Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket hogy hívnak? Szeretite...

Titeket hogy hívnak? Szeretitek a neveteket? Ha van harmadik nevetek, használjátok, szerintetek van értelme?

Figyelt kérdés

2018. jún. 17. 16:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
87%

Nekem viszonylag különleges nevem van (Xénia). Szeretem és mások elmondása szerint illik is hozzám (bár én nem mertem volna a gyerkőcömnek adni). :)

Nem csúfoltak miatta, főleg a gyerekek nem, nekik olyan természetes volt. Egy-két idősebb ember szólt meg gyerekkoromban, hogy mi van Xénia láz vagy Xéna, te harcos hercegnő, de őket nagyon gyorsan helyretettem és utána nem piszkált senki.

Szerencsére nincs második keresztnevem. Nekem nem tetszik, szerintem nem is használnám.

2018. jún. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
92%
Anita. Sosem szerettem, nem is utálom, de én nem adnám. Másik nevem nincs, én nem is vagyok híve, a lányomnak is csak egyet adtam, a következő gyereknek is csak egy lesz.
2018. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
91%

Gréta és nem szeretem. Folyton csúfoltak kiskoromban és sokszor félrehallják Rita, Réka, Gerda stb. ill a hangzása sem tetszik de nem akarom megbántani anyukámat azzal hogy megváltoztatom.

A 2. nevem Eleonóra és van aki Elinek hív, azt jobban szeretem.

2018. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
46%
Harmadik keresztnév engedélyezett magyarországon?
2018. jún. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
76%

Nagyon szeretem a nevem. Eszternek hívnak. A becézést viszont nem tűröm.

Természetes gyerekemnek nem adnám, mert szerintem nevetséges ha mindenkit ugyan úgy hívnak.

2018. jún. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
94%
Réka vagyok sosem szerettem a nevem
2018. jún. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
98%

Szabina vagyok, nem szeretem.

2 keresztnevem van, ha férjhez megyek igyekszem megvállni tőle - márcsak azért is, mert a pàrom vezetékneve és az én keresztnevem nagyon rossz együtt

2018. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
98%

3-as! Pedig a Gréta nagyon szép név. Nekem tetszik.

Furcsa, hogy általában a saját keresztneve nem tetszik az embernek. Én Angéla vagyok, de világéletemben utáltam. Pedig nem csúfoltak miatta sosem. Itthon szüleimnek Angéla voltam, a sulikban is, bátyámnak csak Hugi, aztán amikor párom lett, Anginak hívott. Azt kimondottan szeretem. Volt egy munkatársam (nő), aki Endzsikének szólított. Mástól nem tudtam volna elviselni, de ő amúgy is egy nagyon aranyos, közvetlen munkatárs volt, tőle az is jól esett.

Második nevem nincs, nemhogy harmadik. :)

Kérdező! Mármint úgy érted a harmadik nevet, hogy vezetéknévvel együtt? Mert itt Mo.-n csak kettő keresztneved lehet. Gondolom, így értetted, csak rosszul kérdezted. :)

2018. jún. 17. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
100%

Anett a nevem. Az első.

Nagyon szeretem mindkettőt. Szerintem illik rám, és a családom, ismerőseim mindkettőn neveznek. Nem tudnék választani, mindkettő én vagyok.

2018. jún. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
99%
Gabriella vagyok, Gabinak hívnak mindenhol. Szeretem. Van második keresztnevem is, azt is szeretem, használom is.
2018. jún. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!