Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Névválasztásnál figyelembe...

Névválasztásnál figyelembe veszitek, hogy mikor van a névnap?

Figyelt kérdés
Téli babánk lesz és a név ami tetszik nekünk ,szintén télen lenne a névnapja. Örültem volna ha a névnapja nyáron lenne, kicsit távolabb a szülinapjától, de elég nehéz igy a névválasztás. Titeket ez zavarna, vagy ezért nem keresnétek másik nevet?
2018. jún. 14. 15:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon tetszene a név, biztos nem választanék másikat. Ha kicsit bizonytalan vagyok, akkor lehet. Volt egy ismerősöm, aki Fruzsina volt és január elsején volt a szülinapja is. Szóval nem baj, ha közel van egymáshoz. Nektek kell eldönteni, hogy mennyire tetszik, emiatt biztos nem keresnék másikat.
2018. jún. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi annyira nem ünnepeljük a névnapokat, így nekem mindegy lenne. :)
2018. jún. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Én meg se néztem előre, mikor van. Lányom júliusi, szeptemberben van névnapja, most januárra vagyok kiírva, kikerestem, ha lány lesz, februárban lesz a névnap, minket nem zavar.
2018. jún. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
65%
Az én kisebbik fiam névnapja 2 nappal a szülinapja előtt van, nem néztük meg előre csak utólag mikor már meg született :D De nem számít, azt úgysem ünnepeljük úgy, mint egy születésnapot, csak egy kis apróság, esetleg valami plussz program a szülinap előtt :)
2018. jún. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Téli gyermeknél ez azért rosszabb kicsit mert ott lesz a szülinap, névnap, karácsony is így ha mondjuk nyáron szeretne valamit akkor sokat kéne várnia.

Én októberben születtem, novemberben van a névnapom, utána meg karácsony. Ha szerettem volna valamit mondjuk márciusban mindig az volt hogy na majd a szülinapodon.

2018. jún. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Tartalékolok b-tervet. :)

Szóval igen, figyelembe veszem a két ünnep közötti időt.

2018. jún. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
60%
Igen, keresnék másik nevet. Saját tapasztalat miatt.
2018. jún. 14. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Decemberi fiamnal figyelembe vettem! Mert ok, hogy közel van szulinap es nevnap, alap esetben nem izgatott volna, de h karacsony is akkor van... Előbb-utobb mindenki letudta volna egybe. Igy is csak 2 éves es anyos fel volt haborodva, h minek ünnepelni... Masik unokanak, meg toronyora lanccal, mert nyaron van a szulinapja. (nem az ajandek a lenyeg, hanem a gesztus). Szegennyel meg kitoltam volna egy olyan nevvel, ami decemberben, januárban van. Igen, így szempont volt. Pedig nincs nagy unneples, de miert ne kimelnem meg egy plusz szomorusagot okozó dologtól.
2018. jún. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Dehogyis, nem is értem ez a névnap dolog mióta fontos ennyire. Meg egyébként is rákeresel neten és minden névhez kidob 4 napot egy évben nem kell ragaszkodni a nyomtatott naptárban megjelölt naphoz, a családunkban pl abban benne sincs senkinek a neve.
2018. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
56%

A fiam szülinapja 02.12., névnapja 02.14.

Eszembe sem jutott ez miatt elvetni azt a nevet, amit kb 10 éve a gyermekemnek szántam. (Plussz más fiú név nem is tetszik)

2018. jún. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!