Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szoptatás alatt lehet alkalmaz...

Szoptatás alatt lehet alkalmazni a három hónapos fogamzásgátló injekciót? Volt aki nagyon hizott tőle?

Figyelt kérdés
2018. aug. 4. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Esetleg orvostól kérdezd meg.
2018. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt írja a tajekoztató:

A Depo-Provera nem gátolja az anyatej termelődését, így szoptató anyák alkalmazhatják, bár a csecsemő számára jobb, ha a szülést követő első néhány hétben az anyatej nem tartalmaz gyógyszert, beleértve a Depo-Provera-t is.

- Kezelőorvosa javasolhatja Önnek, hogy a szülést követően várjon legalább 6 hetet, mielőtt elkezdené alkalmazni a Depo-Provera-t fogamzásgátlás céljából.

- A Depo-Provera kiválasztódik az anyatejbe. Nincs arra utaló bizonyíték, hogy ez bármilyen veszélyt jelentene a csecsemőre.


Hát nem tudom... nekem nem túl bizalomgerjesztő.

Első gyerek születése után nem szoptattam már, amikor átbeszéltük az orvosommal, hogy miskén lehetőségek vannak. Ő az injekciót azért nem ajánlotta, mert ezt nem lehet "semlegesiteni", ha mellékhatása van. Gyógyszert bármikor abba lehet hagyni, spirált levenni, gyűrűt nem feltenni újat, de ezt az injekciót beadják és ha rossz hatással van az emberre, akkor csak az idő tud segíteni. És akar egy évig! is kifejti hatását.

2018. aug. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szülés után a 6 hetes kontrollon kaptam meg. 9 hónapos koráig szoptattam a lányom, 6,5 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt. Semmit sem híztam tőle. Már 4 éves a lánykàm, 2.gyerek, többet nem szeretnénk. Azóta folyamatosan kapom. 0 panasz, nekem nagyon bevált. Első szülés után Mirena volt fent, azt nagyon nem viselte el a szervezetem. Sima fog. gátlót nem szedhetek bélprobléma miatt.
2018. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszaitokat! :)
2018. aug. 4. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!