Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy nem kell...

Tényleg igaz, hogy nem kell egy gyereknek játék, elég ha van 1-1 zacskó, amivel játszhat és az anyuka mesél, mondókázik vele?

Figyelt kérdés
Nekem még nincs gyerekem, nem is értek hozzájuk, a szomszéd lány most lett terhes és ő mondta, hogy az ő gyerekének nem lesz játéka, majd játszik zacskókkal meg pet palackokkal, fadarabokkal, mert az fejleszti a legjobban meg ő úgyis ott lesz, hogy meséljen és mondókázzon neki, vele. Nekem ez azért furcsa, mert vannak kistesóim, akik jelentősen fiatalabbak nálam és nekik volt csomó ilyen készségfejlesztő játékuk, amik elvileg nagyon jók.. Most akkor mi az igazság?
2018. szept. 1. 08:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok a folyamatos fejlesztés híve de úgy gondolom, kell a játék, egyébként is játékon keresztül ismeri meg a világot - ez kemény, az puha, ez hangos, a másik nem stb. Majd később a formák, színek, sokmindent megtapasztalnak.

De! Az első pár hónapban semmit se tud kezdeni velük még úgy sem. :) a sok felesleges inger (pl zenélő, villogó dolgok) csak felesleges terhelés az idegrendszerének.

Úgyhogy mindent a maga idejében. :)

2018. szept. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
Az tény, hogy néha jobban érdekli egy pet palack, mint a hiper szuper drága fejlesztő játék, de szerintem kell játék is. Így ismeri meg a színeket, formákat, anyagokat, tárgyak mozgását, hangokat. A mondóka és éneklés nagyon jó, kell is, de nem hiszem, hogy anyuka non stop bír majd énekelni. Az én fiam egy óra után azt is megunta.
2018. szept. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Zacskót pont nem kéne adni egy pici gyereknek, de abban igaza van, hogy kellő kreativitással a bolti játékok 99 %-a helyettesíthető hétköznapi eszközökkel. Az első 1-2 évben mindenképp. De nem úgy, hogy odalök neki egy fadarabot.

Van egy nagyon jó könyv: Anya taníts!, tele van házilag kivitelezhető fejlesztő játékokkal és tevékenységekkel.

2018. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
49%

Zacskot eletveszelyes adni gyereknek, mert a fejere huzza es megfullad. Pet palackkal mit tud jatszani? Uti vele a dolgokat? Nem a legjobb neveles. Mondokazas, enekles oke, de azt napi 8-12 oraban gondolja? Nem fog berekedni, meg mondjuk 2 nap utan megunni? A lanyomnak napi 1 ora mondokazasnal nincs is igenye tobbre. Fadarabok? Azzal is csak utogetni tud, meg max megragni ami nem tesz jot neki.

Nyilvan nem kell 100 fele draga jatek, de epitokocka, formabedobo, kirako, szineket/formakat tanito jatekok igenis kellenek. A hangot ado keszsegfejlesztok szorakoztatjak, fejlesztik az idegrendszert, es a lanyom peldaul szeret a ritmusukra tancolni, mozogni.

Szoval igenis kellenek a jatekok egy gyereknek, nem egy ujszulottnek, de 3-4 honapos kortol mar igen.

2018. szept. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Is-is. Sokszor izgalmasabb egy hétköznapi dolog, pl. a cipőfűző hetekig leköti, a drága tanulókutyus meg addig érdekes, amíg nyomkodja a boltban és eléri, hogy anya megvegye. 😉

Mi is azt mondtuk, hogy a két nagytól örököl annyi jàtékot, hogy nem veszünk. Majd cipőfűző meg műanyag pohár... Ez tartott addig, amíg meg nem làttuk az első jàtékot, ami megtetszett. 😁

2018. szept. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
64%

Palackba tettem pár 5 forintost,a kedvenc csörgöjük volt,ahogy guritotta kuszott mászott utána.


Fadarabokat összekötöttünk lefestettük,alufoliát tettünk rá ...mikor mit lehetett huzni vagy fellógattuk kiságy fölé.


Volt hogy heliumos lufit kötöttem a lábukra,annak már 3 honapos korukban is 10 percekig nevetgéltek.


Szoval lehet igy is játszani,ennek ellenére nekünk is van bőven játékunk. Nekik is lesz ugyis kapnak stb

2018. szept. 1. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%
Az én gyerekem is legalább olyan jól elvan egy flakonnal, mint a játékaival, de ezt túlzásnak érzem, hogy akkor ne kapjon egyet sem.
2018. szept. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%

Terhesen sokaknak érdekes elképzelései és elvei vannak a gyereknevelésről, aztán mikor oda kerülnek ez majd megváltozik.

Ismertem én is ilyen gondolkozású kismamát, aztán a baba 3 hónapos korára annyi játéka volt a kicsinek, hogy alig lehetett bemenni a gyerekszobába.

2018. szept. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Ha nagyon kevés pénzem lenne, akkor nem vennék semmilyen játékot, így, hogy azért van valamennyi, szoktam venni neki, megválogatom a játékokat, én is nagyon szeretem őket, tény, hogy a kislányom most legjobban a 3 in 1 kávé csomagolásával szeret játszani, egész nap azt hurcolja a kezében, de szereti a formabedobot és az egymásba rakható dobozait és sok minden mást is, nem szeretem a zenélő játékokat, így csak kettő van neki, szokta nyomkodni, nem hiszem, hogy feleslegesek a játékok, persze ha nem lennének, akkor ellenne egy szatyorral is, vagy más dolgokkal a háztartásból, de szerintem szomorú ha valaki ilyen, nulla inger mellett nő fel. A szomszédod miért nem vesz játékot?
2018. szept. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem egyik véglet sem jó, ismeretségi körömben van olyan család, ahol nem tudtok olyan játékot mondani, ami nincs a gyereknek. Szerintem ez sem egészséges, meg az sem túl jó, ha semmi nincs. Mi nem vittük túlzásba a fiamnál, leginkább azért, mert jobban érdekli a szekrény pakolás, edények, ilyenek. Zacskós macskakaját hurcibálja, nem lehet kivenni a kezéből, ja igen meg a 3in1 kávé is, ha azt talál. PET palackot mai napig imádja, kis köveket tettem bele neki, nem tudta egyetlen csörgő sem überelni, pedig volt neki.😊 Zenélő játékokkal néhány percig bíbelődik csak, szerencsére. Ami bejött, az a hintaló, azzal szeret játszani a leginkább.
2018. szept. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!