Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A ti 11-12 hónapos babátok...

A ti 11-12 hónapos babátok mivel foglalja le magát napközben? Mennyi időt játszik el önállóan?

Figyelt kérdés

2018. szept. 26. 08:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos. Gyakorlatilag egész nap pakol. Az etetőszék aljából ki a kajákat és előkéket, a nagy összecsomagolt 10-es zsepiket ki a nagy zacsiból szét a nappaliba, a szobájában a játékokat ki a kosarakból... Játékokkal is játszik, nagyon szereti a Duplot (még nem rakja össze, csak pakolja azt is), a golyópályát rendesen használja, imád bekuckózni a kis sátrába és könyveket lapozgatni. Ezeket önállóan csinálja. Közösen nagyon szeret mondókázni, plüssökkel játszani, zenét hallgatni, táncolni. Kb fél órát van el teljesen egyedül, de ha pl beülök a szobájába ruhát hajtogatni, takarítani, legrosszabb esetben telefont nyomkodni, akkor akár egy órát is elrendezkedik. 😊
2018. szept. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Pakol, dobál, megtapint, ragcsal, nez, egymashoz ut dolgokat.


Engyerekem olyan 20percet elvan egyedul, de azt naponta tobbszor is akar, bar ritka, hogy ugy idozitem a hazimunkat, hogy magara jellejen hagyni... de csak nyilván akkor hagyom egyedul ha ralatok vagy ha olyan helyen van (szobája) ahol nem tud semmi modon kart tenni magaban.

Szoktam neki par jatekot kivenni a jatszoszonyegre de emellett hagyom, hogy egyebkent minden mast, ami az ove elovehessen (tehat elerheto helyen vannak a kis dolgai)


Szeret autokazni, van epitokockaja, van golyovezeto, ragoka, baba stbstb, rengeteg jatek. Dobozai. Igazan szereti. Pl regi pelenkas doboz. Abba ki be maszik.


Van jarokank, ha nagyon olyan a szitu, hogy nem tudok odamenni melle es nem latok ra (konyhából pl nem latok a szobajara csak a nappali etkezore) akkor ott is elvan egy 20percet simán, persze oda kell jarkalni gyakran es beszélni hozzá.


Telepakolom neki labdakkal, kidobalja, en vissza, megint kidobalja stb.


1 eves.

2018. szept. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Sok mindentől függ mennyit játszik el maga. Sokat pakol ő is, de a lakásban inkább unatkozik. Délelőtti alvás előtt és délután 3-4 felé ki szoktunk menni az udvarra, na az az ő terepe. Cicátzik, labdázik, gesztenyét, diót gyűjtünk, falevelet seprünk.

Odabenn most a mindent tologatós korszakát éli. Kisautótól az építőkockán és szennyeskosáron át az apja nagybőröndjéig mindent fel alá tologat a házban. Imádja a könyveket, de azok nem egyéni elfoglaltságok. Hozza hogy olvassak neki vagy nézegessük a képeket. Meg kell nevezni a dolgokat, melyik állat hogy beszél stb. Imád zenét hallgatni és táncolni.

Nem az a fajta aki sokáig megül egy helyben. Egyre több mindenbe vonom be, mert érdekli és mert úgyis mindig ott lohol a sarkamba. Ha már 2 percig nyugi van és csend az már nagyon gyanús :)

2018. szept. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
10 hónapos, nem tudom mennyit lenne el egyedül, mert mindenhova követ, így viszont egész nap elvan, hangja is csak akkor van, ha epp sikongatni vagy gyakorolni van kedve :) ő is pakolászik, mindent próbál leszedni a polcokról, szét húzkodja a ruhákat, amikor én vasalnám, hajtogatnám őket
2018. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igazából azért kérdeztem, mert az enyém 10 és fél hósan járni kezdett és azóta semmi se foglalja le.Előtte jól el volt, de elképzelni nem tudom mivel tudnám két percig egy helyben tartani:D Gondolom akkora nagy kaland a járás, hogy most az a menő, mint előtte a mászás csak néha jó volna ha kicsit játszana is..vagy nem tudom.

Köszi ment mindenkinek a zöld kéz.

2018. szept. 28. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!