Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Intézetbe akarnak küldeni. Mi...

Intézetbe akarnak küldeni. Mi vár majd rám? Milyenek ott a körülmények? Kapok pénzt vagy dolgoznom kell suli mellett?

Figyelt kérdés
Kedvesek ott az emberek? Talalkozhatok a barátaimmal? Mennyire engednek ki találkozni a barátaimmal vagy hétvégente?
2018. jún. 8. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
48%
Miért küldenek oda?
2018. jún. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Ki akar odaküldeni? Az azért nem úgy megy, hogy elvisznek, és leadnak, mint megunt kutyát a menhelyen. A javító-nevelő intézeti gondozást bíróságnak kell elrendelnie jogerős végzésben.


Gondolom, valami f4szkalap felnőtt hisztizik neked, mert szerinte nem engedelmeskedsz a parancsainak megfelelően. Mondd meg neki, hogy fejezze be a toporzékolást, mert odamegyek és felképelem. A k.va anyjának fenyegetőzzön, ha nincs neki mire. Intézet, mi? Gyökér.


Ez az intézettel fenyegetés bevett lelki bántalmazás a sok értéktelen, csíra ember körében. Azt hiszik, a gyerek egy robot, aminek egyetlen feladata, hogy csendes és engedelmes legyen, mindenféle személyiség, gondolatok, vágyak nélkül, és terv szerint termelje a megfelelő iskolai érdemjegyeket. Ha nem ilyen, akkor elromlott, és büntetni kell. Ezért lelki beteg a lakosság 99%-a Magyarországon, és viszi tovább a saját gyerekeire.

2018. jún. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Fontos hogy hány éves vagy, illetve hogy ki és milyen indokkal akár intézetbe adni?
2018. jún. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Engem 9 évesen fenyegetett az anyám, hogy intézetbe ad. Állítólag fel is hívta az intézetet, és a telefonszámot elől hagyta, hogy minden nap lássam. Emlékszem nagyon nagyon féltem. Utólag visszagondolva, nem voltam rossz gyerek, nem csináltam hülyeségeket. (Akkor az egyszer csináltam butaságot, otthonról elloptam 10000 forintot, a suliban akartam venni újságot belőle a tanártól. Mivel soha nem kaptunk meg semmit, ezért vetemedtem ilyen dologra, nagyon szerettem volna azt az újságot (tappancs). Nem tudtam, hogy milyen nagy pénz volt még akkor 10000 forint. Persze azonnal lebuktam, mert a tanár felhívta anyát hogy ilyen nagy pénz van nálam.) Bár mindenkinek olyan rossz gyereke lenne mint én voltam. Amíg élek soha nem felejtem el ezt a gyereknevelési módszerét. Emlékszem nagyon hamar el akartam tőlük menni. Persze volt ott más is, nem csak ez. 17 évesen önálló voltam, nem laktam velük. Azóta lediplomáztam, férjnél vagyok, és nevelünk 2 gyereket. Soha nem bánnék a gyerekeimmel úgy mint akkor az anyám velem./velünk.
2018. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
15igazolatlan órám van amire nem vagyok büszke,nagyon elrontottam.Kijott a gyámügy és ők mondták hogy ha úgy ítélik meg 18eves koromig intézetbe kell mennem.
2018. jún. 10. 07:40
 6/9 anonim ***** válasza:
68%

15 óra igazolatlan nem a világ vége

Hány éves vagy?

Mit mondanak a szüleid?

2018. jún. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Egészen speciális aljasság kicsi gyerekeket bürokráciával és elhurcolással fenyegetni. Pláne pusztán azért, mert gyerekek. Magyarország...
2018. jún. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, vagy a gyámügy részéről valami szemétláda jött ki, aki élvezi, hogy megfélemlítheti a gyerekeket, vagy valami szemétláda hazudott neked hasonló célból, azt állítva, hogy ezt mondták.


15 igazolatlan óráért nemhogy intézetbe nem vihetnek, de semmiféle következménye nem lesz. Pláne 18 éves korodig! Bűnöző gyerekeket, akik embert öltek, nem sújtanak ilyen büntetéssel. Ha mégis megpróbálkoznak vele, akkor is komoly eljárásnak kell megelőznie, ahol jogod van ügyvédet igénybe venni. Gyakorlatilag olyan, mint egy bírósági eljárás.


Tessék, ezt írja a jogszabály:


1.A tanköteles fiatal első igazolatlan mulasztásakor értesítjük a szülőt és a tanuló lakóhelye szerint illetékes gyermekjóléti szolgálatot.


2. Ha a tanköteles fiatal igazolatlan mulasztása eléri a 10 órát, az iskola igazgatója értesíti a tanuló lakóhelye szerint illetékes járási hivatalt, gyámhatóságot, és gyermekjóléti szolgálatot.


3. Ha a tanköteles fiatal igazolatlan mulasztása eléri a 30 órát, az iskola igazgatója feljelentést tesz a szülő/gondviselő ellen a tanuló lakóhelye szerint illetékes járási hivatalnál, továbbá értesítjük a gyermekjóléti szolgálatot.


4. Ha a tanköteles fiatal igazolatlan mulasztása eléri az 50 órát, az iskola igazgatója értesíti a tanuló lakóhelye szerint illetékes kormányhivatalt és gyámhatóságot.


Tehát az igaz, hogy értesítik a gyámhivatalt, de nem fognak ész nélkül koncentrációs táborba hurcolni, hanem lesz egy feljegyzés, hogy ezzel a gyerekkel valami van. 50 óra elérése esetén indul csak bármiféle eljárás. Ebben az esetben a gyámhatóság felfüggeszti az iskoláztatási támogatást (magyarán anyád nem kap pénzt), és védelembe vesznek.


De mi az, hogy "védelembe vesznek"? Nem az, hogy intézetbe zárnak, mert az intézet, teljes nevén javító-nevelő intézet egy büntetés-végrehajtási intézmény, amelyben bűnelkövetőket őriznek. A "védelembe vétel" ezzel szemben a legenyhébb fokozatú gyermekvédelmi intézkedés. Ebben az esetben a gyermeket NEM EMELIK KI A CSALÁDBÓL. A gyámhivatal ehelyett kirendel egy családgondozót, aki felkeresi a családot, és nevelési tervet készít a szülőkkel, hogy a gyermeket veszélyeztető állapot (az, hogy nem jár iskolába) megszűnjön. De ez sem azt jelenti, hogy pórázra kötnek, és bottal hajtanak az iskolába, mert a gyámhivatal (jó esetben) tudja, hogy ha egy gyerek viselkedése extrém zavart mutat, annak a legritkább esetben az az oka, hogy "rossz gyerek", hanem a környezete, a szülei a hibásak, mert valamit nem adnak meg neki, elvonnak tőle vagy akár bántalmazzák.


Ha az intézkedések nem szüntetik meg a problémát, akkor kötelezhetnek arra, hogy kollégiumba költözz. De ez sem "intézet". Nem téged büntetnek, hanem a szüleidet! És bár technikailag valóban 18 éves korodig fenntarthatják ezt az intézkedést, ez soha nem történik meg. Amint a hivatal úgy látja, hogy a normális életmenet fenntartható úgy is, hogy otthon laksz, azonnal mehetsz haza.


Bővebb információért olvasd el a 149/1997 (IX.10.) kormányrendeletet és az 1997. évi XXXI. törvényt a gyermekvédelemről. Ezek szabályoznak mindent. Senki nem hozhat döntéseket az életedről saját szakállára, önkényesen, mert "rossz gyerek vagy".

2018. jún. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,sokat segített :)
2018. jún. 19. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!