Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki a huszas évei elején...

Aki a huszas évei elején megfelelő anyagi helyzettel rendelkezik a családalapításhoz-saját ingatlan, stabil kereset-leírná, hogy mindezt az ország melyik részén érte el? Köszönöm.

Figyelt kérdés
Meglepve olvasom itt,hogy sokan a huszas éveik elején családi segítség nélkül, a szakma megszerzése után egy-két évvel önerőből saját ingatlant vesznek, akár hitel nélkül és elegendő fedezettel rendelkeznek egy-két gyerek problémamentes felneveléséhez. Ez igazán tiszteletre méltó és gratulálok hozzá. Ugyanakkor őszintén érdekel, hogy az ország melyik régiójában lehetséges ez. Mi a férjemmel felsőfokú végzettséggel rendelkezünk (mérnöki diploma és doktori fokozat), szó szerint 0 anyagi és egyéb támogatással mindkét részről. Az ország egyik legdrágább településén élünk (megyeszékhely), és kb. 10 évvel több kellett nekünk a fenti szinthez. Az egyetemi éveinket is magunknak finanszíroztuk.
2018. aug. 25. 21:18
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
52%
Hol olvastad hogy szülők nélkül?
2018. aug. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Szia! Itt a Gyakorin. Ezért írtam ki a kérdést, mert nekem ez a science fiction kategória. Az oké, hogy az egyetemi éveink meg a PhD kiesnek, mert nem kerestünk azalatt, csak túléltünk az ösztöndíjból, illetve mivel más településen tanultunk, a lakóhelyünktől távol, és munkát is itt találtunk, sokáig a lakhatásra kerestünk egy túlárazott egyetemi városban. Kb. 10 év hátrány. De itt senki nem vesz házat huszon egy-két évesen, az tuti. Viszont sokan írták, hogy igen. Nagyon érdekelne, hogy hol.
2018. aug. 25. 21:27
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Sehol nem vesz senki 20 évesen ingatlant saját erőből, maximum akkor ha teljesen putri helyen vesz egy 2 millás házat, ennél több pénzt nem nagyon tud összerakni, ha 2 évet dolgozik, a neten mindenki azt ír, amit akar.
2018. aug. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Kedves 2. hozzászóló! Bevallom, először leesett az állam attól a teljesítménytől, amit másoknál láttam, aztán elgondolkodtam, hogy több, mint valószínű, hogy nem a mi ingatlanpiaci helyzetünkben van ilyen, a putri a legjobb szó arra, azt hiszem. Csak kicsit megzavarodtam, ahogy többedjére olvastam ilyesmit. Köszi!
2018. aug. 25. 21:43
 5/25 anonim ***** válasza:
78%
Max ha nyer a lottón. ;) Nem kell mindent elhinni!
2018. aug. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
59%
Eleve 20 évesen jön ki csak a középsuliból. De lehet vakaki az albit is sajátjának érzi.
2018. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
58%
Én budapesti vagyok, apai nagyanyámtól kaptam 16évesen 650000Ft-ot, takarék betétkönyvben gyüjtögette nekem. Ebből nem sokkal később megvettem az önkormányzattól a 2.kerületi lakást, amiben dédim lakott (társbérletben egy másik nénivel). Mikor ő meghalt, kb 3évvel később, 3millióért adtam el a részét a lakótárs néni fiának. Abból vettem egy 2 szobás lakást a külvárosban, amit kiadtunk, míg otthon laktam. Nekem így lett 19éves koromra saját lakásom nem mondanám hogy önerőből, inkább szerencsém volt, jól jöttek ki a lapok ;)
2018. aug. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
52%
Kb. 10 évvel ezelőtt még sokkal könnyebb volt ingatlant vásárolni, nem kellett hozzá ekkora önerő, egy garzonhoz vagy másfél szobához elég volt 1-2 millió ft is. Van aki nem megy főiskolára és már az érettségi után elmegy dolgozni (vagy ha megy, estin vagy levelezőn tanul szintén munka mellett). Így össze lehet rakni 2 embernek pár év alatt 1-2 milliót, amiből már el lehetett indulni.
2018. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
46%
6 évvel ezelőtt Nyíregyházán egy aranyos, jó helyen lévő panel lakást (2+2 szobás, 4 emeletesben elsőn) alig tudtam eladni 5,5 millióért. Ennyi pénze simán lehet már önerőből is egy 26-28 éves férfinek, akinek meg lehet 20 éves párja.
2018. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
33%
18 évesen érettségiztem, 21 évesen szereztem meg a diplomám. A férjemmel mindketten minél előbb szerettünk volna babát és családi házat, így az első fizumtól kezdve én is félretettem, ő már korábban is. 25 voltam, amikor megvettük hitellel a kertesházunkat, agglomerációban, 15 éve épült, 100 nm. Akkor már vártam az első babát, most várjuk a következőt. 😊 Rengeteget dolgoztunk érte, sosem költöttünk marhaságokra, mint cigi, vagy alkohol, de minden évben nyaralunk és simán elmegyünk egy drágább koncertre vagy színházba is.
2018. aug. 25. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!