Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dilemma a harmadik gyermek...

Dilemma a harmadik gyermek körül. Ti milyen érvek alapján döntöttetek mellette vagy ellene?

Figyelt kérdés

A meglevő 2 gyermekünk 5 és 3 évesek. Mindig hármat szerettünk volna. Az első könnyű eset volt, a második brutál nehéz. Így nem merünk belevágni, mert nagyon kemény időszak volt. A testem is kikészült (sérv hasfalban, fáj a gerincem, stb), örülünk hogy újra van időnk néha magunkra, este csend van, alszunk, szuper jól alakul a vállalkozásom is, nagyon szeretek dolgozni és tanulni is szeretnék még. De... ott motoszkál a kérdés, hogy akkor legyen vagy ne legyen harmadik? Segítségünk van (minden nagyszülő a közelben), anyagilag belefér. De már kezd minden kényelmes lenni... most megint kezdeni elölről...Nem tudom.


Ti mi alapján döntöttetek?



2018. júl. 13. 12:11
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
Mi azt próbáltuk megsaccolni anno, milyen világban kell leélnie az életét. Hát nagyon mellé lőttünk. Ha újra kezdhetném, így hogy ismerem a jelent, lehet hogy egy se lenne.
2018. júl. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk is pont ennyi idősek a gyerekek: a kisfiam 5 éves, a kislányom 3 éves.

Mi a kapcsolatunk kezdetén megbeszéltük, hogy három gyermeket szeretnénk. Ez a legnyomósabb érv. A vágyunk azóta is változatlan, töretlen.


Talán ami most a legtöbbet nyomja a latba, az a két gyermekünk fantasztikus testvéri kapcsolata. Csodálatos testvérei egymásnak, ilyenről csak álmodni lehet. Az apró súrlódásoktól eltekintve álomszerű a kapcsolatuk, imádják egymást, olyanok, mintha ikrek lennének (nálunk csak 21 hónap a korkülönbség).

És amellett, hogy látjuk, mekkora szeretet van Bennük egymás iránt, azt is látjuk, hogy élnek-halnak a babákért (a fiam is). Minden nap rákérdeznek, mikor lesz kistesójuk. Érzem, hogy egy fantasztikus gyermekkel gyarapodna a családunk, a fantasztikus testvérek kapnának még egy testvérkét. Nagyon vágyunk mindannyian egy harmadik babára.


Anyagilag nekünk is belefér, sőt! Végre, megvan a családi ház, az igazi ideális élettér, külön szoba a még meg sem fogant, de tervezett harmadik babának, és persze, külön szoba a meglévő kettőnek, akik egy szobában, egy ágyban alszanak, annyira függnek egymástól, szval nagyjából van még egy külön játszószoba is.


Én most érzem magam a legjobban a bőrömben, elégedett vagyok az alakommal, odafigyelek a saját egészségemre, jó fizikai állapotban vagyok. A munkámat imádom, de tudom, hogy megvár hál' istennek.

A meglévő gyerekeinkkel pedig a kis dacolásokat leszámítva öröm az élet. Én úgy érzem, ennél ideálisabb időpont nem is lehetne a harmadik baba vállalására.

2018. júl. 13. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Ész érvek alapján eldöntöttük, hogy nem lesz több. Azok is közte voltak, amiket te írtál. Aztán az érzelmek mindent felülírtak. Elkezdtünk vágyni a 3.-ra. Nemsokára meg is születik.
2018. júl. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

Én a "testem is kikészült" - miatt nem vállaltam már másodikat sem.


Nekem is folyamatos hátfájdalom, ízületi fájdalmak, így pl. sok mindent nem tudok megtenni, amit kér, felvenni, sokáig kézben tartani ilyesmik.


Szóval nálunk nem lesz 2. :), de nem baj.

2018. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Nálam is hasonló helyzet volt, az első gyerek könnyű eset, a második brutál nehéz. A masodik szülés is már sokkal nehezebb volt, a baba teljesen leszívott. A szervezetem is lemerült, 2 éves koráig 2 óránként kelt éjjel, 9 hónapig csak anyatejet fogadott el stb. Próbáltam összeszedni magam vitaminokkal, sporttal..és váratlanul jött a 3.baba..nagyon könnyű terhességgel, szuper gyors szüléssel. Azóta is a 3.gyerekem a legkönnyebb eset.
2018. júl. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%

Két lányunk volt, amellett,hogy mindig gondolkodtunk 3-ban, egyértelmű volt,hogy milyen jo lenne egy kisfiu...


Igy belevágtunk,most 5-2 éves és 2 hetes lányaink vannak...:)

2018. júl. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen "becsúszott", így nem volt már kérdés. :)
2018. júl. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nálunk az első kicsit, a második már nagyon leamortizált, így hiába szerettem volna harmadikat, lassan elfogadom, mivel 4 év alatt sem szedtem össze magam igazán egészségileg és sokszor szorulok segítségre, hogy nem lenne értelme netán tolókocsiból hármat kergetni. Nehéz, hogy itt a vége ennek a babás-kisgyerekes időszaknak és még mindig motoszkál bennem egy masszív önsajnálat és valamennyi düh az univerzum felé, de egyre jobban hálás vagyok a meglévőkért.
2018. júl. 14. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
2 fiu mellé a kislányt is szeretünk volna .ugy is lett,most van 2 kamasz fiam és 8 éves lányom a mindenem 3 gyerek.
2018. júl. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!