Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is a fiatalkori...

Szerintetek is a fiatalkori gyerekvállalás a nőknél, az egyfajta menekülés a munka világa elől?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodhatok, végül is összesen 10-15 nőt ismerek a korosztályomból akinek már gyereke van, nem olyan horror sokat. De viszont közös bennük, az összesben, az hogy valami törés volt az életükben, a karrierjükben ami miatt a gyerekvállalásba menekültek úgymond. Én mérnök informatikusként végeztem, és az egyetemen alig volt nő, talán 5-10% és sokaknak nem sikerült, pedig próbálkoztak vele jó pár évig, de nem ment. Alá is írom, ez nehéz és nem is nőknek való, ezt csak a férfiak bírják. De egy fél tucat lányt ismerek csak innen az egyetemről, akiknek nem sikerült a mérnök infó, villamosmérnöki vagy gépészmérnöki szak, rájöttek hogy ez nekik nem megy és egyből az volt rá a reakció, hogy kerestek maguknak egy idősebb pasit vagy fiatal pasit ingatlan örökséggel, akik hajlandóak voltak belemenni a baba témába, és egy fokkal jobban is néztek ki mint az ördög, tehát nagyjából ezek voltak a prior kritériumok, az egzisztencia meg a családcentrikusság, és ilyen pasikkal egyből lebabáztak, miután világossá vált, hogy a karrier nem megy, hát azzal nyugtatták magukat, hogy ők főállású anyukák. A másik forgatókönyv meg az, hogy elvégzett ugyan egy büfészakot a hölgyike, csak éppen nem tudott vele elhelyezkedni, alja munkát meg nem akart végezni kevés pénzért, hát lebabázott, szintén anyagilag jó helyzetben lévő pasival.

Ti is ezt tapasztaljátok? Szerintetek is amikor egy 20-on éves nő gyerekvállalásra adja magát a mai világban, akkor valójában "kiugrik" a saját sikertelen életéből?



2018. szept. 29. 16:16
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
76%
Ez hülyeség. Illetve lehet van aki így van vele, én nem.
2018. szept. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
42%

Nem feltétlen, ismerek olyat, aki doktori fokozatot szerzett baba mellett.

Nekem még nincs gyerekem, de olyan végzettségem van, amit valószínűleg gyerek mellett is fogok tudni csinálni (bár tudom, büfészak :D ). Nem célom csak babázni, nagyon be lehet tőle szűkülni (ahogy látom pár ismerőseimnél).

De biztos van olyan is, aki azért szül, hogy ne kelljen dolgozni. Én nem ismerek olyat, aki ne dolgozott volna 2-3 évet, mielőtt elment volna szülni.

2018. szept. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
77%

Alap, rengeteg ilyet ismerek.

Borsodban tök természetes.

2018. szept. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Ès Neked nem jutott ezekből a csinos hölgyikékből, mert egy ilyen pökhendi, hímsoviniszta alakkal, mint Te, egyik sem állt szóba. Mégsem olyan buták azok a lányok....
2018. szept. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim válasza:
76%
Ez mindenkinél más miatt alakult így.
2018. szept. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Fél ország azon hisztizik, hogy a nők későn vállalnak gyereket, vagy egyáltalán nem is kell nekik, a hozzád hasonlóak pedig azon, hogy túl korán vállalnak, mert lusták, vagy mittudomén. Ki kéne szállni a nők életéből végre, és elkezdeni a saját életetekkel foglalkozni...


(Egyébként bírom, hogy akarva-akaratlanul azt sugallja ez a kérdés, hogy nőként választanod kell a család és a munkában való előmenetel között, mert a férfiakkal ellentétben nekünk még mindig nincs meg a kiváltságunk arra, hogy egyszerre mindkettő meglegyen az életünkben.)

2018. szept. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%
Tudod milyen sok munka van egy gyerekkel, nem még kettővel, hárommal? Ne akard megtudni. Az emberek inkább a szülői világból menekülnek a munka világából, mert az kevesebb stressz.
2018. szept. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
93%

Egyébként meg ha tényleg informatikus mérnök vagy, hogy az istenbe nem tudsz az informatika kezdetéről? [link]

Én csak anno a gimiben jártam emelt infóra, de még így is tudom, hogy kezdetben női szakma volt az informatika, szóval ez a fajta "Alá is írom, ez nehéz és nem is nőknek való, ezt csak a férfiak bírják" duma nem más, mint a saját gyenge egod legyezése...

2018. szept. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
90%

Huszon éves korom elején én is őrületesen vágytam babára, csak nem találtam hozzá apa jelöltet, így csak 33 évesen szültem végül. De ha tehettem volna, 23 évesen szülök, egyetem után, vagy esetleg 1-2 év munka után. És nem azért hogy meneküljek, hanem hogy fiatalon legyek anyuka, és utána amikor visszamegyek dolgozni, már ne szakítsa meg semmi a karrieremet. Ugyanis ha a szakmai életedben remekül mennek a dolgok, akkor nem szívesen mész el szülni, gyesre stb. mert úgy érzed hogy minden romba dől amit felépítettél.

Persze vannak lányok akik nem igazán tudják mit szeretnének kezdeni magukkal és úgy gondolják, majd a gyerek mellett fognak erre rájönni, ezzel sincs baj.

2018. szept. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

"nem is nőknek való, ezt csak a férfiak bírják"


Ettől a mondatrésztől kezdve nem komolyanvehető a kérdésed.

2018. szept. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!