Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Helyretenni más gyerekét?...

Helyretenni más gyerekét? Vagy ne találkozzunk a nagymamával a másik unoka miatt?

Figyelt kérdés

Nem vagyok a híve annak, hogy más család életébe, nevelésébe beleszóljak, de ahogy a 8 éves unokahúgom viselkedik, az már borzasztó. Irritáló, buta, provokatív kis görcs, aki borzasztóan akaratos. Mindenért azonnal ordít, visít. Rugdos, csíp, mar és harap, a legutolsó ottlétünkkor majdnem gyerekestől borította fel a babakocsinkat (van egy 6 hónapos fiunk). Ott mondtam, hogy jó, nekem ez az idegbaj nem hiányzik, nem is mentünk többet. Viszont!


Mivel a nagynéném a szüleinél lakik (akik az én nagyszüleim) a férjével, meg a gyerekkel, ezért a nagyszüleimmel sem tudunk találkozni normálisan, mert nonstop otthon van az unokahúgom. Akkor szoktak eljönni hozzánk mamáék, amikor elmennek bevásárolni, vagy barátokhoz, és eljönnek 1-2 órára. De mondja mama, hogy borzalom, az unokahúgom folyamatosan jönni akar velük, legutóbb olyan hisztit rendezett, hogy elesett és betörte a fejét... Meg hogy az anyjáék nem szólnak rá semmiért, le..rják, mit csinál a gyerek, vagy hogy beszél (a g..ci, f..szfej, k..va.nyád mindennapos nála). Ha mama rászól, vagy próbálná nevelni, megy a cirkusz, hogy az ő gyerekükhöz neki semmi köze, hagyja békén. Csak éppen ő van vele 24/7, vele alszik a gyerek, napközben ő foglalkozik vele, rajta lógna mindig. Szóval már ott tartok, hogy én hívom fel a nagynénémet, hogy neveljék meg a gyereket, és hordják el pszichológushoz, mert ez a hisztériás, idegbeteg viselkedés nem normális. Csak nem tudom, mennyi értelme lenne, mert mikor volt az utolsó incidens, hogy úgy őrjöngött a gyerek, hogy majdnem felborította a babakocsit, akkor is engem szúrt le kb. a férje, hogy hát miért nem figyelek jobban, mikor tudom, hogy a kislány féltékeny mindenkire...


2018. aug. 17. 10:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet.


Nálunk amikor anyósnál összegyűlünk, akkor anyós tesz rendet az unokák között (általában nem az én fiammal van baj), hisz ő van otthon. De ő igazságosan, senkivel nem kivételezik.


Viszont itt ugye a szülők is ott laknak, így nehezebb a helyzet.


AZ biztos, hogy nem mennék ilyen gyerek közelébe, ha senki nem fegyelmezheti. Aki meg tehetné, az nem teszi.

Bármennyire szomorú, teljesen elzárkóznék.

A mamádat meg vigye át néha anyukád hozzátok.

2018. aug. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen,az ilyen gyereket helyre kell tenni ha a szülei nem teszik.
2018. aug. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Pár hét és Kezdődik az iskola akkor nyolctól négyig mehettek nyugodtan a nagyszülőkhöz.
2018. aug. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És az a megoldás, hogy titokban járunk oda éveken keresztül?
2018. aug. 17. 11:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem titokban, hanem elkerülve azt a személyt, akivel nem akartok találkozni.


Ha megkérdezi, meg is lehet mondani, hogy azért, mert neveletlen a gyerek, és senkinek nem engedik, hogy fegyelmezze. Ennyi.

2018. aug. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám nekik, lehetőleg sok tanú előtt, hogy majd akkor pattogjanak azon, hogy más ne nevelje a gyereküket, ha ténylegesen képesek nevelni. De addig, amíg lesz-rják és a nagymama van vele 0/24-ben, akkor bizony nem elvárható tőle, hogy ne fegyelmezze. Ha meg nem tetszik nekik, akkor el lehet költözni. De addig, amíg másokkal laknak, és másnak is el kell viselnie a neveletlen kölyküket, addig igenis más is rá fog szólni.


Amúgy én minden lelkiismeretfurdalás nélkül megvédem magam és felvilágosítottam volna őket, főleg ha a gyerekem életét veszélyeztetik.


A nagymamának sem kötelessége elviselni őket. Ha nincsen tulajdon részük az ingatlanban, akkor nyugodtan meg lehet nekik mondani, hogy ha nem tetszik a rendszer, akkor lehet költözni. Ennyi. Legyen a nagymama is talpraesett.

2018. aug. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de ismerős. Van egy teljesen hasonló, nyolc éves unokahúgom. Hozzájuk se megyünk.

A helyedben én se mennék, mikor otthon vannak, menjetek továbbra is, amikor nincsenek otthon. Nagymama tud szólni rögtön, ha elmennek akár. De ne titokban, mondd emg nyugodtan, hogy egy kis vadállat mellé nem szívesen viszed a gyereked. Talán a fejükhöz kapnának a szülei.

A nagyiék is menjenek hozzátok nélkülük.

2018. aug. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez úgy működik, hogyha unokahúgom nálam van, akkor az én szabályaim érvényesek.


Ezt anyjáék el is mondják neki, hogy az van, amit én mondok és amit nem engedek meg, az NEM.

2018. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én azt az elvet vallom,hogy más életebe/gyereknevelésébe soha nem szólok bele amíg engem nem érint közvetetten. Viszont,ha a gyerekemet majdnem felborítják babakocsival együtt akkor tuti megmagyaráznám,hogy is kéne viselkedni és nem érdekelne mekkora a sértődés. Basszus és ha fel lökte volna... szegény gyerek te jó ég. Bár a szüleivel szívesen elbeszélgetnék,hogy hogy is kéne viselkedni egy 8 évesnek... Én a helyedben leülnék és elmondanám,hogy miért nem akarsz látogatóba menni fő az őszinteség.
2018. aug. 17. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!