Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok úgy babát, hogy...

Vállalnátok úgy babát, hogy közben nagyon függnétek anyailag a párotoktól, pl az ő vállalkozásában dolgoznátok, közös kassza lenne?

Figyelt kérdés
2018. aug. 6. 08:16
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Igen. Ha akarnék, ez nem akadályozna meg benne. Plusz megértő is lenne, ha a babáról van szó közben, mint egy akármilyen cég.
2018. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem dolgoznék a páromnál mivel nem lehet a főnököm. Csak úgy vállaltam gyereket, hogy tudtam egyedül is el tudom tartani.
2018. aug. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk családi vállalkozás van.Együtt alapítottuk a céget, közösek a döntések.Így az is közös döntés volt, hogy lesz baba és nyilván én kevesebb időt töltök a szülés után munkával.Szóval igen.
2018. aug. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
Férjjel igen, párral nem.
2018. aug. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Az egyetem első évétől dolgoztam a tanulmányaim mellett. Sosem függtem anyagilag senkitől a családomon kívül. De amint önálló keresettel rendelkeztem, anyukámtól is próbáltam függetlenedni, hogy Neki is könnyebb legyen. Velem nem fordulhatott volna elő olyan helyzet, hogy teljesen a páromtól függjek.

A férjemmel nyilván más a helyzet, közös kasszán vagyunk, maximálisan bízunk egymásban, azonban tisztában vagyunk azzal, hogy bérmelyikünkkel bármi történhet, amikor az egészséges félnek kell a gyerekekrők gondoskodnia, így mindketten stabil állással, jó keresettel rendelkezünk függetlenül egymás munkájától, hogyha beüt a krach, ne érintse mindkettőnk pénzügyi helyzetét.

2018. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Első gyereknél még nagy lila köd, szilárd hit, hogy mi mindig együtt maradunk. Aztán mikor 2 éves volt, bejelentette, hogy szerelmes lett másba, válni akar. Ha csak rá alapoztam volna, igen nagy bajba kerültünk volna.

Akkor még könnyes szemmel fogadkozott, hogy a kicsivel ugyanúgy fog segíteni, mindent megad neki. Két évvel később jött az új gyerek, és átjelentette magát minimálbérre, a gyerektartást meg lecsökkenttette 20 ezerre.

Pár hónap alatt nagyot tud fordulni veled a világ.

2018. aug. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk pont ez a helyzet. 2 gyerekünk van. 2 ingatlan, fele-fele arányban. Egymás nélkül nem tudjuk csinálni a vállalkozást. Piacképes diplomám és spórolt pénzünk van, így nem aggódok. Válásnál nem tudna mindent elvenni.
2018. aug. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!