Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekeitek között hány év...

Gyerekeitek között hány év korkülönbség van?

Figyelt kérdés
Megbántátok-e a kisebb vagy nagyobb korkülönbséget? Pozitivumok, negatívumok?
2018. júl. 7. 09:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

7 év

negatívum: - nem tudnak együtt játszani bármit

- a nagyobb legóit a kicsi a szájába veszi


pozitívum: - a nagyobbnak el lehetett magyarázni mindent, a terhesseg miatti kíméletesebb eletmodot is pl.

- már megérti ha épp szoptatok és nincs hiszti ha nem ugrok azonnal vmiért

- sokat segít

- nem kell kiszolgálni olyan dolgokban a nagyot hogy megcsinálja a reggelijét vagy megfürödjön

- hagyja aludni a kicsit, megérti ha csendben kell lenni

- nem vetélytarsnak tekinti hanem kistestvérnek

- nincs féltékenykedés, vagy egymás gyilkolása

- kettőjük közt dolgoztam 5 évet, azaz a masodik babázás most olyan szuper mint egy megérdemelt pihenés

- csak a naggyal kettesben is lehet programokat csinálni, mozi, kajálás, bármi

- nem kell kétfelé szakadnom mert a nagfyal is úgy voltam itthon hogy csak vele foglalkoztam és neki szántam az időmet napközben, és most a kicsivel is (a nagy elsős volt most) így van

- szívesen "babázik", nem nyűg neki a kicsi aki csak az időmet veszi el tőle, mintha pl. csak másfél lenne nem pedig 8 éves

-később sem lesz verekedés, egymás tépése, mert nem ugyanaz lesz az adott játék ami erdekli őket

2018. júl. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
2,5, teljesen jó
2018. júl. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
2 év van közöttük. Az első év nagyon kemény volt. Most 3 és 5 évesek, imádnak együtt játszani, szinte rám se hederítenek egész nap. Összenőttek.
2018. júl. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Jó lenne őszintén segíteni egymásnak. Azt, hogy a 3 és 5 éves egész nap együtt jatszanak és anyuka csak "nyaral", nyilvánvalóan barokkos túlzás.....kár mert engem is érdekelne.

1.

2018. júl. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan 2 év van köztük, nemsoká töltik az 1 és 3 évet. Bár vannak nehéz napjaink, nem bántuk meg. Mázlink van velük, éjszaka nem kelnek, a kicsi álom jó baba, csak akkor sír, ha nagy baja van, a szepa szorongása pl kimerül annyiban, hogy követ a konyhába/szobába, és elmolyol a földön. A nagy eleven, sokat pörög, de kb a mosogatáson kívül mindenben segít, okos, értelmes. Imádják egymást, de az első hónapokban nem mertem addig se kettesben hagyni őket a szobában, míg pisiltem, mindenhova kísérnie kellett a nagynak. Túlságosan nagyon akarta szeretni, és túl erős a fogása, no és egyszer bemászott a kiságyba, majdnem rálépve a kicsire. Mára cukin játszanak egymás mellett, a testvérféltékenység annyit jelent, hogy elveszi a nagy a játékokat, de tanuljuk, hogy adni kell helyette másikat. 3 évet azért nem akartunk, mert hogy az oviból ne hozzon haza minden betegséget a nagy a csecsemő kistesóra, attól többet pedig a munkahelyem miatt nem akartam. Visszamegyek 1-2 évre, aztán megint otthagyom, senkinek nem lett volna jó.
2018. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

3 és fél, fiúk.

Nem tudom, mi lenne, ha más lenne, szerintem, hogy jó testvérek lesznek-e nem a korkülönbségen múlik, tudok példát mindenfélére és az ellenkezőjére :) Nem teljesen így terveztük, hamarabb és még egyet szerettem volna, de biztos, hogy könnyebb volt, hogy a nagy már túl volt szoptatáson, pelenkán, dackorszakon, vagy pl. nem kellett fogni a kezét babakocsit tolva és neki is plusz egy váltóruhával indulni. Csöndben mondjuk nem maradt, de ez a kicsit nálunk nem zavarta. Aztán a kisebb olyan egy-másfél éves korától kezdtek jobban együtt játszani. Néha persze van veszekedés, versengés vagy féltékenység, hogy kinek a kívánsága teljesítsük épp, de aztán 5 perc múlva újra szent a béke és megint együtt röhögcsélnek. Egyébként is elég társaságkedvelők és naaaagyon unatkoznak egyedül, szóval muszáj jóban lenniük :) és még tök jól elvannak egy szobában is, sőt amikor pedzegettük, még meg is ijedtek, hogy neee, bár gyanús, hogy ennek is eljön egyszer az ideje. Jelenlegi legnagyobb negatívum, hogy a nagyobb (7,5), kezdi kinőni a játszóterezést (kivéve, ha van focipálya), viszont szeret olyan meséket nézni, hallgatni, ami a kicsinek (4) még nagyon nem lenne való.

2018. júl. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs egészen 2 év köztük. 7 és 5 évesek. Annyira nem túlzott az egyik válaszoló, mert tényleg vannak olyan napok, hogy rám se hederítenek, egész nap együtt játszanak. Na meg persze vannak rosszabb napok is, amikor folyamatosan veszekednek, tépik egymást. De összességében nagyon jó így, nem bántam meg, hogy így vállaltam őket.
2018. júl. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
13 hónap és 7 nap van a két nagy között. Eleinte persze nehéz volt mikor mindketten egyszerre akartak enni, vagy bújni hozzám. Most már 14 és 13 évesek, remekül kiegészítik egymást. A nagy nyugodt, megfontolt, kicsit bátortalan, a kisebb szabad szájú, bátor, hirtelen cselekszik
2018. júl. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én írtam hogy elvannak egymással. Nem tudom másnál hogy van, nincs kis gyerekes ismerősöm. A saját tapasztalatom írtam le. Néha összevesznek, kb. heti 1x, de tényleg semmi más nincs. Főzök, olvasok, néha beszállok a játékba. De könnyen kezelhető, kedves gyerekek. Nyilván mázlim van, ahogy látom. De nem hazudtam és nem túloztam.
2018. júl. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nekem egy 2,5évesem van, úgyhogy nagyon kicsi korkülönbség már nem lesz, viszont úgy gondolom, hogy lassan valóban itt az ideje belevágni a tesó projektbe, a párom viszont csak elodázza folyton a dolgot. Így maradt az, hogy próbálom szoktatni magam a kicsit nagyobb korkülönbség gondolatához
2018. júl. 7. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!