Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti párotok is szokott olyat...

A ti párotok is szokott olyat csinálni a gyerek nevelése során, amivel úgy érzitek, veszélyezteti a gyereket? Ha igen, mi az? Reálisan átgondolva az a dolog tényleg veszélyes, vagy csak előjön belőlünk az anyatigros és túlságosan féltjük a kicsit?

Figyelt kérdés
Például nem figyel rá eléggé, amikor ő vigyáz a gyermekre, veszélyes dolgokkal engedi játszani, stb.

2018. jún. 13. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
túlféltéssel is kehet sok kárt okozni
2018. jún. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Egyetlen ilyen dolog van: hiába mondom el neki minden alkalommal, hogy fél perc alatt lefordul a pelenkázóról, ő otthagyja egy “á, nem fog”-gal. 2 lépésre megy tőle a komódhoz ruháért, de akkoris... Egyébként ugyanolyan figyelmes és óvatos, mint én. Igyekszünk nem burokban nevelni a gyerekeinket, nem kapunk pánikrohamot, ha megnyalogatja a Tesco újságot, de a rágókát fertőtlenítjük... Az arany középút a legjobb.
2018. jún. 14. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Elfelejt nekik inni adni rendszeresen. A kicsi még nem is nagyon beszél, a nagyot meg itatni kell, mert mindig ezer más dolga van, mint amolyan ovisnak.
2018. jún. 14. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk inkább a túlféltésből vannak gondok. Kb ezerszer kellett elmondanám neki, hogy mikor a gyerek feláll egy bútor mellett ne fogja meg, ne totyogjon a fenekébe, mert azt fogja hinni, hogy fogva van, biztonságban és akkor fog hamarabb elesni. Jópár ilyen eset után talán most már belátta az igazamat. Elhiszem hogy nehéz neki mivel sokkal kevesebb időt tud vele tölteni, én már egy pici mozdulatból látom, ha vmi nem oké vagy nem fog tudni kijönni belőle esés nélkül, de pont ezért kéne hinni nekem. Bár lehet inkább ösztönös ez a dolog nála.
2018. jún. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Nálunk a játszótér ilyen. Ha ő viszi ki őket, a kicsit is simán engedi mászókázni, laphintán hintázni. Ott van mellette végig. A nagyot is felengedi mindenhova. Mivel ez egy játszótér, így szerintem csak én aggódom túl. Velem utálnak játszóra menni. Én szinte csak homokozni engedem őket. 7 és 3,5 éves lányok.
2018. jún. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
egy 7 éves gyereket mitől féltesz egy játszótéren? :D
2018. jún. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem olyan, mint az 5-ös válaszoló. A testi épségét konkréten nem veszélyezteti, de folyamatosan ilyeneket kiabál a gyereknek, mint "kitöröd a nyakad", "kiszúrod a szemed", "eltörik a lábad", "le fogsz esni"!.. Ez teljesen elveszi a gyerek önbizalmát.
2018. jún. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
69%
Játszótér és paramami vagyok újra. Kedves 6-os. Na, erre én sem tudom a választ.😁 Egyszerűen féltem őket a magasban. De ez marha rossz dolog, mert úgy tűnik, mintha nem bíznék meg a gyerekeimben sem. Minden nap gyúrok rá, hogy változtassak a hozzáállásomon.
2018. jún. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Soha. Maximum nem fekteti le őket időben, de ez nem veszélyeztetés, csak bosszantó :)

Egyébként szerintem a férjem parásabb, mint én. Játszótéren ő lohol a kétévesünk után és minden lépésnél arra számít, hogy most fogja kitörni a nyakát. Az akkor 8 éves nagynál majd' infarktust kapott, amikor felmászott egy magas mászóka tetejére, meg amikor voltunk kalandparkban, nem akarta engedni lecsúszni a legmagasabb csúszdáról, egy órán át győzködtem, hogy semmi baja nem lesz, ha lecsúszik :D

Bezzeg horrort simán engedne nézni mind a kettőnek, ha rajta múlna.

2018. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
39%

Nyolc hós a gyerekem, de még nem volt ilyen.

Mindig egyeztetünk, hogy mit szabad, mit nem, és egyet is értettünk eddig mindig.

Mondjuk ez talán azért van, mert én sem féltem túl, és ő sem, nagyon hasonlóan gondokodunk. Nehezebb lenne, ha valaki túlféltené.

2018. jún. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!