Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyereket apától külön nevelő...

Gyereket apától külön nevelő anyák! Ti kértetek/kaptatok iskol/óvodakezdésre valami külön anyagi támogatást az apától?

Figyelt kérdés
2018. aug. 29. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Én másik oldalról tudok nyilatkozni, a páromnak a volt házasságából van 3 iskolás gyereke (8, 10 és 17 évesek). Az iskolába való bevásárlást úgy rendezték, hogy párom elment velük 1 nap megvenni mindent, amit gondolnak (anyukájuk is ment), illetve mindkettő "kicsi" új szemüveget kapott, ezt fizette. A nagylány már önállóan szerzett be mindent a barátnőivel, neki így állt mindent most, ami iskolával, iskolán kívüli szakkörrel kapcsolatos.
2018. aug. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem szoktam semmihez se hozzaszólni, de Kedves első válaszíró! Büszke lehetsz magadra és a párodra is! Még nem talalkoztam olyannal, aki ilyen jószándékúan nevezi meg a volt feleséget!
2018. aug. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Kedves vagy. :) Az én szüleim is elváltak anno és apám új barátnője olyan alapon nem akarta engedni támogatni, hogy az régi gyerek elveszi az ő álmát (ami egy közös gyerek)... És eleve úgy gondolom, hogy jól megmutatja egy férfi valódi arcát, hogy hogyan viselkedik a volt párjával, illetve a gyerekeivel, akiket már nem közösen nevelnek. Ez egy remek "szűrő".
2018. aug. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Itt is elvitte a fiamat szemvizsgálatra csináltatott két szemüveget akartam belefizetni de ezt ő vette. Ezen kívül ruhákat és egy cipőt vett.

Ha iskola lesz akkor az osztálypénzt kifizeti.

Ezen kívül havi szinten szokott ruhákat játkokat venni. Ha külföldön van akkor utalni szokott és elhalmozza édességgel.

2018. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%

14 éves a férjem lánya, 3 éves volt amikor elváltak a szülők. Minden évben ad pluszban a férjem az anyjának 20-30000 forintot, illetve felruházzuk, elmegyünk vásárolni, és ami tetszik neki megkapja. Álltalában a cipőt, kabátot is tőlünk kapja, de nemcsak ilyenkor, hanem mindig amikor szüksége van rá. A hobbiját is az apja fizeti, havonta 50000-60000 forint.

Igazából ez a normális. Az én szüleim is elváltak amikor én 3 voltam, soha nem kaptam és a 2 testvérem sem semmit az apánktól. Se pénzt, se ruhát, semmit. A leges leg minimálisabb összeget utalt a főnöke, hármónkra 7500 forintot. Soha nem keresett, nem látogatott minket.

2018. aug. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsaj én is elmondhatnám ezt az exemről, ha jön látogatni a fiát olyan kéthavonta egyszer, akkor sem hoz semmit, eszébe sem jutna. :(
2018. aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az év többi hónapjában sem.

Egyébként úgy gondolom, hogy kellene, hiszen ez többletkiadás, főleg az iskolakezdés. Ha közösen nevelnék a gyereket a szülők, akkor is mindkettejüket érintené a plusz anyagi teher.

2018. aug. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az en exem sem segit be ilyenkor sem,es semmi masban sem.

2 gyerekre a sulikezdes az atlagos kiadasok mellett plusz mininum 40-50 ezer ha epp olyan ev jon,hogy taskat is kell venni(alt. 2 evente veszem)es ebben semmi extra nincs,nincs faber ceruza,meg mintas fuzetek,es mintas boritok,sem full extras,markas taska.

aztan jon a szept.a suliba alt 15 ezret otthagyok a sok fizetos de "kotelezo" programokra(filharmonika,minimano ilyenek)

nekem ezt dobta a gep.exemnel uj asszonyka van 5 eve,es azota o diktal.....

mar nem is varom,hogy esetleg adjon bele valamit.szepen elore gondolkodva ev elejetol teszek ra felre,igy szerencsere meg sosem volt gond ebbol.

2018. aug. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!