Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekfogorvosok miért nem...

A gyerekfogorvosok miért nem ajánlják a zymafluor tablettát?

Figyelt kérdés
Három és fél éves kislányomnak nagyon rosszak a felső fogai, elmexszel mossuk, egy csomó pénzt elköltöttünk már ózonkezelésre, de sajnos a cumisüvegből ivás ennek ellenére is elrontotta a felső fogai jó részét. (Mostanában sikerült csak leszoktatni róla.) Ahogy az első kezdődő szuvasodást észrevettem, azonnal elvittem fogorvoshoz, a körzeti fogorvos hozzáállását inkább nem is méltatnám, amin viszont meg vagyok döbbenve, hogy a magándoki sem említette egy szóval sem, hogy létezik ez a tabletta, véletlenül találtam rá egy fórumon. Esetleg tudja valaki, hogy erről miért nem beszélnek a fogorvosok? (A tájékoztató szerint már kisgyermekkortól adható.)

2018. aug. 17. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Mert semmi hatása nincs. A fogorvos csinálhat barazdabeontest, ott a fluor kezelés, ez a tabletta marhaság, pláne ha amúgy cumizik vagy cumisuvegezik a gyerek
2018. aug. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Mert semmi értelme nincs. Barázdazárással orvslandó ezek a problémák, valamint a cukorka, csokoládés a és a cukortartalmú italok nem fogyasztásával.


Az enyémek is cumiból ittak sokáig: vizet. Nem is romlottak el a fogaik, azt a cukros lében ázás rontja el.

2018. aug. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

A mi fogorvosunk speciel ajánlotta.

Amúgy még tejfogai vannak, sokban ez genetika is, hogy mennyire romlandók. Nyilván figyelni kell az ilyen dolgokra, pláne, ha majd a rendes fogai kijönnek.

2018. aug. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. A lányomnál szerintem egyértelműen a "cukros cumi" okozta a szuvasodást, és nem a genetika, mert az alsó fogai hibátlanok. Most már ő is csak vizet kap cumiból, de szeretnék mindent megpróbálni, hogy mentsük a menthetőt, úgyhogy szerintem kipróbáljuk.
2018. aug. 17. 18:46
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A fluor tablettának a még nem előtört fogakra van hatása. Az elmex zselének és a fluorid tartalmú fogkrémeknek pedig helyi hatása van a már szájba kibújt fogakra. A2-3 éves gyermekekre jellemző korai gyermekkori caries ( ECC) esetében a legjobb terápia, hogy a szuvasságot megpróbáljuk valamilyen formában megállítani, lelassítani. Ezt a leghatékonyabban a szuvasság peremén található még visszafordítható állapotban levő zománc megerősítésével lehet elérni. Erre a legjobb a helyi fluor kezelés és a cukros savanyú italok visszaszorítása.

A fluor tabletta veszélyeket rejt magában, ha nem vesszük figyelembe a helyi ivóvíz fluorid tartalmát: akár zománc szerkezeti rendellenességeket okozhat.

2018. aug. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!