Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti tehet róla ha az apukát...

Ti tehet róla ha az apukát nem érdekli a gyereke?

Figyelt kérdés

Van pár szülő akiket ismerek, az anyukák egyedül nevelik a gyerekeiket, és engem is egyedül nevelt anyukám. Apukámat láttam talán vagy 15 éve, és az ismerősöknél is az van, hogy apuka nem megy a gyerekért, nem látogatja, nem is érdekli a létezése.

Ebből született meg ez a kérdés. Szerintetek ki lehet a felelős ezért? Csakis a férfi, vagy esetleg a nő?

Bevallom, én arra gondoltam, ha a nők nem szülnének "össze-vissza", annak ellenére hogy az apuka nem akar gyereket, akkor talán nem lenne ez. Vagy ez butaság?

Sokszor hallom azt a sztorit, hogy anyuka azt hitte, majd így megfogja az apát, de az nem hogy maradt, le is lépett inkább.


2018. aug. 3. 06:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem inkább a felnőttek háborúját szívja meg a gyerek. Főleg amikor a rokonság is beleszól (jellemzően anyós).

Ilyenkor a gyerek még befolyásolható és elvárják tőle, hogy "válasszon".

Hallottam már olyat, hogy úgy szidtak egy gyereket, hogy "Na látod, most olyan vagy, mint az apád." Vagy Tiszta *apa vezetékneve *. Szóval ilyenkor a gyerek is negatívat társítanak az apjukhoz. Ehhez ha még az apa végre szabadon élhetek nincs felelősség hozzáállása társul és az anya kötözködése...

Nem mondom, hogy ez így jó és a férfi nem küzdhetne a gyerekekért, de (az én környezetemben) nem mindig könnyű nekik sem.

De persze vannak akik beijednek és valójában nem is akartak gyereket.

2018. aug. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez személyiség kérdése. Szerintem..

Ha mondjuk a párommal szétmennénk, az biztos, hogy ő szinte mindennaposan igényt tartana a fiúnkra, hiszen szereti, imádja, fontos neki. Viszont akiben ez nincs meg, annak hamar lekopik a család.

2018. aug. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
Csak az apa tehet róla, egy normális apát nem érdekli, hogy mit csinál a volt nője, nem tudja befolyásolni, szex előtt pedig minden felnőtt embernek tudnia kell, hogy gyerek is lehet belőle, ezért szoktunk védekezni.
2018. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%

31 éves voltam, mikor összejöttem a férjemmel, aki akkor 35 volt. Az eljén óvszerrel védekeztünk, amíg írattam magamnak fogamzásgátlót, és már akkor is mondta, hogy nem is kell szedni, részéről jöhet a gyerek. Persze mondtam, hogy nem úgy van az, és szedtem rendesen. Utána is mikor csak szóba került, mindig mondta, hogy ő már most gyereket akar, lehet négy is. Én mondtam, hogy előbb házasság, ilyesmi, és talán a kettő reálisabb...

Miután összeházasodtunk, rögtön belevágtunk a gyerekprojektbe. Ő is akarta, sőt, ő akarta inkább. Mégis egy év után estem csak teherbe (munka és egyéb miatt nem tudtunk mindig jó időben együtt lenni).

Nőgyógyászati vizsgálat, stb. minden rendben. Problémamentes terhesség... és a 10. hét környékén fekszünk az ágyon, és egyszer csak benyögi, hogy lehet, hogy most mégse lenne jó még a gyerek. Mondhatom ez ám a hideg zuhany. Egy év próbálkozás után végre terhes lettem, erre arra célozgat, hogy vetessem el? Mondtam, hogy kizárt. Ez nem becsúszott terhesség, ő is akarta, én nem teszem magam ki abortusznak. Ráadásul 33 éves vagyok, ő meg 37. Ha most nem jó, akkor mikor?

Másnap éjszakás voltam ezért nem mentem haza, mikor jött egy üzenet: "Talán jobb lenne, ha külön folytatnánk". Ott zokogtam 10 hetes terhesen egy idegen szobában, munkaidőben. Megírtam neki, hogy ha menni akar én nem tartóztatom, de a gyereket akkor is megyszülöm és majd nevelem egyedül, mert én 33 évesen már nem fogok visszatáncolni és a nulláról kezdeni. Nem csonka családról álmodtam, de a csonka család is jobb, mint a semmilyen család. Mire reggel lett le is nyugodtam és megbékéltem azzal, hogy "egyedül álló anya" leszek.

