Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért gondolja azt rengeteg...

Miért gondolja azt rengeteg ember, hogy ha valaki vállal egy harmadik gyereket, akkor azt a pénz miatt teszi?

Figyelt kérdés
A magasabb adókedvezményért, vagy a CSOK-ért. Még ez az adókedvezmény sem elég a kiadások fedezésére. Különben pedig akármikor azt is mondhatják, hogy holnaptól nincs. Nem értem a rosszindulatú embereket, akik feltételezik, hogy valaki képes ezért vállalni még egy gyereket.
2018. máj. 31. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%
Mert elég sokan vannak így, mióta bejött a CSOK. Azt nem gondolják végig, hogy fel is kell nevelni három gyereket!
2018. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Hát én az oviból 3 anyukát ismerek, akikről tudom, hogy a pénz miatt vállalták, mert "jobban megéri, mint a kettő". Látni lehet azért, hogy ki miért vállal több gyereket. Gondolom azok az anyukák, akik jó autóval hozzák, drágább ruhákba öltöztetik és különórákat fizetnek, azok nem a pénz miatt. Akiktől viszont a csoportpénzt nem lehet kikönyörögni, rendszeresen járnak mindenféle segélyért, ruha, élelmiszer, hát ott elgondolkodtató
2018. máj. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Jó, de aki segélyt kap és csoportpénzre sem futja neki, az amúgy sem tud gondolom sem CSOKot igényelni, sem az adókedvezményz érvényesíteni.
2018. máj. 31. 14:01
 4/12 anonim ***** válasza:
91%
3: hidd el, nincs azoknak annyi eszük, hogy tisztában legyenek azzal, mi kell a CSOKhoz meg stb, csak hallják, hogy három gyerek - csok - 10 milla - de jó lesz
2018. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Hasonló véleménnyel vagyok én is, nem egy "ismerősöm" van, aki ki is jelentette, hogy a családi adókedvezmény miatt vállaja, csak arra nem gondolt, hogy az ő minimál bérje után mennyit tud majd ebből érvényesíteni :)

Leginkább akkor feltűnő ez a harmadik gyerek téma, mikor már kettő nagyobb (iskolás) gyerek mellé hirtelen harmadikat szeretnének. Nem tudom, hogy, ha majd egy tollvonással vissazvonják az egészet, akkor a 3. gyereket is vissazküldik, mert már nem éri meg :) :)

2018. máj. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Mi nem "vállaltunk" hármat, hanem lett három, a másodjára ugyanis ikrek lettek. :) Körbejártuk a CSOK-témát mi is, az annak segít, akinek van 40-50 milliója nekiállni építkezni, az egy tízest nyer vele az államtól. Úgyhogy maradunk ahol vagyunk, majd nem lesz nappali, ha nagyobbak lesznek a gyerekek, úgy lesz mindenkinek külön szobája.


A három gyerekülés miatt kb. másfél-kétszer annyiért kellett egyterű autót vennünk, egy kétgyerekes családnak bármilyen ötüléses autó opció, mi abban nem férünk el. A Bexsero oltás egy gyerekre 100 000 Ft, háromra 300 000. A kicsik is meg fogják kapni, ha a nagy megkapta, ezzel nem játszunk.


A férjemet is állandóan adókedvezménnyel ugratják a munkahelyén, de már nagyon elegünk van belőle, egy idő után nem vicces. A 99 ezer nagyon jól jön, de messze nem fedezi a plusz kiadásokat. És nálunk még pici az összes, a nagy is ősszel megy csak oviba, ha megérik rá (Nyáron lesz 2,5 éves). Ha jönnek majd az iskolatáskák, osztálykirándulások, nyári táborok, akkor pláne töredékét fogja csak fedezni a plusz kiadásoknak. Meg ahogy már említették, egy tollvonással elvehetik az adókedvezményt is, akkor sem lehet egyet-kettőt leadni a háromból.

2018. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
71%
Jah, és csak az iker-babakocsi majdnem két havi adókedvezményt vitt el... :))))))
2018. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván a mi helyzetünk kicsit más, de ugyan úgy megkapjuk a magunkét a "hatalmas" kedvezmények miatt. (az ikres voltam)
2018. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Kérdezte tőlem egy ismerős, hogy nem-e szeretnénk 3.-at, mondtam, hogy van róla szó, erre megjegyezte, hogy milyen igazunk van, ki is kell használni azt a sok támogatást :)))
2018. máj. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%
És ha vki azért vállal, akkor nem az ő dolga?
2018. máj. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!