Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti adnátok "tucat" nevet a...

Ti adnátok "tucat" nevet a babátoknak?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk mind a kettőtöknek nagyon tetszene egy név, de kb minden 3. most született baba ezt a nevet kapja.
2018. jún. 5. 11:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
72%
igen
2018. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
20%
Melyik az a nev?
2018. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem ha mind a kettőnknek tetszene,akkor igen.Maximum adnánk egy ritka második nevet mellé,főleg ha a vezetéknév is tucat lenne.Amúgy a mi lányunk neve sem annyira ritka,abban az évben,mikor született,48. volt a név a 100-as listán.A közvetlen környezetünkben még sincs belőle több.
2018. jún. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

5 éves fiam Dániel.

Bele voltam szerelmesedve ebbe a névbe már sok évvel gyerekvállalás előtt. Férjem rábólintott, így Dani lett a fiunk.

SOkan mondták, hogy nem zavar, hogy ez az egyik legnépszerűbb név? Hát nem zavart.

AMúgy a mindennapokban nem találkozunk olyan sűrűn Danikkal, mint azt a statisztika mutatja.

2018. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha az tetszene legjobban akkor igen, főleg ha a vezetéknév nem tucat. Szabó vagy Tóth stb. vezetéknév mellé nem olyan szerencsés.
2018. jún. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem érdekelt minket, mennyire tucat. Minden lány név, ami tetszett, nagyon gyakori. Nóra, Boglárka, Luca, Sára, Olivia, Hanna. Végül Luca lett, a csoportjában nincs másik egyelőre. De ha lesz is, adtunk neki második nevet, ha “nagyon muszáj” lesz megkülönböztetni.
2018. jún. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is Dániel. 😁 ismerek másik kisfiút is ezzel a névvel. Tudtam, hogy top 10-es de ez mindkettőnknek tetszett, alig tudtunk közös nevezőre jutni.

A lányom meg Boglárka, felénk tényleg így hìvnak minden 3. kislányt. De a férjemmel megint olyan más nevek tetszettek, ez, meg egy másik (talán kicsit kevésbé gyakori) név volt közös, de ez mindkettőnknek jobban tetszett.

Vezetéknév nem gyakori, de mem is extrém ritka.

2018. jún. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
51%
Én nem adnám nem magam miatt,hanem a gyereket fogja zavarni,de nagyon. Saját tapasztalat a közvetlen környezetemben. Nekünk tetszett a Noel főleg nekem,de minden 2. kisfiú akivel találkoztam várandósan hirtelen Noel lett. 😅 Emlékszem nővérem is utálta volt az osztályában 4 Kata.. aztán őt úgy hívták ki a táblához felelni,hogy a vezetéknevét mondták.. Nagyon megutálta a sablon nevét. Anyámnak is tucat neve van mennyit szenvedett vele ő is. Szóval ezért is döntöttünk más név mellett. Persze,ha mást nem tudtok elképzelni a picinek akkor adjátok,mert lehet megbánjátok. De érdemes átrágni a témát. ☺
2018. jún. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
78%
Nem. Nekem nagyon gyakori nevem van, és jobb lenne, ha nem lenne az. Szóval a gyerekemnél én erre oda fogok figyelni.
2018. jún. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
47%

Nálunk tucatnév lesz, mert az apukájának is ez a neve és szeretné ha a fia is ezt kapná. Innentől kezdve pedig nekünk fontosabb ez a szép hagyomány, mint hogy valami "ritka" nevet adjunk a picinek...


Amúgy nekem inkább sokszor az a fura, hogy néhány szülő milyen kacifántos/ külföldi esetleg családnévhez nem is passzoló nevet választ a gyerekének, csak hogy "különleges" legyen.

2018. jún. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!