Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött mellett egyetem...

Újszülött mellett egyetem lehetséges? Akik szoptatás mellett jártak levelezőn egyetemre, azok hogy oldották meg?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, meg lehet oldani újszülött mellett a szoptatást, bejárást egyetemre levelezőre vagy érdemes inkább várni 1 évet és csak utána tovább tanulni az anyának?

Olyanok véleménye, tanácsa érdekelne, akik újszülött, szoptatás mellett csinálták vagy csinálják az egyetemet levelezőn, köszi!



2018. jún. 28. 12:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Látom nem válaszolt senki, ezért írok. Én magam nem vagyok érintett, de anno anyukám mellettem fejezte be a főiskolát. Nagyival együtt éltek akkor még, aki nyugdíjas volt, így kéznél volt a folyamatos segítség. Szóval röviden a kérdésed első részére a válasz: sehogy. Kora tavaszi gyerek vagyok, szeptemberben ment vissza anyu, de állítólag pokoli nehéz volt, még így is!
2018. jún. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hát sejtettem.
2018. jún. 28. 15:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ. Van-e segítséged? Milyen messzire kell járni? Pontosan mennyit kell ott lenni? A szorgalmi időszakban is vannak kötelező alkalmak, vagy ezeknek az óráknak az anyagát elküldhetik a kedves csoporttársaid, és szépen otthon megtanulod?

A testvérem orvosi hatodévét végezte, mikor decemberben megszületett a kisfia. Reggel megszoptatta, aztán elment, és a délelőtti etetést a dédmama oldotta meg, lefejt tejjel, cumisüvegből. A következő szoptatásra hazaért a tesóm. És persze otthon szorgalmasan fejt, hogy másnapra is legyen tej.

A baba egészséges, békés lélek volt, nem zavarta össze, a cici-cumi váltogatás, kb. egy éves koráig szopott.

Egyedül a vizsgaidőszak alatti kávézásból lett probléma, mikor szegény tesóm éjjel akart tanulni, de ehelyett a gyermeket ringatta. Ugyanis a kisfia végigbömbölte az éjszakát, valószínűleg jó erős feketétől, amit az anyja ivott.

Volt olyan levelezős csoporttársunk is, akihez a hétvégi konzultáción apuka behozta a kisbabát a szoptatás idejére. Ehhez persze óra szerint kell etetni, de akkoriban ez volt az általános.

2018. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minden lehetséges csak nem egyedül..

Azt megfordult a fejedben hogy ha anyukádnak adod hogy vigyázzon rá,későbbiekben hozzá fog kötődni jobban?

Ismerek olyant akinek középiskolában jött össze a baba a lényeg az anyukája vigyázott rá amíg tanult (4 évig) azóta a gyerek 16-17 éves és mindig a nagyijához megy először iskola után jobban kötődik hozzá mert ő nevelte.

Én a helyedben várnék minimum 1 évet hogy "ténylegesen " a te gyereked legyen ne pedig a "kistesód".

2018. jún. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!