Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok, egy 16 éves...

Mit gondoltok, egy 16 éves lány képes megállni a helyét anyaként?

Figyelt kérdés

A kérdésemet az ihlette, hogy ismeretségi körömben egy 16 éves lány teherbe esett, már a végső hónapban/hetekben járhat, mert hatalmas a pocakja. Szerintetek képes lehet felnevelni egy gyermek a saját gyerekét? A lány barátja, illetve mindkét oldalról a szülők támogatják őket, úgymond minden feltétel megvan az ideális gyerekneveléshez.


A médiából, tévéből manapság egyre gyakrabban lehet hallani, hogy a nők szüljenek gyereket fiatalon, első az anyaság, után menjenek felsőoktatási intézményekbe. Na de a fiatalon-t hány éves korra értik? A mai lányok nagy része már 16 évesen simán képes egy egészséges, termékeny utódot világra hozni, a kérdés csak, hogy fel is képesek-e nevelni becsülettel?


Mit gondoltok erről a témáról?

Bőven is kifejthetik, mindenki válaszát szívesen olvasom!


2018. szept. 11. 20:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem.
2018. szept. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Hát nem.
2018. szept. 11. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Az unokanővérem szült, amikor alig múlt 16. Szülei nem engedték az abortuszt, férjhez kellett mennie. És nagyon jó anya volt, 20 évesen szülte a másodikat. Ma már unokái vannak, azóta is együtt van a férjével.
2018. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem igen, személyiség kérdése, nekem van olyan ismerősöm aki 17 évesen szült tervezetten, minden oké velük.
2018. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Biológiailag igen.

Lelkileg egyedül nem.

De nem csak az anyaság az egyetlen járható út.

1) ab. Ahhoz már késő.

2) megtartja, de nem ő neveli egyedül. Ha meg felnőtt segítséget kap. Így a karrierje még nem törik ketté.

3) megtartja, egyedül neveli. Borzalmasan nehéz, sok buktatóval.

4) örökbe adja.

2018. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%
Itt nem egyedül kell majd megállnia a helyét, mert párja és mind a 4 leendő nagyszülő támogatja őt. Ilyen helyzetben reális esélye van, hogy minden OK lesz.
2018. szept. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Valószínűleg emberfuggo.Van olyan anya aki 35korul se jó szülő.

Saját ismeretségi körben van aki 16 évesen szült.Megkaptak minden támogatást.De a párkapcsolat nem maradt meg,a lány pedig szívesen élte a korosztálya életét így alapvetően a nagyszülők neveltek a gyerkocot.Neki nem sikerült az évek alatt sem felnőni az anyasaghoz és az életben sem találja igazán a helyét.

2018. szept. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

en 17 evesen szultem.

koszonjuk szepen jol vagyunk.lassan 12 eves lesz a nagyfiam.

20 evesen szultem a 2.at.

gyerek/gyerekek mellett befejeztem a sulit,szakmat tanultam,dolgoztam.

dolgoztam egesz addig mig 26 evesen teherbe nem estem a harmadikkal.

most 2,5 eves,nemsokara megyek vissza a munkahelyemre.

sajat lakasban elunk,megvan mindenunk.

en sosem voltam az a bulizos tipus.mindig szivesen babaztam ismerosok gyerekeivel.egyaltalan nem bantam meg,hogy fiatalon szultem.

2018. szept. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem is emberfuggő. 2 ilyet ismerek, mind a kettő 16 évesen szült. Az egyik azóta már szült még kettőt, és így három gyereke van három apától. A másik nem régóta házasságban él, de nem a gyereke apjával.
2018. szept. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
40%

Unoka bátyám barátnője 16 éves volt amikor terhes lett, unokatesom 24 volt. A fiú szuleinel laktak egy külön lakrészben, de a szülők tartottak el őket, akkoriban unokatesom is hol dolgozott, hol nem. Anyagilag szükségük is volt a segítségre, viszont meglepő módon nagyon szépen neveltek a kislányt. Az anyukaja felnőtt a feladathoz, mint anya jól megállta a helyet.


Mikor középsős volt jutottak el oda, hogy anyagilag elértek arra a szintre, hogy magukat plusz egy albérletet fent tudjanak tartani. A kislany már harmadikos nagyon jól megvannak.

2018. szept. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!