Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Annyira szörnyű dolog lenne...

Annyira szörnyű dolog lenne az, hogy nem szeretnék második babát?

Figyelt kérdés
Még egy éves sincs a lányom, de mindenki kérdezi, hogy mikor jön a tesó és mikor mondom, hogy lehet nem lesz, akkor kiakadnak, hogy milyen önző vagyok, plusz a lányom is az lesz testvér nélkül, mert az egykéknek vannak a legrosszabb tulajdonoságaik meg ilyenek. Mindig is 1 vagy 2 gyereket akartam, de most annyira azt érzem, hogy nekünk így jó, a férjem pedig a szörnyű terhességem miatt nem szeretne, úgyhogy nálunk egyetértés van ebben, csak hát a többi ember...
2018. szept. 13. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy már adj a véleményükre :)
2018. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Sz*rd le a többi embert!

Mindenki maga tudja, hol vannak a saját határai. Ha Ti egyet értetek másnak semmi köze hozzá.

2018. szept. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Most őszintén miért foglalkozol a többi emberrel?? Hm? Ti dolgotok a ti pénztárcátok a ti jövőtök senki mási! Rázd le őket és nw foglalkozz velük. Én biztos közölném az illetővel hogy semmi köze hozzá foglalkozzon a saját dolgával!
2018. szept. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz, lesz, ha nem, nem, egyedül a ti dolgotok. Ahogy az is, ha esetleg meggondolnátok magatokat, az mikor lesz.

Mondom ezt úgy, hogy 7 év van az első és a második gyerekem között (na meg ezalatt nagyon sok minden történt, az exemmel 10 év után tönkrement a kapcsolatom, nem azon járt az agyam, egyáltalán lesz-e még valaha gyerekem, elegek voltunk akkor ketten a lányommal.)

A második után meg 2 éven belül jött a harmadik, akkor meg ezért kaptuk az ívet, hogy minek ennyi, meg miért ilyen hamar... Na, kapja be mindenki, tudod... Másnak úgyse tudsz megfelelni, úgy csináljátok, ahogy ti jónak látjátok.

(9 éves, 2 éves, és 1 hónapos lányok)

2018. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Még pár év, és megértik.

Fiam 5,5 éves, mostanában leszoktak az ilyen kérdésekről. Pedig mi mindig határozott nemmel válaszoltunk, hogy nem, nem lesz testvére.

Engedd el a füled mellett, mert úgysem tudod megmagyarázni nekik, hogy egy egykét is lehet normálisan nevelni, mint ahogy több gyerek nevelését is el lehet rontani.

2018. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Méf változik a te véleményed is de az is lehet nem

Nemmindegy ez másnak hogy szaporodtak e vagy sem..

2018. szept. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk még alig 5 hónapos a kicsi, máris kérdezgetik, mikor jön a következő. Mindig is egyet akartunk, nem tervezünk másikat.

Én mindig azt vàlaszolom, hogy ennél szebbet úgysem tudunk csinàlni, csúnyábbat meg minek. Aztán gyorsan témàt vàltok.

2018. szept. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, igen 7-es, én is ezzel zártam mindig az ilyen témát: "A tökéletest nem próbáljuk felülmúlni..."
2018. szept. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem jobban is teszitek, hogy nem akartok többet. Az egykéknél nincs rivalizálás, féltékenykedés, nem kell megosztania mindent a testvérével. A ti figyelmetek is jobban rá tud irányulni.

Nekem van 2 testvérem, de szívesebben lennék egyke, mert nálunk mindazok a dolgok fennálltak, amiket az előbb írtam, pluszban még jött hozzá, hogy mindig én hallgattam a "te vagy a legnagyobb, neked kell engedni, legyen több eszed" szöveget, amitől a mai napig rosszul leszek, ha meghallom.

Gyerekkorunkban sem jöttem ki a tesóimmal, és felnőttként sem tartjuk a kapcsolatot. És sajnos azt kell mondanom, hogy nem csak én vagyok így. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hány olyan (felnőtt!) testvérpárt ismerek, akik nem mennek ölre egymással valami miatt. A velem egykorú unokatesóm viszont egyke, és mindig is szerettem volna a helyében lenni. Ő egyedül élvezhette a szülői szeretetet, törődést, és sokkal kiegyensúlyozottabb felnőtt lett, mint mi.


Szóval ne törődj azzal, mit mondanak mások. Főleg, ha a terhességed is tényleg szörnyű volt, minek tennéd ki magad ennek még egyszer? Szerintem a lehető legjobb döntés, ha nem lesz több gyereketek.

2018. szept. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A világ nem sokat változik. Én 28 éves vagyok és egyke. De anyukám is kapta az ívet anno, hogy miért csak egy gyerek van. Több ismerőssel ekkor szakadt meg a kapcsolat, mert megmondták, hogy "szaranya", hogy csak egyet szült, bezzeg ők a sok gyerekkel... Jobb az ilyenekkel nem foglalkozni. Le kell zárni rövidre a témát.

Egyébként persze, az egykeségnek megvan a maga hátránya, de én is felnőttem így és úgy gondolom, hogy normális ember vagyok. Nevelés kérdése. Ismerek nem egy olyat, ahol van testvér, de szörnyű a kapcsolat, az jobb?

2018. szept. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!