Mi legyen a neve?

Figyelt kérdés

Párommal a névválasztás időszakában vagyunk, nem szeretnénk tudni a gyermek nemét, így fiú és lány nevek is jöhetnek. Aranyosi lesz a vezetékneve. Van néhány kedvenc, de jöhetnek ötletek!


Kislány: Emília, Róza, Elza, Sarolta, Borbála, Szófia


Szeretjük a régies, klasszikus neveket, kivétel persze a Szófia, ami itthon elég újkeletű, és nem tudom eldönteni hogy idegen-e, vagy inkább különleges a magyarban. Angol nyelvterületen szerettem bele, ott nagy klasszikus. A magyar megfelője van a családban, így azt nem szeretném. Ha kint született volna, Anna Sophia vagy Emilia Rosa lett volna.



Kisfiú: Csongor, Mátyás, Lőrinc, Gergely



A Csongortól azért vonakodom, mert mindenki le fogja "Csongizni", amitől a hideg futkos a hátamon, de a páromnak tetszik.


Köszönöm a válaszokat!



2018. jún. 18. 11:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szilard, Zsombor, Balazs, Adam, Aron, Levente, Kornel


Barbara, Karolina, Adel, Anett, Hanga

2018. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Fiúban nekem a Levente ugrott be kapásból a vezetéknevet olvasva, ne kérdezd, miért. :)

A lánynevekből, amit írtál, a Sarolta nem passzol szerintem, annak ellenére, hogy nagyon szép név. A "sisa" miatt, olyan furán hangzik. Az Anna Szófia szép. :)

2018. jún. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A mi kisfiunk Lőrinc, szóval az tetszik a legjobban a felsoroltak közül, de nagyon szép a Gergely is. A másik kettő is jó, de azokat nem adnám, inkább közömbösek.


A lány nevek közül tetszik a Róza és a Borbála, talán adnám is őket. A többi szép, de közömbös, kivéve a Szófia, nekem az idegen hangzású név,

2018. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a vezetéknévhez a legjobban a Borbála illik de a Róza sem rossz (esetleg a Rozália)

Tetszik még a Bernadett, Gizella, Eleonóra.


Fiú névből a Csongor a kedvencem, de elfogult vagyok mert így fogják hívni a kisfiam. :)

A Lőrinc is szép, megy a vezetéknévhez.

Ami még tetszik az a Levente, Botond.

2018. jún. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Na végre valaki, aki normális neveket választ. :-) A lánynevek mind szépek, talán a Róza a legjobb és szerintem a vezetéknévhez is passzol, de az Emília és az Anna is nagyon szép.Fiúnevek közül a Csongor, vagy a Gergely neveket adnám. Nekem ezeken kívül tetszik még a Bálint, Nándor, ill. Csilla, Lilla, Gréta.
2018. jún. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha kint született volna, Anna Sophia vagy Emilia Rosa lett volna."

Itt miért nem? Anna Szófia\Zsófia és Emília Róza\Rózsa

Szerintem teljesen jó "magyarosan" is.

Fiú nevek közül talán a Mátyás, de nekem egyik sem tetszik igazán. De a fiú nevekkel mi is nagy gondban vagyunk.

2018. jún. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
60%

Az Aranyosi névhez mindenképp hosszú nevet adnék, pl. Borbála, Barbara, Patrícia, Bernadett, Henrietta.


Fiú: Csongor, Mátyás, Gergely.


A Mátyást meg mindenki Matyizni fogja, de ez ne tartson vissza.

2018. jún. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Kint az a természetes, hogy valakinek két neve legyen, (ha nem három). Ott teljesen más a szemlélet, itthon viszont csak a gondja lenne vele, ahogy sok barátomat látom, így itthon nem szeretnénk két keresztnevet.

A Matyi nem zavar, sőt, aranyosnak tartom egy pici fiúnak annak ellenére, hogy nem szeretnénk agyonbecézni majd :) A Csongitól nem tudom, miért idegenkedek.

2018. jún. 18. 13:26
 9/19 anonim ***** válasza:
Itthon is elfogadott a két név, úgyhogy nyugodtan. :) Több nem, de kettő sima ügy, azt meg családja válogatja, hogy mennyire használják. Van olyan ismerősöm, hogy 10+ év után tudtam meg, hogy van második neve, de olyan is, aki mindenhol így mutatkozik be. :)
2018. jún. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Sarolta,Borbála nekem nem tetszik.A többi lány név szép.

Nekem még tetszik az Abigél,Sára,Fanni.

A fiú neveitek mind tetszenek.Gergely helyett én lehet Gergőt adnék,így jobban tetszene.Ajánlanám még a Sebestyént,Szabolcsot,Norbertet,Kornélt,Konrádot,esetleg Kolost.

Az én kisfiam Lőrinc.Két kislányom(ikrek) Lujza és Róza.Most várom negyediket.Legjobban a Zente tetszik,lánynévből a Sára és az Olívia.Nem tudom ezzel segítek e:D

2018. jún. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!