Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha garzonban élek tegyek le...

Ha garzonban élek tegyek le arról, hogy valaha babám legyen?

Figyelt kérdés
27 éves vagyok. Szüleimtől kaptam egy egyszobás kis lakást, de csak olyan feltétellel, hogy van rajta még sok hitel is. A törlesztőt sem tudom egyedül fizetni 160 ezres fizetésből, szüleim segítenek benne, amúgy az ő nevükön van minden. Jelenleg nincs párom, de már én is szeretnék 3-4 év múlva egy boldog kapcsolatba babát vállalni. Nos, nem igazán látok megoldást erre. Egy egylégterű lakásba nem lenne túl ideális gyereket vállalni. Azt sem mondhatom, hogyha lesz párom, akkor eladom a garzont és közösen veszünk nagyobbat, ahová jöhet a baba. Sem a hitel miatt nem tehetem, de főleg ugye amiatt hogy szüleim tulajdona, és ők megmondták hogy az a lakás marad amíg élnek. Azt biztos pontnak szeretnék megtartani, hogyha akár öregkoromra megromlik a házasságom, akkoris legyen hová mennem, ne kelljen pereskedni hónapokig, mint egy közös lakásnál. Az sem ideális, hogy kivegyünk egy nagyobb albérletet, egyrészt jó drága, másrészt nem rajonganak a tulajok a gyerekes családokért. A garzont, ha kiadjuk, abból nyereség nem lesz havonta, a hitelt fedezi csak, szóval a nulláról kellene nekünk egy albérletre költeni havonta. Lehet, hogy kicsit negatívan látom a jövőt, lehet mondani, hogy olyan párom lesz akivel közösen meg lehet oldani mindent. De most akkor az alapján ismerkedjek férfiakkal, hogy van e legalább kétszobás lakásuk, illetve jó fizetésük? Tudom hogy sokan ezt teszik, de én még hiszek a szerelemben, nem anyagi okok miatt szeretnék megtűrni valakit az életemben.
2018. szept. 2. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Feleslegesen gondolkozol még ezen. 3-4 év alatt tudod mennyi minden történhet?!


Ráérsz akkor agyalni mikor már aktuális lesz. Viszont egy jobban fizető állást nem ártna keresni.

2018. szept. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem felesleges előre idegeskedni. Másnak nem vesznek garzont sem a szülei, mégis sikerül elkezdeni az életet. Megismersz valakit, együtt majd vesztek fel hitelt és vesztek egy közös otthont, együtt fizetitek a törlesztőt. A szüleid meg legfeljebb kiadják a garzont albérletbe. Mi sem kaptunk semmit a szüleinktől, mégis lesz házunk lassan.
2018. szept. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de jól értem, hogy fizeted a törlesztő részlet egy részét és a szüleid nevén van a lakás? Számomra ez nem lenne igazán segítség. Annak lenne értelme, hogy ha már amúgy is az övék, akkor fizessék a hitelt, te meg lakhatsz benne, úgy legalább tudsz spórolni majd saját lakásra.

Egyébként ne félj ennyire a jövőtől, majd alakul. Próbálj esetleg lakáskasszát fizetni, nem tudom mennyire fér bele.

Én nem kaptam semmit a szüleimtől és sajnos pár évig még kell fizetnem lakáskasszát, hogy egyáltalán az önerőhöz elég legyen, addig is albérletben élünk és ide várjuk a babát is. Sajnos ez van, de már 33éves vagyok, nem akartunk tovább várni.

Nagyon jó, hogy ennyire próbálsz előre gondolkozni, de hidd el, ha majd ott tart a párkapcsoaltod, hogy aktuális lesz a baba dolog, fogtok tudni dönteni, hogy merre és hogyan tovább.

2018. szept. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 babyboom567 ***** válasza:
57%

A szüleid azért vették a lakást ,hogy könnyebben boldogulj,és boldog legyél.Biztos nem akarják,hogy gyerek nélkül,apácaként éld le az életed.

Különben lehet élni albérletben is,gyerekkel is.

2018. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azon jobban idegeskedhetsz, hogy találsz-e normális pasit. Legalábbis az én ismerőseim nagy százaléka azért csúszott ki az időből, mert nem találtak megfelelő társat.
2018. szept. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is egy kis garzont tettek a fenekem alá, örültem neki, mint majom a farkának :) Oda született az első gyerekünk, aztán továbbléptünk családi kölcsönnel, a kis garzont meg kiadtuk. Nagyon jó érzés, hogy megtartottuk, imádtuk azt a lakást, majd a gyerekeim közül használja, amelyiknek szüksége lesz rá. Örülj a lakásnak, keress jobb állást, még van rá időd :)
2018. szept. 2. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%
Egyszerű, ha erre kerül a sor, majd kiköltözöl a garzonból, és nem fizeted tovább a törlesztőjét, mert nem is a tied, hanem a szüleidé. Oké, most használod, fizeted, ez rendben van, de ez a lakás nem a tied, tehát kvázi most úgy élsz ott, mint egy albérletben. Ha nem ideális már, kiköltözöl. Ez jelenleg neked annyiban segítség, hogy van hol laknod, és nem rak ki a főbérlőd, de valóban nullán fogsz állni, ha egyszer úgy érzed, hogy továbblépnél. Ez van, majd a leendő gyerek apjával éltek együtt pár évet, azalatt spóroltok önerőre, és vesztek közösen nagyobbat hitellel. Mások is így csinálják.
2018. szept. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lakástakarék egyébként jó ötlet, ha tudsz havi 20.000 t nélkülözni. Nekünk nagy segitseg volt az önerőnél.
2018. szept. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Megteheted, hogy jobban fizeto szakmat valasztasz, atkepzed magad, elkoltozol, atmenetileg kulfoldre mesz, es penzt gyujtesz, ha keves a 160 000 ft.
2018. szept. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ha nem is tiéd a lakás, hogy várhatják el, hogy te fizetsd a törlesztőjét?
2018. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!