Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 27 évesen az anyakönyvemben...

27 évesen az anyakönyvemben szereplő apát meg tudom változtattatni?

Figyelt kérdés
A biológiai édesapám rá szeretném. Mi a menete?
2018. júl. 11. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet csak nekem nem megy most az értelmezés,de a biológiai apádat szeretnéd másikra "váltani", vagy nem a biológiai apád van beírva,és azt szeretnéd,ha ő lenne bejegyezve?
2018. júl. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Azt szeretném, ha az anyakönyvi kivonatomba az apa résznél a biológiai édesapám lenne feltüntetve, nem pedig édesanyám exférje, aki nekem nem rokonom.

Ennek mi a menete? Kell-e a beleegyezése annak a férfinak is, akinek a neve ugyan szerepel a dokumentumomban, de egy alkoholista, és ki tudja merre lakik?

2018. júl. 11. 13:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Na így már értem. Elvileg úgy működik a dolog,hogy a biológiai apádnak kérvényeznie kell az apasági vélelem megdöntését.Ha ez lezajlott,utána a biológiai apád a nevére tud már venni. Ehhez viszonta jelenleg bejegyzett apa hozzájárulása is kell.
2018. júl. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szuper,

Ergo az hogy én mit szeretnék az nem számít. Magyarország rulz...

Köszönöm.

2018. júl. 11. 14:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor őt apának bejegyezték,akkor azzal jogokat kapott,hivatalosan ő az apád.Nem lehet csak egy tollvonással semmisé tenni a jogait.Ez nem csak itthon van így,máshol is vannaknaz apáknak jogaik. De nem értem miért most jut eszetekbe,ezt már a születésed után intézhették volna.
2018. júl. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szuper,


Ergo az hogy én mit szeretnék az nem számít. Magyarország rulz...


Köszönöm.


Már ne haragudj de ez nem igy megy hogy bárki random apákat tudjon beirogatni kedve szerint. Megvan a menete ès a jogszabályi háttér. Fent leirták.

2018. júl. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

De erre miért van szükség?

A biológiai talán gazdagabb és örökölni akarsz?

Arról gondoskodhat e nélkül is.

Zavar a vezetékneved?

Megváltoztathatod e nélkül is.

Nem akarsz gondoskodni a jelenlegi apádról rokontartás keretében?

Ha alkoholista eleve elég ok, hogy ne kelljen.


Mi visz rá erre egy régóta nagykorú személyt?

Az akvit életedben összvisz 3-4 alkalommal kérik összesen (első személyi, házasság, válás, halál). Max. ennyiszer látja más, hogy ki az apád. Akkor is csak hivatalos személy.

2018. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felnőttként ez nem lehetséges
2018. júl. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!