Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek azonos nemű ikreik...

Akiknek azonos nemű ikreik lettek, hogyan döntöttétek el, melyik baba melyik nevet kapja?

Figyelt kérdés
Volt előre meghatározott sorrend, hogy az elsőként születő baba az egyik, a másodikként a másik nevet? Vagy ránézésre? Esetleg máshogy?

2018. aug. 9. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Mi abban egyeztünk meg hogy az egyik név lesz az elsönek született babáé, a másik meg a másodiké.

Ami aztán igen furcsán sikerült, mert azt tudtuk, hogy az egyik jóval lejjeb van, mint a másik és ezért féligmeddig tudtuk, ki melyik nevet kapja. Csak közben kiderült, hogy sürgösségi császár lett és a feljebb lévöt vették ki elöbb, tehát megcserélödött a nevük.

2018. aug. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Te kérdező, ez miért otthonfelújítási kérdés? :)
2018. aug. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy kell megadni, hogy mi lesz az A és a B baba neve. Mindig az az A baba, aki először születik meg. Az egészségügyi kiskönyvükben is benne van, hogy "A" iker meg "B" iker). (Terhesség alatt a vizsgálatok során pedig az az A magzat, aki közelebb van a "kijárathoz"). De ez általában a születés során sem cserélődik meg, akár hüvelyi, akár császárról legyen szó. De mint látjuk, egy kivétel már volt is az egyik hozzászólónál. :) Nekem vegyes ikreim vannak, a fiú volt az A magzat és őt is vették ki először a császár során. De ha két lány lett volna, akkor azt kérdezték volna, hogy mi lesz az elsőként és másodikként születő baba. Az anyakönyv vezetőtől tudom, mert kíváncsiságból megkérdeztem a nevek bemondásakor, hogy két egynemű esetén hogy lenne. :)))))
2018. aug. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Nekem hármasikreim vannak, ahogy az előző írta A-B-C-ként futottak már terhesen is, én a császár előtt annyit kértem hogy a B neve legyen fix, ő volt a tesóm “kedvence” a hasamban mert állandóan pörgött, ő lett a keresztfia és ő kapta a nagypapánk nevét. Amúgy nekem tutira mondták hogy mindenki fiú, de így is meg kellett adni a műtét előtt 3 lánynevet is, biztos ami biztos...
2018. aug. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem tudtam, hogy ez így működik.

#2 nekem a gyerekvállalás nevelés/egyéb-ben mutatja. Oda is írtam, de ha mégsem úgy jött össze, akkor elnézést kérek. :)


Egy ismerőssel beszélgettünk múltkor, neki a felesége családjában vannak ikrek, és kb mindenki meg van győződve róla, hogy fordítva jobban stimmelnének valahogy a neveik. :D


Az ikrek szülőknek pedig gratula! :)

2018. aug. 9. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!