Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki ugy erzi...

Van itt olyan aki ugy erzi mint en? Tobbi lent

Figyelt kérdés

20 eves lany vagyok. Mar 4 eve megvan a parom, akivel nagyon szerettjuk egymast. Iszonyat szoros a kapcsoltunk. A lelkitarsam. Jelenleg most kezdtem el az egyetemet.

Nagyon sokszor ugy erzem, hogy szívesen vallanek gyereket akar a következő évben, közeljövőben.

Mivel nagyon sok nő 30 eves korara vallal gyermeket, es a mostani 25 ev alattiak egyre ritkább. Mit gondoltok arrol, hogy en inabb valasztanam a gyerekneveles mint a karriert? (nem hagynam ott az egyemetet hanem halasztanek). Nyilván ez nem csak egy oldalu dolog, a parom velemenye is számít. De ha teherbe esnek veletlenul nem vetetnem el azert mert karrier stb.

Ti mit gondoltok? Mas is érzi, azt amikor meglat egy kiscsaladot apuka anyuka kisbaba, hogy szívesen vallana, akar ilyen fiatalon?



2018. szept. 17. 15:07
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt neked kell eldönteni, nem te lennél az egyedüli 20 éves anyuka, nekem pl. nem voltak ilyen érzéseim 20 évesen, nem is vállaltam gyereket ilyen fiatalon, de az én vagyok, ha te és a párod is gyereket akartok, akkor miért ne.
2018. szept. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
En nem arra voltam kíváncsi, h vallaljak e vagy sem. Hanem h mit gondoltok errol az eletszemleletrol?
2018. szept. 17. 15:51
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Én úgy gondolom ez egészséges szemlélet. Fiatal anyuka jobban bírja, a gyereknek is jobb ha fiatalok a szülei. Amúgy lehet hogy halasztani sem kéne a sulit. Külföldön még bölcsőde is van az egyetem épületénél, hogy ne kelljen választani.
2018. szept. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell halasztani sem, ha olyan a szak, átmész levelezőre és kész, 1-2 hétvége belefér baba mellett is. Én pont 20 voltam, amikor összeházasodtunk és próbálkozni kezdtünk. Sokat vártunk az elsőre, bőven lediplomáztam és dolgoztam is, de ha rajtunk múlik, fősuli 2. évében én már babázok. 😊
2018. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

19 és 21 évesen szültem tervezetten, -közben főiskolára jártam levelezőn. Abba sem hagytam terhesen, ill. Szülés után sem. Most 27 éves vagyok, van 2 szép gyerekem, 4 éve állandó munkahelyen van, most várom a 3. Babámat. Semmit nem bántam meg, semmit nem csinálnék másképp.

Én is nagyon fiatalon azt éreztem, hogy minnél hamarabb szeretnék családot. Nekem szerencsém volt, 16 evésen megtaláltam azt az embert akivel a közös jövőt el tudtam képzelni.

2018. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
En is 16 evesen ismertem eletem parjat. Az egyetemmel az a gond, h en uvegtervezonek tanulok es nagyon gyakorlatias. Szoval ilyet nem tudnek levelezon elvegezni.
2018. szept. 17. 18:53
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is ennyi voltam, vagyis 21, mikor az első megszületett.

Meg próbálok őszinte lenni.

Nem bántam meg, hisz ezt akartam, azért lett így.

De 2 dolog akkor is ott van, amit nem lehet figyelmen kívül hagyni:

1. Első kapcsolatom volt nekem is, 14 éves koromtól voltunk együtt igen, a "volt" arra utal, hogy már nem vagyunk, 10 év után különmentünk, amikor a gyerek 3 éves volt. Nyilván nem törvényszerű... De addigra vált világossá, hogy rohadtul nem passzolunk, ami 14-20 évesen még nem ütközött így ki. Na meg más dolgok is, ezek közül még egyet megemlítenék:

2. Nem tudom, mennyire lennél anyagilag független. Én OKJ-ra jártam, júniusban volt záróvizsgám, októberben szültem. Ebből következik, hogy csak GYES-re voltam jogosult. Amíg jobban keresett az exem, ez nem volt gond. De mikor elvesztette azt a munkahelyet, akkor jött az, hogy el kéne menjek dolgozni. Nyilván én is szerettem volna, de 2013-ban pályakezdőként, kisgyerekes anyukaként nem éppen én voltam a munkáltatók álma. Folyamatosan küldtem az önéletrajzom mindenhova, de kb vissza se hívtak. Az exem persze kitalálta, hogy nem is akarok dolgozni, jó nekem így. Hát, kwa jó volt tényleg... Főleg a ba$zogatását hallgatni, 3 hónap után meguntam, hazaköltöztem anyámhoz, újabb 3 hónapba telt, mire lett munka.

Ennek 5 és fél éve, de a mai napig kínlódás a drága ex jelenléte az életemben, mert ugye neki jogai vannak a gyerekhez (bár mostmár azokért se kapkod annyira), a kötelességeit viszont hajlamos elfelejteni, és sokszor ott vagyok már, jobb lenne (mindenkinek), ha lemondana a gyerekről.

2018. szept. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy írtál. Sajnos, nem mindenkinek alakul ugy, ahogy sajat maga szeretné... Nem akarlak megserteni, de az en esetemben nem hiszem, hogy lesz ilyen. Nyilván benne van a pakliban a szakitas, de parommal mindkettem 100%osan ott vagyunk egymasnak, bizunk magunkban, es ahogy en is, o is ram szamithat.
2018. szept. 24. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!