Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Japán nevet lehet Magyarország...

Japán nevet lehet Magyarországon anyakönyveztetni?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem Japánt és hát a japán nevek is tetszenek. Szeretnék majd japán nevet adni a gyerekemnek, de az még odébb van. ( Lánynevek: Keiko; Ayako; Mitsue. Fiúnevek: Toshiro; Toujigamori, Kenichi, Matsumoto )


14/L


Nagyon szeretném, ha normálisan írnátok választ, nekem fontos ez a dolog. Nektek se esne jól, ha a számotokra fontos dolgokat fikáznák le.


2010. jún. 20. 21:40
1 2 3 4 5 6
 1/55 A kérdező kommentje:
*fikáznék. Bocsi ^^"
2010. jún. 20. 21:42
 2/55 anonim ***** válasza:
88%
Amennyiben az apja japán a gyereknek (vagy neked vannak japán felmenőid) akkor igen. De csak magyar helyesírással
2010. jún. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim válasza:
60%

Én nem tudom, hogy lehet-e, de ezek szép nevek :)

17/F

2010. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
98%
ha az apuka japan allampolgar akkor igen. amugy nem, csak ha kervenyezed, de az elbiralas evekbe is tarthat
2010. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
84%
előfordulhat, ha hajlandó vagy a gyereket Kejkónak vagy Ajakónak v Kenicsinek hívni, mert csak magyar írással lehet anyakönyveztetni, ha engedik egyáltalán...vagy hozzámész egy japánhoz és akkor bármilyen helyesírással engedély nélkül anyakönyvezik japán névvel a gyereketek ;)
2010. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:
Jajj neee...A magyar nevek közül nincs egy se ami igazán tetszene...Japán felmenőim nincsenek, japán barátom nem hiszem, hogy lesz...Azért még várom a válaszokat! Köszi! (:
2010. jún. 20. 21:46
 7/55 A kérdező kommentje:

>>21:45


Ugye, hogy ugye? Nagyon szépek és szép a csengésük is.

2010. jún. 20. 21:47
 8/55 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem majd addig még változik a véleményed :)

Lehet, hogy most ezek mind nagyon tetszenek, de 10 év múlva már szerintem mosolyogva gondolsz vissza arra, hogy a gyerekeidet Keikonak vagy Toshironak akartad elnevezni :)


Egyébként kérvényezheted majd, de akkor is csak magyar helyesírással, vagy pedig japán kell hogy legyen a férjed =D

2010. jún. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom ezen kívül mennyire vonz Japán, de megtanulhatod a nyelvet, kimehetsz oda is élni, és akkor biztos ilyen neve lesz a gyerekednek. :)
2010. jún. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
89%

2145-ös vagyok, azért nehogy azt hidd, hogy a Horváth Kejkó vagy a Szentimrei Matszumotó olyan jól hangzik :D és ne mis biztos, hogy a magyar írásmóddal megkapod az engedélyt


lebegjenek előtted a Lakatos Dzsenifer meg Kiss Rómeó megy Kolompár Izaura nevek :D

2010. jún. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!