Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti nem vagytok irigyek azokra,...

Ti nem vagytok irigyek azokra, akiknek a gyerekvállalás után soha többé vagy sok ideig nem kell dolgoznia?

Figyelt kérdés

Sok barátnőmmel egy évben szültem, akiket még az egyetemen ismertem meg. Csak én vagyok az, aki visszament dolgozni a gyerek után, és persze a pénz miatt. Nyilván tudtam, hogy az én és a férjem családi háttere és a későbbi fizetésünk sem elég arra, hogy ne kelljen dolgoznom, csak gyereket nevelni, de mostanában olyan rossz érzés ezt feldolgozni lelkileg. Irigy vagyok rájuk, és ez szörnyű érzés, sose gondoltam volna, hogy ilyen tudok lenni.


A barátnőim 3 éve otthon, én 1 éve dolgozom. Ők több gyereket tudnak vállalni és olyan szuperül ellátják az otthoni dolgokat, szép az otthonuk, van idejük magukra, a gyerekre, sokat olvasnak, pihennek is, sok programra mennek a kicsikkel napközben. És nem csupán azért, mert a férjük sokat keres, hanem mert a családi hátterük ezt megengedi.


Aki küzdött ezzel, meg tudta oldani magában a dolgokat? Van tanácsotok?



2018. júl. 23. 11:37
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
55%

"Megelégedni azzal, ami van, nem sajnálni, ami nincs." Kb ezen az elven érdemes.

Nem mondom, hogy nem voltak irigykedős gondolataim soha, de én nem tudnék munkanélküliként otthon ülni bevallom őszintén.

2018. júl. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
43%

"Nem mondom, hogy nem voltak irigykedős gondolataim soha, de én nem tudnék munkanélküliként otthon ülni bevallom őszintén."


Szerintem több gyerekkel otthon lenni, nem "munkanélküliség" otthon ülve de mindegy.


Ez az "irigység" nem csak gyereknevelés téren van. Alapból nem elfogadottak az emberek azokkal az emberekkel szemben akik évekig otthon vannak gyerek nélkül sem, nem hogy gyerekkel.

Ezekkel az emberekkel szemben engem nem érdekel ki van otthon és ki nem. Nem egyformák az emberek, az egzisztenciájuk sem, a családi hátterük sem. Ilyen az élet.

A legkönnyebb a családi háttérre fogni a legkönnyebb amúgy. Mindenki előtt ott a lehetőség egy jobb életre.

2018. júl. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
72%
Megtehetném, hogy itthon maradjak, de én szeretem a munkám és nagyon várom, hogy visszamehessek. Szeptemberben kezdi a kisfiam az ovit. Imádok vele lenni, de vágyok már a felnőtt társaságra. Biztos vagyok benne, hogy hiányozni fog ez az időszak, de abszolút nem irigylem azt aki nem megy vissza dolgozni.
2018. júl. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
64%

Irigy vagyok bevallom. :D


Pedig 3 évig itthon vagyok a gyerekkel. De tesója nem lesz anyagi okok miatt. Nagyon sokat tettunk érte, hogy a fiam megszülethessen, mert 0 a csaladi hátterünk. De büszkék vagyunk arra is, hogy idáig eljutottunk!


Szóval irigy vagyok, de annyira nem hogy nekik rosszat akarjak, vagy hogy mondjam h bezzeg nekik... stb. Csak egy kissé fáj belülről, hogy bár mindent megtettünk, és egyrészt sikerült megvalósítani az álmunk, hogy lett egy kicsi lakás és egy egészséges gyerek, de nem lehet több. Se anyagi(ez a legfontosabb), se egészségügyi okból és életkorból adódóan sem lenne szerencsés..

2018. júl. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Igen, ugyanazt érzem, mint a négyes, hogy nem kívánok nekik én rosszat, dehogyis, de a családi hátteret nem választod, és mi önerőből eddig jutottunk. Így is van saját lakásunk, Budapesten és jó helyen tudunk élni, a gyerek megkap mindent, amit lehet, de olyan jó lenne, ha még többet kaphatna a családi életünk és az otthonunk belőlem, tőlem is.
2018. júl. 23. 12:20
 6/52 anonim ***** válasza:
74%
Akkor kapjon belőled a gyereked a legtöbbet,ez a legtöbb,amit tehetsz érte.Még utazhattok,gyüjthettek rengeteg ezp élményt,mikor nagyobb lesz és ő is sokkal jobban fogja értékelni. Nekünk sincs segítség,de vannak tervek célok,ahhoz próbáljuk igazítani az életünket.
2018. júl. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
52%

Nem, eszem ágában sincs :)


Ha belegondolok, hogy otthon kellene ülnöm, ellátni a cselédmunkát egyedül, miközben mindneki karriert épít, munkahelyen van meg iskolában, hát lever a víz ...


A magam részéről nem anyagiak miatt dolgozom, hanem mert szeretem, mert nem azért tanultam, hogy a pogácsa legyen a legnagyobb szellemi elfoglaltság az életemben, miközben a gyerekek intézményben ülnek. Nem bírnék háziasszony lenni.


Idő pedig van mindenre, mert a háztartás kettőnké, amit nem akarunk elvégezni, azt kiszervezzük, a gyerekek szintén kettőnk feladata és öröme.



Most komolyan, életed hátralévő részében ülni otthon, míg a gyereked iskolás, gimis, egyetemista lesz meg saját lábra áll, te meg csak porszívózol meg főzöl? Ennyi elég lenne? Folyamatosan kiszolgálni másokat, a férjednek már nem lennél szellemi társa, mert semmilyen egyéb inger nem ér...


Évtizedeken át?

És ha elváltok?

És ha valami baja lesz?

Miből élnétek meg?

2018. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
38%

Irigy?


Örülök, hogy nem kell éjszaka fenn lenni és nincs a seggemben egy (ordító) gyerek állandóan.


Inkább dolgozok napi 8 órában, mint gyereket pesztráljak napi 24-ben...

2018. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
64%

"barátnőim 3 éve otthon"


3 év nem nagy idő. Arra nincs mit irigykedni, kis előre tervezéssel bárki megengedheti magának, ha akarja.

Azok is "megengedik" maguknak, akik egyáltalán nem tehetnék, mert eleve csak segélyre szültek.


Ne irigykedj, hanem tegyél azért, hogy úgy élj, ahogy szeretnél.

Ha nagyobb családot akarsz, akkor vagy elóre megdolgozol érte, vagy lejjebb adsz az anyagi igényeidből.

2018. júl. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 A kérdező kommentje:
Hetesnek: Akkor is jól ellennének, ha a férj meghal, mert a lányok családi háttere ezt megengedi (lakáskiadás, szülők). Egyébként szerintem ők szellemi partnereik a férjeiknek, mert sokat olvasnak, járnak kettesben is programokra, szerintem ez több, mint amit az ember munka mellett tud csinálni. Én pl. alig olvasok már, mert hétköznap hazaesünk, aztán a gyerekkel vagyunk, hétvégén meg kimenős programokat csinálunk, aztán elfáradunk. Ennyi erővel akkor én sem vagyok szellemi partner a férjemnek.
2018. júl. 23. 13:07
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!