Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gáz, hogy én élvezem és...

Gáz, hogy én élvezem és pozitívan élem meg az egyedülálló anyaságomat?

Figyelt kérdés
4 éve nevelem egyedül a most 5 éves fiamat (az apja -10 éves kapcsaol után- lelépett az egyik kolléganőjével). Nem mondom, hogy eleinte nem volt nehéz, vagy hogy nem hiányzott mellőlem egy társ, egy erős férfi, akire felnézhetek, de mára olyan szinten szuper életet sikerült felépítenem a fiammal kettesben, hogy élvezni tudom minden percét. Rengeteg minőségi programot csinálunk, sokat tudok foglalkozni vele, és nincs a "nyakamon" még egy férfi is, akinek a kívánságait lesni kellene, vagy aki számon kérhetne rajtam bármit (pl. miért nem porszívózok kétnaponta, vagy hogy miért tökfőzelék a vasárnapi ebéd...). A lakhatásunk megoldott, jól keresek, autóm is van, bármit meg tudok adni a gyereknek, érzelmileg is. Nyilván az apaképen kívül... de amúgy egy jó fej, okos, kiegyensúlyozott gyerekem van. Nem is vágyom kapcsolatra (egyelőre), élvezem a jelenlegi életünket. Ez gáz? Más egyedülálló anyák is vannak így?
2018. szept. 17. 20:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanezt érzem, csak két gyerek van, és nagyobbak. Szerintem egy rossz kapcsolat, és/vagy nagy csalódás után normális, ha az ember nem akar újra szenvedni.
2018. szept. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Most gyorsan végigpörgettem itt a kérdéseket, és a többség szidja a férjét, vagy a válaszadók szidják az apukákat... hát, nekem ez sem hiányzik. :D

2018. szept. 17. 20:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nincs még gyerekem - és akinek nincs az nem tudhatja :) - de ém sokszor úgy képzelem a jövőm, hogy egyedülálló anyuka leszek.. Jó olvasni, hogy van aki tényleg benne van és pozitívan éli meg :)
2018. szept. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%
Semmilyen módon nincs jelen az apuka a kisfiú életében? Ahhoz, hogy ő majd jó apjuk lehessen a gyermekeinek, muszáj egy férfi, aki apaképet nyújt neki. Ha nem tartjátok a kapcsolatot, akkor legalább nagypapa vagy egy óvóbácsi, később férfi tanárok, edzők, bárkik nagyon fontosak lennének.
2018. szept. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem gond ha így érzed jól magad!
2018. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%

4: akkor igaz, ha pozitív apaképet nyújt. Egy agresszív, lelki bántalmazó, diktátor apánàl az is jobb, ha nincs képben senki.

Azt pedig ritkán lehet kiválogatni, hogy a tanár vagy edző milyen nemű legyen.

Nagypapa sem mindenhol van, sajnos van, amikor már nem èl, vagy a fenti "apatipus", és jobb ha nincs a gyerek közelében.

Ezért, hogy legyen apaminta, hatalmas hiba belekezdeni egy pàrkapcsolatba, amíg nincs rá készen az ember.


Első voltam.

2018. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Ha most önigazolást vársz - és nagyon úgy tűnik - akkor mégsem vagy annyira elégedett ezzel a helyzettel. Nem értem, miért lenne gáz? És ha mégis az lenne, akkor téged miért érdekel, miközben állítólag hú de nagyon boldog vagy így? Szerintem meg csak megerősítést vársz, hogy ez milyen klassz és lehet így is boldog lenni (holott nyilván nem azért éltél egy 10 éves kapcsolatban és nem azért vállaltál gyereket, mert olyan jól érzed magad egyedülállóként).

Egyébként örülnél, ha olyan férfi lenne a nyakadon, aki nem mozgás sérült értelmi fogyatékos, mint az átlag magyar, vannak ám igazi férfiak is, akik úgy viselkednek, mintha lenne közük a saját gyerekükhöz és otthonukhoz, vagyis ha úgy érzik kosz van, akkor nem szakad le a végtagjuk egy kis porszívózástól sőt, még a saját gyerekeiket is tisztába tudják tenni, vagy akár még saját magukat kiszolgálni vacsorával.

Azért mártírkodni sem kell, ráadásul komoly meggondolatlanságra utal a tény, hogy te így jellemezted a férfiakat, melyből logikusan következik, hogy gyermeked apja is ilyen, ez 5 éve még nem volt gond, olyannyira nem, hogy gyereket is szültél neki, de most bezzeg mennyire nem hiányzik egy ilyen. Most akkor te mit is szeretnél?

2018. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

Azért a friss akkori sebek így 5 év távlatából már nyilván rég beforrtak.

Ez tök természetes hogy 5 év alatt sikerült elfeledni a sérelmeket.

Nincs is benne semmi érdekes.

Más is így van vele.

Ha friss lenne aligha áradoznál itt hogy milyen kis happy életét sikerült kialakítanod.. Ezt te is tudod.

2018. szept. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem gáz, hogy jóra fordítottad a rosszat, inkább dicséretes. Persze ez egy kényszerhelyzet, nem pedig követendő cél, de ugyanakkor mindig fejben dől el, akár a körülmények ellenére ki miben tudja megtalálni a nyugalmát. Azért ne rakd egy kalap alá a férfiakat, ők is sokfélék, illetve vigyázz, ne a fiad legyen a férfi az életedben, mert az nem az ő szerepe.
2018. szept. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 piroska és a farkas ***** válasza:
75%
Tök jó, ha most azt érzed, h ( majdnem) minden kerek, de én látom annak a veszélyét, h nehéz lesz számodra az az idő, amikor a nagyfiúvá vált kisfiad már nem veled szeretné az idejét tölteni...és ez pikkpak itt lesz. Szóval én azt tanácsolom, ne erőszakolj magadra semmit, de azért legyél nyitott.
2018. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!