igazi barátnők nem azon témáznak, hogy ki mit tud.
2010. jún. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem felejtsd el a csajt, mint barátnőt, hisz nem az...

Ne foglalkozz vele, bár tudom, hogy rosszul eshet. Vannak gyorsabban és lassabban fejlődő gyerekek, de hidd el, 18 éves korukra mind egyformák lesznek, és a kutyát nem érdekli, hogy meddig cicizett vagy mikor kezdett el beszélni-járni. :)


Barátkozz mással, babáddal egykorúval esetleg. Gubát a gubához :) Hasonszőrüek tudásban, vagy korban.


Nekem is van egy kisfiús barátosném, 5 nappal szült később, de a két gyerek közötti különbség jóval többnek tűnik. Engem nem zavar, és igyekszem, hogy se vele se a babájával ne éreztessem bezzeg az én lányom már jár, és szavakat mond...hát aztán. Majd megtanulja a fiúcska is...talán pont a lányomtól :)


Immár 1 éves miniszörnyeteg anyukája :)

2010. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az osszehasonlitgatas atka. Borzasztoan buta dolog osszehasonlitani a babakat. Szerintem o ilyen, valtozni nem fog. Nem kell vele annyira baratkozni, vannak mas anyak is, akik normalisabban allnak a dolgokhoz. Hasonszoruvel baratkozz.
2010. jún. 16. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!