Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 27 évesen kapom ki a...

Ha 27 évesen kapom ki a diplomám akkor hány évesen fogok tudni szülni?

Figyelt kérdés

A napokban kezdtem el ezen gondolkozni, hogy sajnos későn jöttem rá, hogy mit is szeretnék magammal kezdeni. Ugye dolgozni is kell előtte pár évet.

Hány évet szokás ilyenkor dolgozni még előtte?

Meg sajnos a gyerekvállalás sem úgy működik, ahogy mi szeretnénk sokszor. Nem mindenki esik egyből teherbe, ezért is aggódom és nem szeretném annyira kitolni.

Várom őszintén válaszaitokat.



2018. jún. 21. 12:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
78%

Ne haragudj, de erre milyen választ vársz?


Ez teljesen a te döntésed. Nincs jó vagy rossz döntés. Ahogy érzed...

2018. jún. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

Én levelezőn végeztem a főiskolát, 25 évesen kaptam meg a diplomámat.

Most 26 vagyok, 4 éves munkaviszonnyal, most szeretnénk kisbabát, de sajnos problémák vannak, így mostanában biztos nem fog összejönni. Sajnos elkövettem azt a hibát, hogy bíztam abban, hogy hamar összejön, ezért csak most derültek ki a különböző problémáim, amikre már korábban is fény derülhetett volna (PCOS, IR).

Sajnos nem lehet biztosan megmondani, hogy te mikor fogsz tudni szülni, sokmindentől függ (az egészségi állapotodtól az anyagiakon keresztül a munkahely biztosságáig minden számít).

2018. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
Hát erre nincs szabály hogy diplomaosztó után x hónappal/évvel kijön belőled egy baba...az a szex ;)
2018. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%
Én 22 évesen diplomáztam, sajnos már akkor sejtettem, hogy nem fogok a szakterületen dolgozni. Aztán egy éven belül megtaláltam a mostani munkám. Kiderült, hogy szeretem, szóval tavaly fősulira jelentkeztem, és már túl vagyok egy éven. A munkahely támogat. Közben dolgozunk a baba projekten. Most lettem 28.
2018. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%
Ez a te saját döntésed, persze függ a párodtól, az anyagi helyzettől stb. De egy évig kell dolgoznod legalább, hogy kapj GYED-et.
2018. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
46%

Őszintén?

Őszintén nem értem, hogy a kettőnek mi köze van egymáshoz.

2018. jún. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
21%
Azt hiszem 2 évet kell dolgozni, jogy normál összegű gyed-et kapjál. Én nem dolgoztam, csak a gyest kapom, az 37 ezer a családi pótlékkal együtt. Ha egy jobb fizetésért dolgozol, akkor szép összeget fizetnek majd ha otthon leszel.
2018. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%

Hát ez baromi sok mindentől függ. Nyilván elsősorban, hogy van-e stabil párkapcsolatod, anyagi háttered hozzá. Ha ezek megvannak, akár a diplomás GYED-et is igénybe veheted, nem is kell feltétlenül sokat dolgoznod hozzá.

Bár őszintén én azt tartom a legjobbnak, ha valaki azért pár évet dolgozik a szakmájában mielőtt gyereket vállal, egyrészt anyagi szempontból, másrészt hogy a baba után ne 0 tapasztalattal próbálj elhelyezkedni, mert az többszörösen hátráltató tényező.

A baba utáni pénzbeli ellátásokra 1 év munkaviszony után jogosult vagy. Szóval, ez talán a minimum idő, amit jó ilyenkor munkában tölteni.

Én 25 évesen diplomáztam és most 33 évesen várom az első babámat. Nekem ez így jött ki, párkapcsolati és anyagi szempontból.

Soktényezős folyamat ez, senki nem fog tudni megfelelő választ adni neked erre.

2018. jún. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%
2 éven belül kell meglenni a 365 nap munkaviszonynak ahhoz, hogy kapj gyedet. Ha csak az anyagi oldalát nézed.
2018. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

Nem tudom, h itt a legtöbben csak értetlenek vagy ennyire rosszindulatúak vagy a kettő ötvözete?

Az a köze a kettőnek egymáshoz, h most tudatosodott a kérdezőben, h 27 lesz mire megkapja a diplomát. Ahogy valaki leírta, kell a gyedhez dolgozni is, amúgy csak gyes lesz és mint tudjuk a mai világban felelőtlenség csak gyesre szülni.

A lényeg, hogy ha olyan a sulid én elkezdenék mellette dolgozni vagy átkérném, vagy eleve levelezőn kezdtem volna, h tudj mellette dolgozni. Így hamarabb összejön a gyedhez kellő nap.

2018. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!