Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhesség előtt nem dolgoztam,...

Terhesség előtt nem dolgoztam, csak nagyon keveset, és nincsen meg a 180 napom se. Tehát nem kapok szinte semmit, csak ami alanyi jogon jár mindenkinek. Nem túl kevés pénz lesz ez+a családi pótlék?Más is van ilyen helyzetben mint én?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia

gyes+családi havi 40700 ft mi úgy számoljuk hogy kb elég lesz havi szinten a gyereknek engem meg továbbra is a párom tart el aki köztisztviselő és se fizetés emelést nem fog kapni se 13.havit áprilisra várjuk a babát eddig reménykedtem hogy a pénzeket is emelik majd és nem csak az árakat

2008. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a gyes 25.792 ft, a családi 12.200 ft, de ez csak 37.992 ft. Nem?

Mi dec. végére várjuk a babát, a férjemnek új a melo helye, így a havi netto neki kb. 100-e ft csak. De hál istennek azért van egy kis tartalékunk a takarékba.

2008. nov. 4. 09:32
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyszeri anyasági támogatás is jár:

2008-ban 64.125 Ft.

2008. nov. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

GYES összege 2008-ban bruttó 28 500 Ft én így számoltam 40700-at

persze az egyszeri támogatás is jár de sajnos csak 1szer :(

Hát ugye ez a szomorú mert a pénzt úgy adják hogy a babára legyen elég és nem úgy hogy neked is ha már a picivel otthon vagy.Párom ha minden jól megy adókedvezményt is kérhet így ha úgy nézzük akkor kb 3 db hintőporra elég lesz havonta

2008. nov. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A GYES 28.500,- Ft/hó, a családi pótlék 12.200,- Ft, Anyasági támogatásra is jogosult vagy, ez egyszeri 64.125,- Ft ez évben.
2008. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A második válaszoló vagyok.

Az én párom egyetemista - félállásban nettó 50 e HUF a bevétele.

Én a 9. héttől táppénzen vagyok - kb. nettó 100 e HUF-ot kapok.

A babának rengeteg mindenre van szüksége - bútor, ruhácskák, babakocsi - már ezt nehéz összegyűjteni a panel rezsije mellett.

Sajnos az ügyeleten fogok szülni, mert orvosra nincs 80-100 e HUF-unk - talán ettől tartok a legjobban, nehogy baj legyen a szülésnél így pénz nélkül.

Én borzasztóan nagyon várom a babácskánkat január elejére - legfeljebb kevesebbet eszünk:)

2008. nov. 4. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A GYES havi összege megegyezik az öregségi nyugdíj mindenkori legkisebb összegével. Ez 2008-ban 28.500.- Ft, melyből nyugdíjjárulék címén 9,5 % kerül levonásra, így nettó összege: 25.792.- Ft havonta.Egy gyermekes család esetén családi potlék:12.200.- Ft,adokedvezmény csak a 3gyerekre jár,ez fent van a netten,37992ft jol számoltad!

nekem is a férjem 100ft ott keres és mi a harmadikat várjuk hát sporolunk a hasunkon mivel a rezsit,hitelet ki kell fizetni!

2008. nov. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nekünk most nyáron volt az esküvőnk, és szerencsére elég jó kis "nász pénz" gyűlt össze, így a baba dolgokat már megvettük, sok mindent kaptam is, főleg ruhákat.

Éhezni nem fogunk, csak egy kicsit spórolni kell majd.

2008. nov. 4. 10:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Én 4 órás minimálbéren voltam bejelentve, így a gyedem kevesebb lenne, mint a gyes.Így gyest igényeltem, ez a cspvel együtt 38.000,- ft. A férjem mondhtani jól keres, így épp kijövünk. De ha a férjem nem keresne ennyit, és a család nem segítene, nem tudom hol lennénk...
2008. nov. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!