Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor engedjunk a gyereknek?

Mikor engedjunk a gyereknek?

Figyelt kérdés
5 evesen elkezdtuk uszni tanitani. Vidaman mosolyogva jott ki minden nap hogy mennyire szeret usziba menni. Most meg konnyes szemmel mondja h nem akar menni, mert nem szereti ha lefrocskolik v vizes lesz az arca. Persze most tanitjak h nagylevego es tegye az arcat a vizbe. Ha viszem ma is lehet h utalni fogja a vizet uszast es ki tudja milyen rossz elmeny marad benne , persze ha mar ott vagyunk lehet elvezni fogja, ha nem viszem akkor meg erositem benne azt hogy az van es ugy lesz ahogy o akarja.... ilyenkor mi az arany kozeput?

2018. júl. 19. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ilyen gyerekeke eltanácsolták az úszástól azzal, hogy próbálja meg egy évvel később. Csoportos oktatás volt, nem volt idő és energia azzal foglalkozni, hogy Józsikát zavarja, ha vizes az arca, közben másik 10 gyerek meg csak a lábát lógatta a pénzért.

Szóval szerintem nicns arany középút. Pihenjetek, strandoljatok, élvezzétek a nyarat és próbálkozzatok fél/egy év múlva újra.


Mondom ezt úgy, hogy végigjárt a gyerekem 7 hónapot, amíg csak vagy kar vagy láb feladatok voltak (medence szélén, siklás, deszka stb), tökéletesen, ügyesen teljesített, amikor úszni kellett volna, kiderült, hogy egyáltalán nem tudja a kéz-láb mozgást összekoordinálni, tehát továbbra is elsüllyed, mint egy darab kő :o

Azóta eltelt egy év és sajnos idén pedig megfelelő oktatót nem találtunk, szóval még mindig maradt a karúszó (7 éves), de majd jövőre! ;)

2018. júl. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

#1 vagyok. judoval jártunk még úgy, hogyimádta, élvezte, várta, 2 hónapot járt, aztán volt egy kis konfliktusa egy másik gyerekkel, és utána már ugyan akart menni, de mire odaértünk, már sírt, hogy nem akar beállni, csak maradjunk ott, nézzük, ő közben jétszik, de ne kelljen edzésen részt venni. még 1 hónapot így végigjártunk, aztán feladtam.

Most elsős volt, csak iskolai edzésekre jár, de kb magának rendezi. egyszercsak közölte, hogy szeretne kosárra járni, szóltam miatta, aztán közölte, hogy kiiratkozott fociról, tudomásul vettem... majd mondta, hogy x napon sietni kell, mert 0. órában röplabda van :o Én feladtam, nem szólok már bele. persze ha fizetős lenne, más lenne, de egyelőre most itt és így tanulja meg azt, hogy ezt csak úgy lehet, ha komolyan veszi.

2018. júl. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

Én középső ovis voltam, mikor mondtam a szüleimnek, hogy én többet nem akarok uszodába menni. Nem is kellett többet, nem erőltették.

Aztán mire általános harmadikba jártam, én kértem, hogy mehessek úszni... a végén már magamtól jártam helyi úszóversenyekre. :-)

Lehet rosszabb, ha erőlteted... és az is lehet, néhány év és magától jön meg az igénye az úszásra. Esetleg vigyétek strandra, tóra, ne legyen neki idegen a vizes közeg. :-)

2018. júl. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rettegett a viztöl,pancsolni szeretett, de ha viz ért az arcához....jaj...


Magánuszásra vittük,merüléssel kezdtek2x sirva ment be, nem engedtünk neki kellett mennie..3.alkalommal már várta, járt 2 honapig ténylrg szeret merülni,itthon is.

Aztán most közölte utál uszni,nem akar.

Mi engedtünk neki,abbahagytuk most..késöbb megprobálhatja ujra.


5 éves lány.

2018. júl. 19. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is azt tenném, amit már javasoltak itt többen. Ha nem akar, akkor ne erőltesd, mert annak mi értelme van, ha viszed, energiát, pénzt fektetsz bele, közben meg totál szomorú. Ha sírna, biztos, hogy nem vinném. Ez nem iskola, lehet, hogy még nem érett meg rá. Vagy vannak olyan gyerekek, akik nem szeretik vízbe tenni a fejüket. Én se szerettem. Úszni megtanultam, de a siklást és hasonló víz alatti dolgokat rühelltem kisgyerekként. Pedig én azt hiszem már második osztályos voltam, amikor úszni hordtak a szüleim.

Azóta már van két nagylányom, egyiknek sincs baja vízzel.:) Szóval úgy gondolom, ez esetben engedj neki. El sem hiszed, milyen nyomot hagy az emberben. Én még most is emlékszem, mennyire utáltam, csakhogy én nem mertem szólni. :(

2018. júl. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem akart ott se menni. Beszeltem az edzovel azt mondta h probaljuk meg fel ev mulva. Aztan kaptunk egy otletet h vegyunk uszoszemuveget. Ez tetszett a gyereknek is igy vettunk neki egyet. Kb edzes kozepere ertunk be de vegigcsinalt utana mindent es a vegen azt mondta h jo volt es menjunk holnap is. Majd holnap meglatjuk mit mond :)
2018. júl. 19. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!