Mikor hazamentem, bocsánatkéréssel fogadott, anélkül, hogy én bármit mondtam volna. A dologra fátylat borítottunk, a kicsi megszületett, most két éves. Azóta is együtt vagyunk, jól megvagyunk. A férjem nem viszi túlzásba az apaszerepet, de nem is húzza ki magát teljesen. A múltkor felvetette, hogy jöhetne a kistestvér.

Nem tudom, kitart-e majd a dolog, de már nem is érdekel. Akkor azon az éjjelen én elsirattam a házasságomat, és megtaláltam magamban az erőt, hogy akár egyedül is végigcsináljam. Ha a férjem megint bejelentené, hogy ennyi volt, mosolyogva venném tudomásul, hogy eddig tartott a "hosszabbítás".

Hiába választasz olyan férfit, aki gyereket akar. Ezt nem lehet megjósolni. Egyszer csak átkattan benne valami, vagy nem olyan lesz, mint elképzelte, és kitáncol belőle. Az ember lánya bízik, kockáztat, aztán szerencséje lesz vagy nem. Ennyi a történet.

2018. aug. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4 hasonlót hallottam már, ott sok sok éve együtt volt a pár, a pasas mindig hangoztatta, hogy neki nem kell gyerek, ha terhes lesz a párja, ő öngyilkos lesz, el hagyja. Aztán terhes lett a nő, az apa minta apa, és azóta van nekik 4 fiú gyerekük.

Furcsa a te történeted is. Beszélgettetek erről? Miért volt ilyen a férjed? Megijedt? Vagy mitől gondolta meg magát?


Szerintem más dolog azért úgy szülni hogy alap esetben akarta az apja, aztán mégis lelépett, minthogy úgy szülni, hogy az apa már megtartani se akarja. Utóbbinál borítékolható hogy később se kell neki a gyerek a háta közepére sem. Szerintem.

2018. aug. 3. 09:52
 6/17 anonim ***** válasza:
85%
Ki tudja mi történik négy fal között. Nem olyan régen panaszkodott nekem egy apuka, hogy nem foghatta meg a saját babáját 2 hónapos koráig, mert az élettársa üvöltött, ha meglátta, hogy a gyerek közelében van. Lassan fél éves, és még mindig csak a nő felügyelete mellett érhet hozzá. A férfi azt mondta, hogy szülés óta teljesen kifordult magából a nő, rá sem lehet ismerni. Biztos, hogy külön lesznek hamarosan. Azt meg, hogy mit mondanak majd a fiuknak a jövő titka.
2018. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%

"minthogy úgy szülni, hogy az apa már megtartani se akarja."


És te aztán azt honnan tudod, hogy az általad megszóltaknál mégis hogy volt?

2018. aug. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
#7 nem a válaszolók történetéből indultam ki, hanem a kérdésemből. Az meg olyanokról szól, akik nem is akarták a gyereket. Kicsit frusztrált vagy, vagy magadra ismertél?
2018. aug. 3. 10:00
 9/17 A kérdező kommentje:
Ismerem a kérdésben szereplőket ezért. Bármilyen hihetetlen, vannak nők, akik el is mondják, azért lettek terhesek hogy komolyabbra fűzzék a se veled se nélküled kapcsolataikat. Innen tudom.
2018. aug. 3. 10:02
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóimat az édesanyjuk nem engedte, hogy találkozzanak az apjukkal. Persze ha én férfi lennék, úgy gondolom, nincs az a nő, aki eltiltson a gyerekeimtől! Másik ismerősöm 8 éves házasságban született 1,5 éves gyerekét nem látogatta, pedig ők egy településen laktak. Azóta felnőtt már a kisgyerek is. Legtöbbször a kedves apukának új családja lesz, mindkét esetben így történt, az első gyereket pedig szépen elfelejti. - ez a gerinctelem fajta. Szerencsére nagyon sok olyan férfi van, aki válás után törődik a saját gyerekével.
2018. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!