Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ir és pcos esetén te hogy...

Ir és pcos esetén te hogy táplálkozol, hogy teherbe ess?

Figyelt kérdés

2 hete táplálkozom másképp, és nem látok egyelőre eredményt.

Merckformin xr 700 at szedek, napi 1db-ot.

Reggelre teljeskiőrlésű toast kenyeret eszek általában 2 szeletet sonkával és zöldségekkel, esetleg tojásrántottát. A tízórai általában korpovit keksz, gyümölcs. Délben általában csirkehús. Nem eszek krumplit, fehér rizst, tésztát. Barna rizs, párolt zöldség, barna rizs, vegyes friss saláta szokott lenni. Uzsonna alma. Vacsora nem mindig van, ha van akkor olyan mint a reggeli.

Sajnos nagyon édesszájú vagyok, a két hét alatt heti egyszer ettem egy szelet süteményt. Ennyit lehet vagy ennyit sem? Mit lehet édesség helyett enni? Cukor nélküli müzliszelet vagy Zero jégkrém jó lehet e?

Sima vizet iszom napi min. 1,5 litert, néha néha CocaCola Zero-t. Sport gyanánt biciklizem heti többször 10-15km-t.

Mint írtam 2 hete van így, és nem érzek változást. Normális ez?

Az étkezésem jó lehet e?


2018. júl. 15. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A sütit leszámítva jól csinálod. Milyen eredményre gondolsz két hét alat? Hónapok-fél-egy év, mire helyreáll pl. a peteérés és sikerülhet teherbe esni. De ez nem a hetekben mérhető kategória.
2018. júl. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Mit tudnék enni süti helyett, ami édes? Túró gyümölccsel eritrit-tel pl? Cukormentes müzliszelet? Zabálom Detki keksz? Gelatiamo Single Zero jégkrém?


Nagy súlyból kellene leadnom is, és a két hét alatt fogyást sem tapasztaltam például erre gondoltam. És kezdek aggódni.

2018. júl. 15. 10:57
 3/15 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöt csak uzsira szabad egy keveset enni. Vacsorát ne hagyd ki.

3-12hónap mire eredményvárható

2018. júl. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na de fogyás is több hónap mire beindul?
2018. júl. 15. 11:26
 5/15 anonim ***** válasza:
91%

Fogyni csak kalóriadeficittel lehet. Egészséges ételből is be lehet vinni akármennyi kalóriát. Se a barnarizs, se a tk. lisztből készült ételek kalóriatartalma nem kisebb,mint a fehérlisztes társaiké, csak jobb az élettani hatásuk. (Lassú felszívódás, nincs vércukor hullámvasút.) De ha pl. a napi három fehér zsömlét lecseréled három rozsosra, az inzulinnal jobbat tettél, de fogyni egy grammot nem fogsz. Fogyás akkor következik be, ha kevesebb kalóriát viszel be, mint amit elhasználsz. Ha fogynod is kell, figyelned kell a kalóriákat is a CH tartalom mellett.


Nekem is fogynom kellett sokat (40 kilót) ez több év alatt sikerült csak. -25-30-nál jártam (kb.85kg), amikor először sikerült teherbe esnem. A második terhességet már 71-72 kilóval kezdtem.


Nekünk életmódot kell váltani, ez van sajnos. De igazából megéri.

2018. júl. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lényegésen kevesebbet eszek mint eddig. A mai napig éhes is maradok emiatt, de gondolom ehhez hozzá fogok szokni. Ami aggaszt hogy két két alatt mégsem fogytam. Nem tudom normális e ez vagy sem, de mivel nagy súlyból indulnék ezért úgy hiszem már érezni kellene valamiféle javulást, de semmi... :(
2018. júl. 15. 12:14
 7/15 anonim ***** válasza:
35%

Két hét alatt fogyni nehéz, főleg úgy, ha reggel lisztet eszel (kenyér), tízóraizol lisztet és cukrot (korpovit és gyümlölcs), ebédelsz valamit, majd uzsánnára cukrot eszel (alma), a vacsorád meg vagy kimarad vagy liszt (kenyér).


Én diéta nélkül nem eszem ennyi cukrot és lisztet, ez rengeteg. Nem csoda, ha éhes vagy, ez egy inzulinhnta.


Gyümölcs helyett zöldség, minek a keksz tízóraira, ha előtte kenyeret ettél reggel? És miért marad ki a vacsi? És uzsonnára miért nem fehérje van vagy zöldség?


Az édesszájúságodat, azaz a cukorfüggésedet tartod fenn a jelenlegi étrendeddel.

2018. júl. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Kérlek utolsó, írd már le nekem egy napi étrendedet, ha már ilyen okos tudsz lenni.

Nem hiszem hogy egy alma akkora gond lenne délelőtt 11kor vagy délután 3kor.

És azt sem értem, hogy te szerinted reggel és este mi a gondod a teljes kiőrlésű kenyérrel. Kifejtenéd???

2018. júl. 15. 17:32
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem azért írtam, hogy el kezdj cirkuszolni.


Hanem mert:

1, kérdezted

2, baj van a cukroddal/inzulinoddal, és étkezést hagysz ki, vagy lisztes cukrot eszel napi ötször, mint diéta


Emellé írod, hogy nagy súlyból kellene fogynod, és semmi változás. Éppen ezért. Nem vagyok az ellenséged, magad ellensége vagy, nem én ettem rád a több tízkilónyi zsírt, az eszem megáll.


Az én étrendem kell? Kérlek. Ma reggelire egy szelet kovászos tönkölypirítóst ettem (ez alatt egy tenyérnyi szelet értendő), kétlágytojást, paprikát, paradicsomot.

Ebédre grillezett húsból egy tenyérnyi szeletet, egy grillkolbászt, mellé pedig édesburgonyát tepsiben sütve (egy db), és grllezett zöldségeket. Vacsorára pedig mozzarella capreset fogok enni: egy mozzarella, 2 napon érett paradicsom, friss bazsalikom, egy ek olívaolaj, frissen őrölt bors.


Ittam két kávét, amit feketén és keserűn szoktam, plusz vizet. És ettem egy szelet sárgadinnyét az imént, meg málnát.


Nem mindennap ezt eszem, meg vagy elégedve?!


Nem normális, hogy kövéren, inzulinproblémákkal napi ötször akarsz enni, de mindig eszel lisztet és/vagy gyümölcsöt, és éhezést is kihagysz alkalmanként, ami SZIGORÚAN TILOS ilyen esetben.


Szóval, hátrább az agarakkal! Hülyeséget csináltál, és most is hülyeséget csinálsz. De nekem mindegy, a te bajod. Segítsen neked a lőtéri kutya.


(Még mielőtt: nem, nem könnynen beszélek, cukorbeteg és 80 kg lennék, ha nem figyelnék minden nap.)

2018. júl. 15. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es vagyok, kimaradt:

"Szerinted reggel és este mi a gond a teljes kiőrlésű kenyérrel?"


Az, hogy ha reggel ÉS este is kenyeret eszel, kisétkezésre kekszet, ami ugyanúgy liszt, uzsonnára gyümölcsöt csak, vacsora kimarad, az ebédhez meg megy a rizs meg a tészta, akkor is, ha az tk, az RENGETEG a te állapotodban főleg, de egészségesnek is. Napi 3-4-szer liszt?! Minek?

2018. júl. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!