Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy fogadta az első gyerek,...

Hogy fogadta az első gyerek, amikor kistestvére született?

Figyelt kérdés
A 3-4 év korkülönbség érdekel főként. Az idősebb (addig egyke) gyerek hogy fogadta a kistestvért? Volt-e testvér féltékenység? Ha igen, miben nyilvánult meg? Esetleg már az elejétől szerette és semmi gond nem volt? Hogyan viszonyult a kicsihez illetve hozzátok terhesség alatt és szülés után? Mikor milyen irányba változott a kapcsolata a testvérével (újszülött kortól akár felnőtt korig)? Köszönöm.
2018. júl. 21. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk majdnem napra négy év van köztük.


Kb félidös terhesen megmondtuk neki, hogy kistestvére lesz, de nem tárgyaltuk túl a témát.

Amikor megszületett, akkor figyeltem arra, hogy naponta elég idö jusson rá is, ami annál is könnyebb eleinte, mert a pici nagyrészt alszik, ezért a nagyobbal is lehet foglalkozni.

A kicsi körüli teendökbe olyan módon lett bevonva, hogy ö is kapott egy babát, amikor a testvére született és ö ugyanúgy "gondozta", ahogy én a kicsit.

Nem volt féltékeny, mivel mi természetesnek vettük a helyzetet, ezért neki is az volt.

2018. júl. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Én is most várom a másodikat és nálunk is 4 év lesz köztük. Mi még nem mondtuk meg neki, de hamarosan sort kerítek ra. Egyelore egyébként szeretne tesot (máskor általánosságban volt róla szó)...kiváncsi vagyok én is hogyan viseli majd.
2018. júl. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%

Nem örült neki, de ebben nem ő dönt :)


MEgszokta, amúgy, és igyeketünk vele is értelmes, relatíve "sok" időt eltöltetni a tesó mellett.

2018. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
4 év 9 hónap van a két gyerek között. Hiába örült neki a nagy, hogy kistestvére lesz, nem tudta hogy mivel jár ez. Mi is megpróbáltunk minél többet foglalkozni vele, és bevonni a tesóval kapcsolatos teendőkbe, igy is volt féltékenység + figyelemfelhívás. Olyan dolgokat csinált, ami nem tetszett nekünk és hiába kértük nem hagyta abba. Most egy év után már egész jol rendeződtek a dolgok, de még azért elofordul egy kis féltékenykedés.
2018. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Nekünk 20 hónap van a két gyerek között. Az elején elmondtuk a nagynak, hogy egy kisbaba van a pocakomban, ahogy közeledett a szülés, egyre többet beszéltünk a tesóról. Ùgy tűnt, nagyjából megértette, amit mondtunk neki. Teljesen odáig volt, amikor hazahoztuk a kicsit. Mondogatta, hogy "baba baba", simogatta, volt, hogy ő akarta felvenni, amikor sírt a baba. Most 3 és másfél évesek, és nagyon cukik (és pokolian rosszak), egyértelműen szeretik egymást, ragaszkodnak egymáshoz.
2018. júl. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5 év van köztük, most 4 hónapos a pici.

A nagy a tesónak nagyon örül, imádja babusgatni, ellenben velünk azóta iszonyatosan viselkedik.

Hiába próbálok vele foglalkozni amikor csak tehetem, képes egy 2 órás közös játszás utáni percben kijelenteni, hogy " ti soha nem foglalkoztok velem".

Rettentő idegesítő lett, csapkod, verekszik, nem fogad szót.

Tudom, hogy nála így jön ki a féltékenység, hiszen akárhogy csinálom, kevesebb idő jut rá, mint a testvére születése előtt. Épp ésszel fel is fogom ezt, mégis baromira az idegeimre megy. Remélem idővel ez csillapodik, eltűnik, mert ha sokáig így folytatódik, hát megőrülök.

Tegnap óta nincs oviban, de már, mint aki börtönben van, számolom vissza, hogy még 35 napig össze vagyunk zárva :(

2018. júl. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!