Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tehetek abban az esetben...

Mit tehetek abban az esetben ha a párom egyedül akar dönteni a név kérdésben?

Figyelt kérdés
Én vagyok az apa. Párommal ikerlányokat várunk. Ő kitalálta hogy legyenek Maja Málna és Szofi Szamóca. Én úgy gondolom hogy ezek a nevek kislányoknak még aranyosak de felnőttnek nem jók. Ő hallani sem akar arról hogy más neveket válasszunk. Azt mondta hogy majd úgy is őt kérdezik meg a szülőszobában és majd azt mondd amit akar. Hogy tehetnék ez ellen valamit?
2018. jún. 1. 15:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem addig hívd a párodat Banánnak, amíg észre nem veszi magát..


Vagy próbáljatok megegyezni abban, hogy az egyiket ő, másikat te nevezhesd el :)

2018. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Maja Málna és Szofi Szamóca? Anyám borogass.

Az első tippjén jót röhögtem: lehet, hogy tényleg Banánnak kellene hívnod, hátha leesik neki.

2018. jún. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Ez kislánynak sem aranyos, hanem baromi gagyi. Sok sikert az ikerlánykák felneveléséhez ha már a névkérdésben sem tudtok megegyezni, mint minden normális szülőpár.
2018. jún. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
jaj. nem vicc? ha nem, akkor próbáld meg,hogy legalább a 2. gyümölcskosárnyi nevet hagyjátok le. Maja-Szofi még elgurul.. Becézheti majd úgy, de felesleges beírni, minden dokumentumban szerepel majd, noha úgyis lekopik.
2018. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Hát tőlem a kutya nem kérdezte szülèsnèl a nevet, mindkettőnél ott volt a párom, tőle kérdezték, azt sem tudom, mikor...

M

2018. jún. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
89%

Atyám! És ilyen nők vállalnak gyereket?! :XD


:(


Hát ne haragudj, de sürgősen beszéld le, értesd meg a pároddal, hogy az a gyerek egyszer felnő és nem lesz kellemes neki, amikor Szamóca néninek fogják gúnyolni, vagy Dr. Szofi Szamóca névvel akarna praktizálni....

2018. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Átgondolhattad volna, hogy kinek csinálsz gyereket... :D

Bocsánat, de nem vall túl sok értelemre ilyen nevekkel büntetni a gyerekünket.

Van egy ismerős család, ott az ikerlányok Alma és Málna, elég gáz, amikor valahol bemutatják őket, és mindenki a markába röhög, meg próbálnak félrenézni, és beáll a kínos csönd...

Azt hiszik, hogy tök cuki, tök aranyos, meg tök egyedi, közben meg baromira nem.

Maja Málna és Szofi Szamóca... csak azért nem röhögök, mert ha a párod tényleg ezeket a neveket adja, akkor az inkább szomorú lesz...

Konkrétan mint valami bugyuta rajzfilmszereplők egy óvodásoknak szóló meséből. Ennyi erővel lehetne Maja Méhecske meg Eperke Szederke.

Eszméletlenül ostoba, én komolyan megdöbbenek, hogy felnőtt, elvileg értelmes ember hogy gondolhatja, hogy a gyerekeinek ilyen nevet ad.

Szerintem próbáld meg bevonni a nagyszülőket, tesókat, barátokat, mindegy, de valahogy hassatok rá, nem gondolhatja komolyan, hogy így ki akar szúrni a saját lányaival. Egész életükre.

Ahogy már írták, ezek a nevek kislányoknak SEM aranyosak. Még a lakatosnintendó féle rétegben SEM adnak ilyen elképesztően hülye neveket.

Felnőtt korukban meg aztán végképp pokol lenne így élniük az életüket.

Komolyan, ha ezt előadja a párod a kórházban, szerintem azzal a lendülettel beszámíthatatlannak nyilváníttathatod, és senki nem fog kételkedni benne, hogy az asszony tényleg megbolondult.


Amúgy megmutathatnád neki itt a válaszokat, hacsak nem félsz tőle... :D

2018. jún. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Ez tenyleg rohejes!.. az meg szinten szornyu hogy nem kepes kompromisszumra.

Nekem csaszar volt es ment a babaval az apuka. Tolem nem kerdeztek mi lesz a neve apuka mondta a csecsemosnek.

2018. jún. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztően nevetséges nevek, és a hozzáállása is. Hogy lehet egy ilyen fontos dolgot annyival elintézni hogy majd úgyis tőle kérdezik meg? Másba sincs belszólásod gondolom akkor, pl hogy hova menjetek nyaralni, vay mi legyen a vacsora.

Nem szereted? Nem baj, úgyis ő csinálja...


Emelem kalapom előtted, hogy ezt bírod, de ezt már tényleg nem hagyhatod, ekkora papucs a világon nincs.

2018. jún. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
29%
Na azért annyira nem vészes. A Maja Málna szerintem kifejezetten hordható név. A másik valóban sok. És együtt a kettő vicces. Próbálj meg egy Anna Alma kompromisszumos javaslatot, na? ;)
2018. jún. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!