Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatás alatti fogyás mivel...

Szoptatás alatti fogyás mivel magyarázható?

Figyelt kérdés
2018. júl. 30. 07:42
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Azzal, hogy a tejtermelés sok kalóriát igényel és ha nem viszel be annyit, evidens hogy a szervezet elvonja magától a cél érdekében. Tehát ha azon aggódsz, hogy normális e, igen, normalis
2018. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Evidensnek nem mondanám, inkább mázlinak. Van, aki csonttá fogy szoptatás alatt, bármit zabál össze, más meg hízik 20 kilót. Attól függ, hogy reagál a szervezet prolaktin nevű hormonra.
2018. júl. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%
Hát 2, pedig evidens, hogy ha nem viszel be anynonkaloriat, amennyit a szervezet eléget, akkor fogysz. Ha többet viszel be, akkor még hízol, ez szinten evidens.
2018. júl. 30. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

#3-as, nem evidens, van ismerősöm prolaktin termelő agyi daganattal, még nem is szült. 30 kilót hízott 1-2 év alatt, mindez alatt koplalt, konditeremebe járt, stb. Több év volt, mire rájöttek az orvosok, folyamatosan kell szednie Bromocriptint, így odafigyelve a kajára is, szépen visszafogyott.


Aki nem hajlamos a hízásra, vagy nincsenek hormon problémái, hajlamos vagdalózni, hogy a testalkat az 1+1=2 minden embernél, de ez messze nem így van. Kolleganőm egész nap eszik (csokika, Bake rolls, stb) a főétkezések mellett, mégsincs rajra egy gramm felesleg. Más meg választhat: egész életében diétázik, vagy dagadt lesz. Genetika, hormonok, anyagcsere, életmód. Ezeken mind múlik, nem csak az étkezésen.

2018. júl. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, azt hittem olyan egyszerű dologgal magyarázható, hogy mivel a kisbaba miatt az anyának számos dolgot kell mellőznie az étrendjéből, így fogy a kevesebb kalória bevitel miatt.
2018. júl. 30. 08:34
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Igen, kérdező, azzal magyarázható. A másik hozzászóló által felsorolt esetek egyediek. Az átlag ember attól fogy, higy kevesebb kalóriát visz be, mint ami szükséges, hízni pedig attól hízik, hogy többet visz be, mint ami szükséges.
2018. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én az egyik gyereknél híztam, pedig fogyóztam, a másiknál fogytam, pedig "hízóztam". Utóbbinál agyba-főbe vizsgáltak, nem találtak semmit. (Baba hasfájóssága miatt egyiknél sem diétáztam.) Utána mindig visszaálltam az eredeti súlyomra - és vehettem mindig új ruhatárat.
2018. júl. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig én nagyon sokat ettem szoptatás alatt, még éjjel is a szopi után kimentem a konyhába enni! Állandóan éhes voltam, az anyósom meg a nővéreim pedig szinte minden nap elláttak finomabbnál finomabb kajákkal. Rengeteg édességet is ettem, az a csomagos túrórudi, amiben 5 vagy 6 db rudi van, egy napig tartott ki. Tényleg nagyon sokat ettem és csak fogytam folyamatosan. Szülés után egy hónappal már vékonyabb voltam, mint terhesség előtt, pedig előtte is vékony voltam.
2018. júl. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok kinél így, kinél úgy hatnak. Szoptatás esetén annyira felborul a hormonháztartás és az egész szervezet, hogy abszolút nem csak az a mérvadó hogy mennyi kalóriát viszel be/égetsz el.
2018. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!