Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha anyukám lesz a gyerekem...

Ha anyukám lesz a gyerekem gyámja, mert én még nem vagyok 18 éves, kötelező vele egy háztartásban élniük/élnünk?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok 18 éves, de babát várok, így anyukám lesz a gyám. Nagyon jó kapcsolatom van vele és apuval is, támogatnak mindenben, viszont a nagyszüleimnél én és a kisfiam jobban elférnénk, mert ugyan itt is van elegendő hely, de ő egy kétgenerációs családi házban él egyedül és így nekünk is teljesen külön életterünk lenne. Törvényileg hogy van ez? Ha anyukám a gyám, kötelező egy háztartásban élnie az unokájával?
2018. szept. 12. 13:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem tudom, de ahol szinte biztos meg tudják mondani: védőnő, családsegítő központ, gyámhivatal, gyermekjóléti szolgálat, ingyenes jogsegély szolgálat.
2018. szept. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Persze megkérdezzük, csak még elég friss ez a dolog és nem intézkedtünk, csak hát előre akarom látni a dolgokat és tervezgetni.
2018. szept. 12. 13:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A gyerek apukája sincs még 18? Szerintem ő is lehet gyám, ha már nagykorú.
2018. szept. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem mi van az apával és milyen a viszonyotok?
2018. szept. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerek apukája sincs még 18? Szerintem ő is lehet gyám, ha már nagykorú."

nem lehet, mert nem kell annak lennie. Ha van nagykorú szülő, akkor ő teljes jogú szülő, semmi szükség nincs a gyámra.

már persze, ha apuka képben van.


ha mamádnál élnétek, lehet akár ő is a gyám, amíg nem töltöd be a 18-at.

2018. szept. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nincs az apukája 18 éves, néhány 3 hónappal még fiatalabb is nálam, évfolyamtársam.
2018. szept. 12. 14:15
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen esetben remélem, hogy a gyámnak veletek kell laknia, nem bíznék ujszülöttet két kiskorúra.
2018. szept. 12. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Bár a pontos jogszabályt nem tudom, de kiskapuk biztosan vannak.

Családsegítőként dolgozva volt ilyen esetem, ahol kiküldtek környezettanulmányra (nem volt ügyfelünk meg semmi, csak a gyámhivatal kiadta, hogy menjünk ki hozzájuk), hogy anyuka lehessen a gyám - a találkozásnál kiderült, hogy ugyanez az eset van, mint nálad. Ott még nagyszülő sem volt a képben, élettársként élt együtt a pár, ráadásul másik városban, kezdetektől anyuka nevelte a babát, csak papíron volt gyám a nagyszülő.

Hogy ez mennyire volt papírforma és szabályos, azt nem tudom, de gyakorlatban létezik, ez biztos.


Egyéni vélemény: amíg nincs gond a babával, védőnő, háziorvos látja rendszeresen, és el van látva megfelelően, addig nem fog a gyámhivatal pattogni. Ez hivatalból van így, mert fiatalkorúként jogilag nem lehetsz a törvényes képviselője, de ettől függetlenül, ha látják, hogy van családi háttér, és tudsz bánni a babával, akkor nem ebbe fognak belekötni. Sajnos van bőven olyan komolyabb eset, amivel foglalkozniuk kell.

2018. szept. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen, persze, a gyámnak a kiskorúval egy háztartásban kell élnie.
2018. szept. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2018. szept. 12. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!